jaunimo linija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jaunimo linija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jaunimo linija“.

Kai karo baimė ima viršų: pasakė, kaip nepasiduoti panikai ir pasirūpinti savimi

Brutalūs vaizdai Ukrainoje gali stipriai paveikti emocinę sveikatą – karas sėja baimę, nerimą ir paniką. Emocinės pagalbos specialistai pataria, kaip išlaikyti šaltą protą neramumų akivaizdoje. Pirmosiomis karo dienomis kol kas nepadaugėjo emocinės pagalbos skambučių, tačiau specialistai spėja, kad situacija keisis. Numatoma, kad karo grėsmė gerokai padidins Lietuvos gyventojų nerimą.

„Jaunimo linijoje“ savanoriaujantis Egidijus: prieš į ją patenkant yra tekę ir pačiam paskambinti

„Jaučiamės vieniši. Užsidedame kaukes, užsidarome ir slepiame tikruosius save“, – ištarė jau dvejus metus psichologinės pagalbos tarnyboje „Jaunimo linija“ savanoriaujantis Egidijus Ivaškevičius. 48 841 – tiek skambučių praėjusiais metais sulaukė „Jaunimo linija“. Pranešama, kad skambučių skaičius į psichologinio palaikymo linijas pastaruoju metu itin išaugo. To priežastis – praėjusį mėnesį šalyje paskelbtas karantinas.
2020-04-19

Šios pagalbos vyrai ieško anonimiškai: ragina nebijoti

Kodėl? Pirmas klausimas, kylantis mintyse, kai kažkas nusprendžia atimti sau gyvybę. Toks žmogaus sprendimas būna skaudus ne tik artimiausiems, bet ir visiems pažįstamiems žmonėms. „Jaunimo linijos“ savanoriai jau daugiau nei 25 metus stengiasi suteikti emocinę paramą žmonėms, kurie nebemato prasmės sulaukti rytojaus. Vakaras – įtempta „Jaunimo linijos“ savanorių dienos dalis, nes būtent šiuo metu juos užplūsta didžioji norinčių išsikalbėti ir rasti paguodą žmonių dalis.
2019-08-18

Artimojo savižudybė pakeitė vilnietės gyvenimą: dalijasi svarbia žinute

Jau ketverius metus „Jaunimo linijos“ savanorė Julija Staškovskaja atsiliepia į įvairių problemų užkluptų jaunuolių skambučius. Anoniminis išsikalbėjimas – geras, o kartais ir vienintelis būdas palengvinti savo naštą. Kai kurie pokalbiai trunka kelias valandas, o kai kurie palieka gilų pėdsaką moters gyvenime.
2018-11-05

Beata Tiškevič prabilo apie klaidas: pasidalijo vertingais patarimais

Socialiniuose tinkluose plinta garsių Lietuvos žmonių gėdos prisipažinimai. Žinomi mados, muzikos, televizijos, kino pasaulio žmonės nesidrovi pasidalinti gyvenimo momentais, privertusiais gėdytis jausmų, aprangos ar kūno formų. Aktorė ir laidų vedėja Beata Tiškevič sako, kad daugėjant begėdžių, visuomenė tampa atviresnė ir sveikesnė. „Tiek daug prisigalvojam, suklystam, atšąlam, pabėgam vieni nuo kitų, jeigu nesidalinam jausmais atvirai.
2018-04-13

Pamatyta reklama apvertė teisininkės gyvenimą: ėmėsi to, ko kiti bijo

Įsivaizduokite, vieną vėlų vakarą suskamba telefonas, o jį pakėlę išgirstate nepažįstamo žmogaus teiginį, kad greitu metu jis ruošiasi nusižudyti. Ne, tai ne įtempta veiksmo filmo scena, o „Jaunimo linijos“ savanorių kasdienybė. „Atėjau čia ne pliusus dėtis, o padėti kitiems žmonėms“ – tikina viena iš savanorių teisininkė kaunietė Dovilė Radvilaitė.
2017-10-23

Jurgis Didžiulis: emocijos kaip seni daiktai – nereikia jų laikyti viduje

„Vienas iš didžiausių mūsų visuomenės vargų, kad mėgstame vaidinti, kokie esame psichologiškai stabilūs. Tikra, sveika emocinė laimė yra tada, kai žmogus gali laisvai pripažinti turintis emocinių problemų. O vaidindami, kad mes esame kažkokie labai kieti ar robotukai, engiame ir atsisakome savo svarbiausios dalies – emocijų“, – neabejoja dainininkas, prodiuseris, visuomenės veikėjas Jurgis Didžiulis.
2017-04-05

Liūdna statistika: „Jaunimo linijos“ pagalba – tik kas 12 skambinančiajam

 Vaikai neretai išdykauja – skambinėja pagalbos linijoms tiesiog norėdami pajuokauti. Tačiau pagalbos linijų savanoriai tokių vaikų nesmerkia, nors per juos kiti vaikai, kuriems iš tikrųjų reikia pagalbos, gali ir neprisiskambinti.
Aktualijos 2015-09-20

Progreso nematyti – Lietuvoje žmonės žudosi kasdien

Per metus Lietuvoje nusižudo apie tūkstantis žmonių. Pagal šiuos skaičius ir vėl esame pirmi Europoje. Sveikatos apsaugos ministerija rado kuo pasidžiaugti – esą žudosi vis mažiau lietuvių. Psichologai atkerta, kad skaičiai metai iš metų tie patys, o valdžios institucijos negeba susitarti, kaip spręsti šią didžiulę problemą. Kol institucijos tariasi, žmonės Lietuvoje žudosi kasdien. Štai ir šiandien pranešta, kad Šakių rajone rasta pasikorusi 15-metė.

Tragiška statistika: per dešimtmetį Lietuvoje nusižudė 12,5 tūkst. žmonių

Per dešimtmetį nuo 2003 metų Lietuvoje nusižudė 12,5 tūkst. žmonių - tai beveik prilygsta trijų Birštono savivaldybių gyventojų skaičiui. Pernai nusižudžiusiųjų Lietuvoje padaugėjo iki 1085 - nuo 927 savižudybių 2012 metais, rašo savaitraštis „Veidas“. Emocinės paramos tarnybos „Jaunimo linija“ vadovas dr. Paulius Skruibis svarsto, kad viena priežasčių, dėl kurių pernai savižudybių gerokai padaugėjo, galėjo būti didelio dėmesio sulaukusi aktoriaus Vytauto Šapranausko savižudybė.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų