Šokas Vilniuje: užregistruotas itin užkrečiamos ligos atvejis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamentas praneša, kad Vilniaus mieste užregistruotas antras tymų atvejis per šių metų sausio-rugpjūčio laikotarpį.

9

Šiuos tymų atvejus galima laikyti įvežtiniais, nes susirgusiųjų inkubacinio periodo intervalas atitinka kelionių laikotarpius.

Itin užkrečiama liga

Tymai – tai ūmi ir ypač greitai aplinkoje plintanti virusinė infekcija. Iki 95 % asmenų, kurie nesirgo, nebuvo pasiskiepiję ir kontaktavo su viruso nešiotoju, suserga šia liga.

Ji pasireiškia daugumai užkrečiamųjų ligų būdingais požymiais: karščiavimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu, tačiau specifinis tymų simptomas yra rausvas bėrimas, prasidedantis po 1–2 dienų nuo ligos pradžios. Pirmiausia bėrimas pastebimas galvos srityje, vėliau apima liemenį ir galūnes.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sužinokite, kas yra būtinoji pagalba ir kur kreiptis

Tymai ypač pavojingi neskiepytiems vaikams

Tymai buvo ir vis dar išlieka dažniausia vaikų mirčių priežastis tarp visų vakcinomis valdomų ligų. JAV Ligų kontrolės centro duomenimis, apie 10 procentų tymais persirgusių vaikų praranda klausą, penkiems procentams liga komplikuojasi plaučių uždegimu, retais atvejais – encefalitu. Vienas iš 1000 susirgusiųjų tymais miršta.

REKLAMA

Lietuvoje skiepijimo apimtys yra nepakankamos

Atsižvelgiant į didelį tarptautinių kelionių mastą, tymų plitimas Europoje kelia realią grėsmę šalims, taip pat ir Lietuvai, kuriose skiepijimo apimtys kombinuotos tymų, raudonukės, epideminio parotito (MMR) vakcina yra nepakankamos. Šios infekcijos valdymui būtina sukurti ir išlaikyti labai aukšto lygio kolektyvinį imunitetą, tai reiškia, kad bent 95 proc. visuomenės narių turi būti paskiepyti.


Rašyti komentarą...
S
Supermamytems NE
2018-08-31 15:54:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad čia ne emigrantų bėda, o supermamyčių, kurios prisiskaito nesąmonių ir neleidžia savo vaikų skiepyti
Atsakyti
-7

L
Laimutė
2018-08-31 17:13:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ko norite kai neskiepijate savo vaikų !?!
Atsakyti
-2

V
Vytautas R.
2018-08-31 15:37:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daugiau imigrantų - pabėgėlių iš Artimųjų Rytų, šiaurinės Afrikos ir ne tokių gėrybių Lietuva įsigis? Aklas Merkel pabėgėliu programos vykdymas jau pačioje Vokietijoje virsta riaušėmis. Lietuvos ''nepriklausoma'' žiniasklaida apie tai tyli.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų