Yra du tualetinio popieriaus kabinimo būdai: 1) pakabintas viršuje (laisvas galas užlenkiamas ant viršaus) ir 2) pakabintas apačioje (laisvas galas kabo viduje prie sienos).
Klausimas dėl „viršuje“ ir „apačioje“ yra stebėtinai prieštaringas ir, kaip teigiama, tai buvo tema, sukėlusi itin daug diskusijų, rašo inc.com.
Tik vienas teisingas tualetinio kabinimo būdas
Mokslo teigimu, teisingas tualetinio popieriaus kabinimo būdas yra kuomet jis kabinamas viršuje. Kodėl? Todėl, kad „žemiau“ kabinamas tualetinis labai padidina tikimybę, jog maistą nuodijančios bakterijos iš tualeto išplis po visą patalpą.
Neseniai Kolorado universitete atliktas tyrimas atskleidė, kad net iš pažiūros švarus biuro tualetas yra nešvarus:
Dauguma bakterijų, randamų viešuosiuose tualetuose, yra E. coli iš žmonių išmatų, kurios yra dažnas apsinuodijimo maistu šaltinis. E. coli bakterijos lengvai patenka nuo paviršių ant pirštų, o iš ten – ant visko, ką imate rankomis.
Tai mus atveda prie pakabinamo tualetinio popieriaus. Labiausiai tikėtina, kad bakterijos ant tualeto naudotojo rankų patenka tada, žmogus griebiasi tualetinio popieriaus.
Jei tualetinis popierius pakabintas „virš“, pirštai liečia tik tą tualetinį popierių, kurį jie naudos ir kuris vėliau bus nuleistas. Tačiau jei tualetinis popierius pakabintas „po“, didelė tikimybė, kad pirštai taip pat palies sieną ir paliks bakterijų.
Tokiu atveju kiekvienas kitas tualeto naudotojas, kuris griebiasi tualetinio popieriaus, rizikuoja ne tik paimti jau nusėdusias bakterijas, bet ir palikti jų daugiau kitam naudotojui.
Ne mažiau svarbu ir tai, kad dėl pakabinimo „po“ ir vėlesnės tikimybės paliesti sieną taip pat sunkiau naudoti tualetinio popieriaus gabalėlį, kad tiesiogiai neliestumėte klozeto sėdynės, nuleidimo rankenos ir kabinos užrakto.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!