Draudimo bendrovei „PZU Lietuva“ pasidomėjus, kiek Lietuvos žmonių kaupia santaupas sveikatai, paaiškėjo, kad tam tikslui labiausiai linkęs atidėti šalies jaunimas.
„Apklausa leidžia teigti, kad jauni, iki 35 metų, žmonės nebesitiki nemokamos medicinos. Jie supranta, kad sveikatos priežiūros paslaugos kainuoja. Jauni žmonės sveikatai kaupia ne ką mažiau nei pagyvenę žmonės, nors dar jų neužklupo ligos. Beje, būtent tarp jaunų žmonių yra didžiausia dalis jau turinčiųjų santaupų gydymui. Toks žmonių sąmoningumas nuteikia optimistiškai“, - sako „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.
Jo teigimu, į aktyvų valstybės gyvenimą ateina žmonės, perpratę rinkos ekonomikos taisykles. Jie nebesitiki nemokamos medicinos arba supranta, kad už greitas ir komforto suteikiančias medicinos paslaugas teks sumokėti. Tik 9 proc. jaunų žmonių (26-35 metų) mano, kad jiems pakaks valstybės teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų ir medicina jiems nieko nekainuos.
Beje, tyrime paaiškėjo, kad 26-35 metų žmonės dažniau lankosi privačiose gydymo įstaigose nei kitų amžiaus grupių atstovai – ten kreipėsi 44 proc. jaunų žmonių. Tarp vyresnių gyventojų (36 metų ir daugiau) tokių yra tik trečdalis.
Jaunimui yra dažniau tekę primokėti už gydymo paslaugas ir valstybinėse medicinos įstaigose – papildomas priemokas teigė mokėję 36 proc. jaunų žmonių (tarp 36-45 metų žmonių tokių yra 32 proc.)
„PZU Lietuva“ vadovas mano, kad jaunų žmonių turima teigiama patirtis besigydant privačiose medicinos įstaigose turi įtakos jų siekiui taupyti lėšas sveikatos priežiūrai. M. Jundulo manymu, jaunoji karta greičiausiai nebeturės tikslo lankytis pas gydytojus nemokamai, bet ieškos būdų kaupti santaupas privačių medikų paslaugoms.
„PZU Lietuva“ užsakymu apklausą atliko „Spinter tyrimai“.