Šia iniciatyva skatinama dar nebuvusius Lietuvoje keliautojus pakviesti atvykti į mūsų šalį ir dalytis savo įspūdžiais socialiniuose tinkluose.
„Turistų srautai šiais metais jau sparčiai priartėjo prie priešpandeminio lygio. Tikime, kad šįmet, palyginti su praėjusiais metais, srautas augs ketvirtadaliu.
Itin svarbu ir toliau skleisti kuo daugiau informacijos apie Lietuvą, tad jei esi lietuvis ar asmuo, turintis lietuviškų šaknų, bet šiuo metu gyveni kitoje šalyje, ar esi užsienietis, bet tau patinka mūsų šalis, kviečiu jungtis prie mūsų komandos ir kviesti kitus atvykti į Lietuvą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
Galima laimėti nemokamą kelionę po Lietuvą
Konkurso metu dalyviai kviečiami socialiniuose tinkluose „Facebook“ ar „Instagram“ skelbti Lietuvos gamtos, architektūros, pramogų ar kitų sužavėjusių vietų nuotraukas ir mesti iššūkį savo draugui ar pažįstamam, nė karto nebuvusiam mūsų šalyje ar konkrečioje jos vietoje, čia apsilankyti.
Prie įrašo su nuotrauka būtina pažymėti grotažymę #LithuaniaCoCreate, taip pat stebėti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos „Facebook“ puslapį. Šią grotažymę kartu su nuotrauka, daryta jau Lietuvoje, socialiniuose tinkluose turės paskelbti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos „Facebook“ puslapį stebintis ir žaidime dalyvauti pakviestas asmuo.
Apsilankiusieji Lietuvoje ne tik keliaus ir dalysis įspūdžiais, bet ir varžysis dėl didžiųjų prizų – daugiau kaip 1000 eurų vertės kelionės į Lietuvą ir Lietuvoje paketų. Žaidimas vyksta iki šių metų rugsėjo 26 dienos.
Burtų būdu išrinktus nugalėtojus – ir metusius, ir priėmusius iššūkį – Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbs rugsėjo 27-ąją – Pasaulinę turizmo dieną.
Praėjusiais metais Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė darbo su diaspora koncepciją ir pradėjo aktyviai bendradarbiauti su ja. Tai padeda ne tik sparčiai augti potencialui keliauti po Lietuvą, bet ir atveria galimybes diasporai tapti Lietuvos ambasadoriais, kviečiančiais ieškoti savo šaknų Lietuvoje ar pakviesti čia dar nebuvusius keliautojus atrasti Lietuvą kaip populiarią turizmo kryptį.
Europos kelionių komisijos duomenimis, 59 proc. diasporos turistų kilmės šalyje praleidžia vidutiniškai 8–14 dienų ir išleidžia vidutiniškai 170 eurų per dieną, atvykstantieji iš JAV – 300 eurų per dieną.
Daugelis diasporos turistų nesirengia išskirtinių kelionių į didelius turizmo objektus, o dažniau lankosi autentiškose, mažose vietinėse reikšmės erdvėse, taip tiesiogiai paremdami bendruomenę ir stiprindami šalies ekonomiką.
Praėjusiais metais Lietuvoje sulaukta 1,4 mln. užsienio turistų, o kelionių eksportas 2023 m. buvo tarp labiausiai augančių paslaugų eksporto rūšių šalyje ir pasiekė 1,66 mlrd. eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!