REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
14
Į šią vietą plūsta iš visos Lietuvos: 25-mečio idėja tapo pirmoji šalyje (tv3.lt fotomontažas)

Pandemija parodė, kad itin smagiai laiką galima leisti ir Lietuvoje – čia netrūksta įdomių ir dar neatrastų veiklų ir jų vis daugėja. Visai neseniai kauniečiui Lukui Kemežiui, išgirdus tėvų iš kelionių parsivežtus įspūdžius, kilo idėja įkurti pirmąjį Lietuvoje radijo bangomis valdomų visureigių parką.

14

Pandemija parodė, kad itin smagiai laiką galima leisti ir Lietuvoje – čia netrūksta įdomių ir dar neatrastų veiklų ir jų vis daugėja. Visai neseniai kauniečiui Lukui Kemežiui, išgirdus tėvų iš kelionių parsivežtus įspūdžius, kilo idėja įkurti pirmąjį Lietuvoje radijo bangomis valdomų visureigių parką.

REKLAMA

25-erių medicinos studijas baigęs kaunietis L. Kemežys Birštone įkūrė naują ir Lietuvoje dar nematytą pramogą – „4x4 parką“, kuriame esančias trasas siūloma įveikti tikro keturiais ratais varomo visureigio kopija, valdoma radijo bangomis.

Idėją parvežė tėvai

Lukas atvirauja, kad niekada nesidomėjo radijo bangomis valdomomis mašinėlėmis, niekad net nebuvo girdėjęs apie tokią pramogą. Tačiau po tėvų kelionės Rytų šalyse – Vietname, Indonezijoje ir kitose, pamatytas vaizdo įrašas pagimdė naują įdomią idėją.

„Kad pats domėjausi anksčiau negaliu pasakyti, tai nebuvo mano hobis. Nežinau, kur tiksliai, bet jie pamatė ir nufilmavo nediduką įkurtą parkelį. Grįžę jie parodė man vaizdo įrašą, pasirodė įdomus dalykas“, – prisimena Lukas.

REKLAMA
REKLAMA

Kilusia idėja jis pasidalino ir su šeima bei draugais ir nė nesitikėjo, kad sulauks tokio palaikymo:

„Visiems, su kuo tik pasidalindavau tokia idėja, tai buvo naujiena, niekas anksčiau nebuvo kažko panašaus matę, visiems buvo smalsu ir įdomu, kas gausis.

REKLAMA

Priėmiau tai kaip gerą ženklą, kad tokio dalyko nėra, niekas to nematė, reiškia, ne tik man įdomu, bet ir kitiems.“

Pradėjęs daugiau domėtis, jis išsiaiškino, kad tokie parkai itin populiarūs Jungtinėse Amerikos Valstijose, taip pat ir didesnėse Europos šalyse – Vokietijoje, Prancūzijoje, o štai Lietuvoje nieko panašaus nėra.

„Amerikoje yra didžiuliai parkai, žmonės daro įvairius turnyrus – tai suaugusių reikalas. Ir tai ne paprastos radijo bangomis valdomos mašinėlės, bet visureigiai, kuriais važiuojama per kliūtis“, – pasakojo pirmojo tokio parko Lietuvoje įkūrėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Ilgiausias – kūrybinis procesas

Kuo daugiau domėjosi, tuo įdomiau darėsi – vaikinui buvo kilusi idėja kažką panašaus sukonstruoti savo namų kieme, tačiau geriau pagalvojęs pamąstė, kodėl gi tokios pramogos nepasiūlius visiems?

„Pradėjau domėtis iš kūrybinės pusės, nes pirmą kartą apie tai išgirdau žiemą, tada ir pats išmėginau, pradėjau galvoti, kaip įrengti trasą.

Ieškojau labai daug informacijos ir tuo pačiu metu pats eksperimentavau, bandžiausi trasas, mašinas, žiūrėjau, kas įdomu, o kas ne.“

Ir vietos, kur įkurti parką, ieškoti ilgai nereikėjo – Birštono ir Prienų apylinkės jam puikiai pažįstamos, o šalia įsikūrusios kavinės teritorijoje buvo tuščias plotelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo neišnaudotas plotelis, kur praeinant neatrodytų, kad dar kažką galima pridėti – auga du medžiai ir žolė. Bet turint idėją galvoje, pamačiau plotelį ir pagalvojau, kad jį galima puikiai išnaudoti mašinėlėms ir trasoms“, – šypteli pašnekovas.

