• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Itin sportiška mama iki pat gimdymo dienos kilnojo sunkius svorius. Tokios aktyvios veiklos ji nenutraukė net ir tada, kai per treniruotę ji netikėtai nualpo. Kurį laiką moterį gąsdino mintis, jog teks grįžti į sporto salę.

7

Itin sportiška mama iki pat gimdymo dienos kilnojo sunkius svorius. Tokios aktyvios veiklos ji nenutraukė net ir tada, kai per treniruotę ji netikėtai nualpo. Kurį laiką moterį gąsdino mintis, jog teks grįžti į sporto salę.

REKLAMA

Mičigano valstijoje, JAV gyvenanti veteranė ir karininko žmona Kristi Sives (25 m.) jau pusantrų metų užsiima sunkių svorių kilnojimu ir taip po tarnybos kariuomenėje palaiko savo fizinę formą.

Kai Kristi pastojo, gydytojas jai pranešė, kad nėštumo metu tokia veikla pavojaus tiek vaisiui, tiek motinai, nekelia, tačiau moteris neseniai pradėjusioms sportuoti ir pastojusioms damoms to daryti nerekomenduoja.

Pirmojo nėštumo trimestro metu Kristi treniruočių metu jos kraujo spaudimas nukrisdavo iki pavojingos ribos.

REKLAMA
REKLAMA

„Kartą keliant svorį, kuris man, jau patyrusiai sportininkei, tikrai nėra didelis, mano kraujo spaudimas tapo toks žemas, kad aš netikėtai nualpau.

REKLAMA

Pabudus, mane supantys žmonės teigė, jog mane ištiko priepuolis. Nors tai nebuvo tiesa, nukritusi patyriau smegenų sutrenkimą, kurį dėl nėštumo išsigydyti buvo be galo sunku. Nuo tada bijojau net pažvelgti sporto salės pusėn, o ką jau kalbėti apie svorių kilnojimą“, - sakė ji.

Moteris kelias savaites ilsėjosi, kol gydytojas įtikino vėl pabandyti užsiimti taip mėgstama veikla.

„Atėjusi į sporto klubą iš pradžių tik spoksodavau į ten sudėtus svorius“, - teigė Kristi. „Turėjo praeiti nemažai laiko, kad vėl jausčiausi patogiai. Įsiklausiusi į savo kūną ir gydytojo duotus patarimus, daugiau joks incidentas neįvyko. Svorių kilnojimas nėštumo metu yra toks pat pavojingas, kaip ir tada, kai nesilauki.

REKLAMA
REKLAMA

Visuomet yra rizika susižeisti. Nėštumo laikotarpiu mano prioritetu tapo įsiklausymas į savo organizmą. Jei kažkas atrodydavo keistai, jausdavausi nepatogiai, tą dieną nesportuodavau, o jei ir ateidavau į sporto salę, nepersistengdavau, pratimus atlikdavau lėtai ir taisyklingai, tinkamai kvėpuodavau. Nėštumo metu svoriu kilnojimu užsiimti nerekomenduočiau niekam, kas iki tol taip nesportavo.“

Susilaukė įvairios kritikos

Kristi atliekami pratimai stiprino jos kaulus, degino riebalus ir padėjo auginti raumenis. Kadangi ji buvo patyrusi svorių kilnotoja, net ir nėštumo metu moteris galėjo užsiimti šia veikla ir taip tobulinti kūną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki gimdymo likus kelioms dienoms, Kristi atlikdavo pratimus su 124 kg, 93kg ir 58 kg svarmenimis. Šiuo metu moteris ant rankų sūpuoja sveiką berniuką.

Kristi vyras šeimos namų garaže planuoja įrengti sporto salę, kad mažylis galėtų stebėti, kaip aktyviai laiką leidžia visa jo šeima ir kokia stipri yra jo mama.

Būdama nėščia ir užsiimdama svorių kilnojimu, Kristi sulaukdavo ir pozityvaus palaikymo, ir neigiamų komentarų.

REKLAMA

„Didžioji dalis žmonių mano veiklą vertino teigiamai. Sporto klube nepažįstamieji mane drąsindavo nepasiduoti, prieidavo ir pakalbindavo mane ir mano vyrą, teigdavo, kokia nuostabi ir įkvepianti aš esu. Tačiau taip pat teko išklausyti ir neinformuotų žmonių nuomonę, teigiančią, jog taip elgdamasi kenkiu ir sau, ir savo vaikeliui“, - sakė Kristi.

Tiems, kurie norėtų pradėti kilnoti svarmenis, moteris pataria susipažinti su šia veikla užsiimančiais žmonėmis ir nebijoti užduoti klausimų.

„Ilgą laiką mano tikslas buvo tapti stipria, bet nežinojau, kad svorių kilnojime galioja tam tikros taisyklės. Perskaitykite daug informacijos, o dar geriau, susiraskite jus teisingu keliu vesti galintį trenerį“, - patarė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų