Šiuo metu miniatiūrų parke galima aplankyti net 23 skulptūras, tačiau kasmet parko įkūrėja Vita Aušrienė bando atrasti vis kažką naujo. Lankytojai neiškeldami kojos iš Lietuvos gali pamatyti Sidnėjaus Operos teatrą, Kinų sieną, Singapūro Merliono fontaną, žymųjį Paryžiaus Eifelio bokštą, prie kurio lankytojai mėgsta pasifotografuoti, pasibučiuoti bei pašokti pagal prancūzišką muziką.
Taip pat galima aplankyti ir mūsų Lietuvos Gedimino pilį, o šiuo metu yra ruošiama miniatiūra su viena žinoma Latvijos vieta, kadangi parke dažnai apsilanko mūsų kaimynai.
Į šią vietą plūsta net iš kaimyninių šalių
V. Aušrienė pokalbio metu atskleidė, jog idėja įkurti šį parką vystėsi 7 metus. Kadangi su vyru mėgsta keliauti ir yra aplankę ne vieną miniatiūrų parką užsienio šalyse, jais labai žavėjosi kelionių metu, tačiau niekada nemanė, kad pavyks jį įkurti ir patiems, savo gimtojoje šalyje, kol galiausiai atradus tinkamą vietą moteris išpildė savo svajonę.
Parko įkūrėja atvirauja, jog siekiant svajonės sunkiausia buvo sutarti su gamta – ieškojo vietos, šalia Palangos kelio, kad lankytojams būtų patogu ir juos nesunkiai rastų. Galiausiai tinkamą ir patogią vietą rado, tačiau ten yra nuokalnė ir iššūkių su vandeniu, kai prasideda lietus, turėjo nuolatos, tačiau didelio darbo dėka šią problemą išspręsti pavyko.
Parko V. Aušrienė niekuomet nenustoja kurti. Pasak pašnekovės, parkas yra kaip gyvas daiktas, gyvas organizmas, kuriam visada reikia atnaujinimo, naujų idėjų.
„Pati parko pradžia buvo projektas, pačių miniatiūrų, augalų, takelių, melioracijos, žemės stumdymų. Susidėliojome miniatiūras taip, kaip įsivaizdavome, o po to prie jų derinome augalus. Stengėmės, kad augalai atitiktų ir tų šalių kultūrą, bandėme pasodinti tokius augalus, kurie auga pavyzdžiui Japonijoje, Kinijoje ar bent jau panašius į juos“, – pasakoja moteris.
Tačiau kokius kriterijus turi praeit užsienio šalių vietos, kad atsidurtų miniatiūrų parke? V. Aušrienė tikina, jog dažniausiai renkasi populiariausius šalių architektūrinius šedevrus ar lankytinus, įžymius objektus. – „Jei nuvykai į Egiptą ir nepamatei piramidžių, ar gali skaityti, kad buvai Egipte? Renkamės pagal tai, ar objektas reprezentuoja tą šalį ir ar turistai mėgsta šias vietas.“
Galima pasigrožėti ir augalais
Miniatiūrų parkas taip pat yra ir botanikos parkas, nes jame galima rasti įvairių rūšių medžių, krūmų, vienmečių ir daugiamečių gėlių, todėl parką prižiūri kraštovaizdžio specialistai. Be jų parke dirba dar 25 darbuotojai, kadangi darbo ten į valias. Augalus reikia sodinti, laistyti, tręšti, prižiūrėti.
Pavasarį „Babilono soduose“ vyksta tulpių žydėjimo šventė – būna sodinami milijonai tulpių gumbelių, jacintų, narcizų, kurie vėliau pražydę džiugina lankytojų akį. Kai tulpės nužydi, sodinami vienmečiai augalai, kad žydėjimas tęstųsi ir toliau.
Parke galima ne tik pasigrožėti akimis, tačiau jame vyksta ir įvairios edukacijos. Savaitgaliais vyksta žolių pynimo, dekoracijų, puokščių darymo edukacijos, arbatų gėrimo ceremonijos. Šiuo metu parke vyksta italų savaitė.
„Su savo parku derinamės prie šalių, organizuojame įvairių šalių savaites. Turėjome kinų savaitę, kurios metu lankytojus vaišinome kinų arbata. Kadangi dabar vyksta italų savaitė, mes turime naujovę – pomidorų daržą, kuriame auga virš 120 skirtingų veislių pomidorų, vyksta jų degustacijos.
Turime ir prieskonių sodelį, kur lankytojai gali susipažinti su prieskoniais, juos pauostyti, paragauti. Šeimininkės virtuvėje naudoja įvairius prieskonius, tačiau ne visos įsivaizduoja, kaip jie atrodo ir kaip auga, todėl pas mus gali tai pamatyti“, – šypteli „Babilono sodų“ įkūrėja ir priduria, jog lankytojai iš ten išeina su pačiomis geriausiomis emocijomis, savo širdis pripildę grožio.
Paklausta apie tai, kokių dar miniatiūrų ateityje gali tikėtis parko svečiai, moteris atsako, jog tikisi įsigyti Brazilijoje stovinčią Kristaus Atpirkėjo statulos miniatiūrą, taip pat ir lankytinos Estijos vietos miniatiūrą, Trakų pilį, Vilniaus katedrą su varpine. – „Norai dideli ir miniatiūros yra gaminamos ilgai, nes reikalauja daug kruopštaus darbo, tačiau viskas ateis su laiku.“
Aplankyti miniatiūrų parką „Babilono sodai“ galima Klaipėdos rajone, Letūkų kaime. Suaugusiems įėjimas darbo dienomis kainuoja 15 eurų, o savaitgaliais 17. Vaikams darbo dienomis 10 eurų, savaitgaliais – 12, o vaikams iki 5 metų įėjimas yra nemokamas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Kuo čia dėtas tas, kuris turi daugiausia sumokėti.
Ar geriau tada nedirbti, ar nebūti suaugusiu, nes jei dirbi, moki mokesčius, tave dar labiau apmokestina, o jei nedirbi, ar vagi, kaip valdžiagyviai, tai turi daug nuolaidų viskam.
Kur čia medumi patepta ?
Ir čia ne tik šiam rojui, visur taip.