Vaikinas atvirauja, kad daugiausiai laiko prireikė idėjų generavimui ir trasų kūrimui – kaip ką sudėlioti, kad būtų įdomu, bet tektų ir pasistengti, kad trasą pavyktų įveikti. Juolab, kad ir jam pačiam viskas buvo nauja.

Pritraukia smalsuolius

Ant popieriaus ir galvoje susidėliojus visas mintis ir išbandžius jėgas pačiam, tolimesni darbai ėjosi lyg sviestu patepti. Galbūt padėjo ir tai, kad Lukas įvairias konstrukcijas kūrė ne vienas, jam padėjo, kaip pats sako, šaunus meistras.

REKLAMA

Besidomėdamas ir kurdamas parką L. Kemežys ne tik sužinojo daug naujų dalykų apie tokią pramogą – pasirodo, Lietuvoje yra ne vienas tokios veiklos mylėtojas.

Vaikinas juokiasi, kad parko kūrimo metu, žmonės nė nesuprato, kas išdygs plotelyje šalia kavinės, nors smalsuolių žvilgsnių tikrai sulaukdavo.

„Daugumai žmonių tai yra naujiena, gal net per daug naujiena. Kai tik vyko statybos, žmonės galvojo, gal čia šuniukams vedžioti, dresiruoti, gal triušiukai bėgios, gal vaikams – kai niekas nėra matęs ir nežino, nelabai supranta, kas tai“, – šypsosi jis.

Tačiau dabar, kai parke jau stovi radijo bangomis valdomi visureigiai, darosi vis aiškiau, nors daugeliui dar kyla mintis, kad ši pramoga tik vaikams. Čia vaikinas patikina – amžiaus cenzo nėra, o pramoga daugiausiai orientuota į suaugusiuosius.

REKLAMA

„Duodame ir pasibandyti prieš važiuojant. Tikrai viską įmanoma išmokti, nėra lengva, bet nebūtų įdomu, jei būtų lengva“, – patikina parko įkūrėjas.

Tiesa, jis pažymi, kad pramoga gali būti sudėtingesnė jauniesiems lankytojams, nes visureigio valdymas itin subtilus, tarsi tikrame automobilyje.

Drąsiausiems – prizai

Be to, į rankas paėmę valdymo pultelį, užtruksite tikrai ne kelias minutes – trasa ir kliūtys nėra paprastai įveikiamos, čia svarbus ne greitis, o loginis mąstymas:

„Trasa yra ovalo formos, jeigu pradėsite taške A, jame ir baigsite. Bet nėra taip, kad pravažiuoji trasą vieną kartą ir jau būni viską įveikęs, nes yra įvairios variacijos, kaip galima važiuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galima pagal sunkumo lygį pasirinkti kiekvienam žmogui – mažiau patyrę ar jaunesni vaikai gali važiuoti lengvesnėmis trasomis, labiau savimi pasitikintys gali važiuoti sunkesnėmis.“

Negalvokite, kad įveikę trasą išeisite tuščiomis. Apsilankiusiųjų laukia prizas – porcija skanių ledų, o tų, kurie pasiryš įveikti sudėtingiausią trasą ir tai padarys nesustoję ir nenukritę, laukia net piniginis prizas.

„Bet tai tikrai sudėtinga, man pačiam ne kiekvieną kartą pavyksta pravažiuoti, nors pats dariau ir žinau, kaip ir kur važiuoti“, – pastebi vaikinas.

Norintieji, gali atvykti ir atsivežti savo radijo bangomis valdomus visureigius, tuomet pramoga kainuos simbolinę sutartinę kainą. Jei norite išbandyti jėgas ir nuomotis parke esančius visureigius, tai atsieis 10 eurų, o apsilankymo laikas – neribotas.

„Taip pat, kadangi turime keletą mašinėlių, vienu metu gali važiuoti du žmonės, gali vykti kažkokios varžybos – kūrybos reikalas, kas kaip sugalvos, dėl ko rungtyniaus“, – apsilankyti kviečia „4x4 parko“ įkūrėjas L. Kemežys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų