„Viskas išgriauta, grindų apšiltinimą išlupo, iš esmės iš namo neliko nieko“, – skundėsi rusas Aleksandras Suvorovas vietos televizijai.
Maža to, vagys apiplėšė jo namus dukart – antrą sykį atėjo iškart po to, kai namuose pasirodė teisėsaugininkai ir užfiksavo pirminius nuostolius. „Išsinešė tai, kas liko – įvairius įrankius, dyzelinį generatorių“, – aiškino jis.
Labiausiai rusas piktinosi tuo, kad pas vagis „nėra moralės“. Juk jis išvyko žudyti į Ukrainos teritoriją, o jo paties namus „savi“ apšvarino.
Nežinojo, kaip naudotis unitazu
Dar 2022-ųjų balandį okupantų apsiaustį Černihivo srityje išgyvenusios senolės pasakojo, kad kai kuriems rusų okupantams net klozetai buvo tikras stebuklas:
„Užeina namo ir klausia: „Kas čia tokio?“
Kažkas atsako: „Unitazas.“
– „O kas tai?“
– „Toks siauraakis.“ „O aš vienam sakau, ant unitazo statom „bliūdelį“ ir atliekam… Nežino to.“ „Sakau, mes į tualetą einam. – Kaip, kambary į tualetą?“ Moterys tvirtino, kad iš jų namų okupantai unitazus taip pat išsinešė.
Turtinga Rusijos klozetavagystės istorija
Ukrainos žiniasklaidoje gausu istorijų apie rusų karių marodieriavimą okupuotose teritorijose. Tačiau tai nėra tik šio karo išskirtinumas.
„1995-1996 m. priimdami iš Rusijos Federacijos sovietinius laivus ir karinius dalinius jau su tuo susidūrėme: laivuose buvo išpjauta viskas – aparatūra, kabeliai, ryšio priemonės. Ypač didelio populiarumo sulaukė santechnikos įranga, laivų unitazai. Todėl daugelį perduotų laivų teko utilizuoti iškart po perdavimo – jie žuvo jo metu. Tas pats buvo ir pakrančių apsaugos dalinių perdavimo metu – pavogti nesugebėjo gal tik sklypų, kuriuose tie daliniai buvo dislokuoti. Mano dalinyje, pavyzdžiui, 1996 m. rusų marodieriai išlupo gegnes, pastatų stogus. Apie kabelius sienose net nekalbu – juos išlupo taip pat, kaip ir santechniką“, – cituojamas įvykių liudininkas „Militarnyi“.
Unitazus iš Sakartvelo karinių dalinių, kuriuos užėmė Rusijos kariuomenė, rusai vogė ir 2008-aisiais: „Ko negalėjo išsivežti – daužydavo, kad „gruzinams neatitektų“.
2013-aisiais Rusija užėmė „Greenpeace“ priklausantį „Arctic Sunrise“ laivą, kuris tuo metu plaukiojo tarptautiniuose vandenyse. Kol vyko tarptautinis aiškinimasis, rusų kariuomenės marodieriai išgrobstė ten buvusio turto už beveik 2 mln. eurų. Įskaitant ir tuos pačius unitazus.
Identiška 2022 metams situacija susiklostė ir 2014-2019 m., kuomet rusai okupavo Krymą ir užėmė dalį Donbaso bei Luhansko sričių. Marodieriai grobė viską – nuo namų ir mašinų iki tų pačių klozetų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!