Itin užkrečiama liga susirgo vilnietė: medikai perspėja visus lietuvius

Penktadienį apskriejusi žinia apie tymais užsikrėtusi lietuvį sujaudino ne vieną. tv3.lt skaitytojams iškilo klausimų, kokio amžiaus žmogus susirgo ir ką vertėtų žinoti kiekvienam lietuviui.

9

Pasireiškė karščiavimu 

Kaip pirmadienio rytą tv3.lt informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius, tymais užsikrėtė 52 metų amžiaus moteris.

„Gavome informaciją apie tymų atvejį, diagnozuotą tarp lėktuvų iš Varšuvos į Ženevą 2018 metų liepos 31 d. skridusių keleivių.

Šiuo lėkuvu skrido ir Vilniuje susirgęs asmuo (moteris). Jai po skrydžio buvo rekomenduota stebėti sveikatą ir esant ligos požymiams kreiptis į savo šeimos gydytoją“, - komentavo specialistai.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sužinokite, kas yra būtinoji pagalba ir kur kreiptis

Moters liga prasidėjo karščiavimu, kosuliu, sloga, akių junginių uždegimu, o praėjus penkioms dienoms nuo ligos pradžios, ją išbėrė. „Būtent tada moteris įtarė, kad užsikrėtė tymais.

Susirgęs asmuo buvo hospitalizuotas atsiradus bėrimams. Šiuo metu paciento savijauta yra gera. Susirgęs žmogus gali užkrėsti kitus žmones 4-5 dienas iki ir keturias dienas po bėrimo pradžios“, - paaiškino medikai.

Būtina stebėti save

Gydytojai perspėja, kad visi, kurie turėjo arba galėjo turėti sąlytį su sergančiu žmogumi, rekomenduojama stebėti savo sveikatą vidutiniškai 10 dienų po turėto kontakto, o pasireiškus sveikatos sutrikimams, nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją bei informuoti apie galimą sąlytį su sergančiuoju.

Skiepai turi būti skiriami visiems imliems tymams asmenims, neturintiems kontraindikacijų šiems skiepams, ne vėliau kaip 72 val. po galimo kontakto su tymais sergančiu žmogumi.

Lietuvoje vaikai pagal nacionalinį skiepų kalendorių yra skiepijami 15 mėn. ir 6-7 m. amžiaus.

Skiepijama kombinuota tymų-epideminio parotito-raudonukės (MMR) vakcina. Įskiepijus antrąją skiepų dozę, antikūnai susidaro 99 proc. paskiepytųjų.

Esant neaiškiai skiepijimo ar ligos anamnezei ir planuojant nėštumą, galima ištirti, ar moteris turi antikūnų prieš tymus. Jei antikūnų nerandama, rekomenduojama pasiskiepyti.

 


Rašyti komentarą...
T
TanYouSha
2018-09-04 01:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Opanki, gaila moters, bet su tokiu požiūriu į skėpus mes ir poliomielitą susigrąžinsim!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų