REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo opozicijai vėl blokavus įstatymo, kuriuo būtų ribojamos ligoninių vadovų ir jų padalinių kadencijos, priėmimą, pasipylė aštrios valdančiųjų replikos. Šie įspėjo įstatymo nepalaikančius parlamentarus, kad ateityje nutikus kokiai tragedijai jie turėtų jaustis tam neužkirtę kelio.

Seimo opozicijai vėl blokavus įstatymo, kuriuo būtų ribojamos ligoninių vadovų ir jų padalinių kadencijos, priėmimą, pasipylė aštrios valdančiųjų replikos. Šie įspėjo įstatymo nepalaikančius parlamentarus, kad ateityje nutikus kokiai tragedijai jie turėtų jaustis tam neužkirtę kelio.

REKLAMA

Po ketvirtadienį vėl nepavykusio balsavimo TS-LKD narys Justas Džiugelis apgailestavo, kad opozicija užsispyrusiai vilkina įstatymo priėmimą.

„Kitą kartą, kai kažkurioje ligoninėje, neduok Dieve, vėl kažkur iš balkono šoks medikas, norėčiau atkreipti dėmesį, kad, deja, prie šių visų procesų šiandien, kaip ir antradienį, prisideda opozicija. 

Man labai gaila, kad opozicija stabdo šio įstatymo priėmimą, kuris tiesiogiai koreliuoja ilgalaikėje perspektyvoje su mobingo problemos Lietuvoje sprendimu“, – komentavo parlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA

Kaltina vilkinimu

J. Džiugelis taip pat teigė apgailestaująs, kad Aurelijus Veryga pats dar praeitoje kadencijoje pats teikė panašų įstatymo projektą, o „šiandien agituoja visomis keturiomis balsuoti prieš“.

REKLAMA

„Man labai gaila, kad jaunieji medikai turi verkti savo darbuose dėl jūsų veiksmų, kai jūs faktiškai neleidžiate dirbti mūsų darbo, kuriam mes prisiekėme“, – sakė TS-LKD narys.

Viena iš šio pasiūlymo iniciatorių Laisvės partijos narė Ieva Pakarklytė taip pat kaltino opozicijos atstovus dėl nenoro tokiu būdu išskaidrinti sveikatos sistemą.

„Žinau, kad šį posėdį stebi daug jaunųjų medikų ir kai jie svarsto apie šiuolaikinę vadybą, gerą emocinę kultūrą sveikatos priežiūros įstaigose, jie tikrai, man atrodo, turės ką opozicijai pasakyti. Ir noriu atkreipti dėmesį, kas vilkina šias praktikas ir kad opozicija vieningai nepalaiko, kad turėtume daugiau skaidrumo sveikatos apsaugos sektoriuje“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Veryga: „jūs suknisote šį projektą“

Reaguodamas į replikas pats A. Veryga kartojo, kad patys valdantieji kalti iškraipę pirminio įstatymo projekto idėją.

„Kolegos, norėčiau įnešti šiek tiek aiškumo <...>. Medikai iššoko ten kažkur [esant] vadovui, kuris ką tik buvo pradėjęs dirbti, tai kadencijos šio klausimo niekaip neišspręstų. Dėl praėjusios kadencijos mano siūlymų – greta su tuo buvo teikiamas valdybų modelis, apie kurį dabar nėra jokios kalbos. Tai buvo siūlymai, kurie buvo absoliučiai kitame kontekste.

Ir trečias pastebėjimas – kolegėms penkis kartus ar daugiau sakiau – jūs su savo ne laiku įkištais siūlymais sugriausite ir tą, kur buvo galima pajudėti. Ir dabar mes nepriimame ir to, ką tikrai Seimas būtų labai plačiai palaikęs – būtų atsiradusios kadencijos ten, kur jų nebuvo, būtų atsiradę konkursai padalinių vadovams. <...> Tai jūs suknisote šį projektą“, – akcentavo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užkirstų kelią vadovauti ligoninei dešimtis metų 

Portalas tv3.lt primena, kad minimu projektu siūloma, kad vadovai galėtų eiti ne daugiau kaip dvi po 5 metus trunkančias kadencijas iš eilės. Tiesa, tai pačiai įstaigai jie galėtų vadovauti praėjus „atšalimo“ laikotarpiui. Įstatymu taip pat siekiama apriboti ir įstaigų padalinių ir filialų vadovų kadencijas.

Įstatymo projektu numatoma, kad valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų, išskyrus viešąsias įstaigas, kuriose dirba dešimt ar mažiau sveikatos priežiūros specialistų, turinčių medicinos praktikos licenciją, vadovų kadencijos būtų ribojamos 5 metams.

REKLAMA

Tos pačios įstaigos vadovu tas pats asmuo galėtų būti skiriamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės ir ne anksčiau kaip po penkių metų nuo paskutinės kadencijos pabaigos, jeigu paskutinė kadencija buvo iš eilės antra. Tai reiškia, kad jis tai pačiai įstaigai galėtų vadovauti po „atšalimo“ laikotarpio. Tiesa, įstatymas nedraus jam kandidatuoti į kitos įstaigos vadovo pareigas. Kadencijos būtų skaičiuojamos nuo įstatymo įsigaliojimo datos.

Dar anksčiau Sveikatos reikalų komitete vykusiose diskusijose dalis sistemos dalyvių įžvelgė neigiamas tokio įstatymo pasekmes, mat dėl to gali būti sunku surasti ligoninės vadovų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų