tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pomidorus lengva užauginti iš sėklų, todėl daugelis sodininkų persodina juos į lauką, kai praeina šalčių pavojus. Tačiau šiltėjant orams, įprastas laistymo grafikas šiek tiek pasikeičia.

Pomidorus lengva užauginti iš sėklų, todėl daugelis sodininkų persodina juos į lauką, kai praeina šalčių pavojus. Tačiau šiltėjant orams, įprastas laistymo grafikas šiek tiek pasikeičia.

REKLAMA

Pomidorus paprastai reikia laistyti kartą per dieną. Tačiau trąšų gamintojos „Espoma“ ekspertai paaiškina: „Kai temperatūra kyla, gali tekti laistyti pomidorus du kartus per dieną.

Nepriklausomai nuo to, kaip dažnai laistote pomidorus, svarbiausia, kad jie gautų pakankamai vandens“.

Kiek vandens reikia pomidorams per dieną?

Lauke auginamiems pomidorams paprastai reikia nuo 2,5 iki 5 cm vandens per savaitę. Pomidorams, auginamiems konteineriuose, gali prireikti daugiau vandens nei lauko pomidorams, rašo express.co.uk.

Taip yra todėl, kad konteineriuose dirvožemis įkaista greičiau, todėl vanduo greičiau išgaruoja. „Gardening Know How“ ekspertai teigia: „Puiki taisyklė yra laistyti kartą per dvi-tris dienas vasaros įkarštyje.

REKLAMA

Laistant pomidorus lauke, atminkite, kad motinos gamtos tiekiamas lietus taip pat yra įskaičiuojamas. Kai orai atvės ir pomidorai ves vaisius, laistymą sumažinkite iki karto per savaitę“.

REKLAMA

Kada geriausias laikas laistyti pomidorus?

Daugelis ekspertų rekomenduoja laistyti pomidorus ryte. Taip augalai turės pakankamai laiko išdžiūti. „Swan House“ ekspertas sakė: „Tai leis bet kokiai drėgmei, kuri pateks ant lapų, išdžiūti prieš dienos karštį bei padės išvengti ligų ir augalų nudegimo“.

Laistymas ryte taip pat gali padėti sodininkams laikytis grafiko ir taps kasdienės rutinos dalimi.

Kaip sužinoti, ar ne per gausiai laistote pomidorus?

Perlaistytų pomidorų stiebai ir lapai nuvysta arba pagelsta. Kai kuriais atvejais lapuose taip pat gali atsirasti iškilimų arba jie gali visiškai nukristi.

Ar augalas yra perlaistytas, sužinosite pažiūrėję į jo šaknis. Šaknys būna patamsėjusios ar pasidengusios gleivėmis.

Nuo kada vanduo matuojamas cm? Durnas straipsnis!
Laistyti kasdien ar net du kartus dienoje apsoliuti beprotybė. Pomidorams reikalinga sausa aplinka, kitaip grybeliniu ligų neatsikratysit. Taigi, patarimų grunte auginamus pomidorus laistyti labai gasiai bet ne dažniau kaip kartą per dvi savaites. Tokių atveju žemės paviršius išdžiūsta, bet gilesniuose žemės sluoksniuose drėgmės yra pakankamai, o pomidoro augimo aplinka yra sausa


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų