• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ – įkvepianti biržietės Giedrės Rybalko sėkmės istorija. Paveldėjusi 20 hektarų žemės jauna moteris nusprendė sukurti tokį ūkį, kuriuo žavėsis lankytojai ne tik iš Lietuvos.

TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ – įkvepianti biržietės Giedrės Rybalko sėkmės istorija. Paveldėjusi 20 hektarų žemės jauna moteris nusprendė sukurti tokį ūkį, kuriuo žavėsis lankytojai ne tik iš Lietuvos.

REKLAMA

Levandų ūkį su šeima įkūrusi biržietė kasmet nudžiugina vis daugiau žmonių. Ūkis plečiasi nuolatos, o čia atvykę vyrai džiaugiasi, kad nebereikės savo žmonų vežti į Prancūziją, nes Provanso žavesio galima rasti ir Mockūnuose.

Iš pradžių levandas moteris ėmė auginti 10-ies arų plote. Vėliau pamačiusi, kad šis augalas puikiai prigijo, išsiplėtė iki 40-ies arų ir čia sukūrė poilsio, aromaterapijos ir poilsio vietą, kuri primena savotišką sanatoriją ieškantiems sveikatos, ramybės ir nuostabių kvapų.

„Pradžioje pradėjome ieškoti sau malonios veiklos. Vyrams užsiėmimas yra žemės ūkis, tai ir kviečiai, ir kitokios kultūros. Mano šeimos moterys – sesė, mama ir aš – visada buvome tokios augalų entuziastės. Aš augalus visada mylėjau, juos sodinau visur ir puoselėjau. Sesė pakeliavusi tokią idėją iš Prancūzijos parvežė, kad darželyje levandas auginame, džiaugiamės jų grožiu, tai gal pasisodinkime. Ten buvo seniausias mūsų daržas, kuris dirvonavo, tuščia vieta buvo“, – pačią pradžią prieš aštuonerius metus prisiminė levandų ūkio įkūrėja.

REKLAMA
REKLAMA

Atidarė gaminių iš levandų parduotuvėlę

Kasmet Giedrės šeima kuria vis naujas idėjas, o jų kieme šiltuoju metų laikotarpiu netrūksta lankytojų, besigėrinčių užaugintais levandų plotais. Šiems žmonėms ūkis jau gali pasiūlyti ir įvairių kitų vaistažolių ar prieskoninių augalų, kuriuos galima įsigyti levandų parduotuvėlėje. Taip pat rengiamos įvairios edukacijos.

REKLAMA

„Išsirutuliojome net iki turizmo veiklos, rengiame edukacijas, turime švietėjišką programą, su kuria supažindiname kaip auginti, kaip prižiūrėti, kuo jos naudingos“, – pasakojo G. Rybalko.

Norintiems auginti levandas moteris primena, kad šis augalas nėra gėlė. Tai – daugiametis puskrūmis, kurio šaknys eina į gylį. Taip pat būtina žinoti, kaip tinkamai persodinti levandas.

„Jeigu nukirsime šaknis suaugusio krūmo perkėlimui, jau jis nebebus toks, koks jis turėtų būti ir gali būti, kad po žiemos jis gali neišgyventi. Siūlome pirmų, antrų metų sodinukus jau sodinti į jiems skirtą vietą, į nuolatinę. Pirmiausia sodiname į įdirbtą žemę, ne į pievą. Bent jau metus ji turi būti įdirbta, paruošta, panaikintos piktžolės, kad jų nebūtų“, – vardijo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ūkininkės, levandoms tinkamiausia žemė yra kalkinga, taip pat jos nemėgsta per didelės drėgmės.

„Jeigu ten kaupiasi, užsistovi vanduo ir drėgmė ilgiau laikosi, joms sunkiau yra augti“, – patarimų besiruošiantiems auginti levandas negailėjo ji.

Daugiau apie išskirtinį biržietės ūkį ir patarimų, norintiems auginti šiuos augalus, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Svajonių ūkis“ žiūrėkite šeštadieniais 9.00 val. per TV3. 

VISĄ LAIDĄ RASITE:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų