Artėjant rudens sezonui Jungtinėje Karalystėje piktžolės vejose tampa vis aktualesne problema, nes šiuo laikotarpiu stipriai padaugėja šių įkyrių augalų. Piktžolės gali būti vienmetės, dvimetės arba daugiametės, atsižvelgiant į jų gyvavimo ciklą, ir jas labai sunku suvaldyti sodo vejoje.
Atsikratykite piktžolių
Nors jas galima naikinti cheminėmis priemonėmis, „Cobra“ generalinis direktorius Peteris Chaloneris papasakojo, kaip juos pašalinti natūraliai – ir tai iš tikrųjų yra „veiksmingiausias būdas“, rašo express.co.uk.
Piktžolės yra tam tikros rūšies augalai, kurie pradeda augti tose vietose, kur jie iš tikrųjų nėra pageidaujami. Ir ne visada tai būna akį rėžiančios piktžolės, tarp jų gali būti ir kai kurios įprastos, kasdienės lauko gėlės. Tačiau jei stengiatės, kad jūsų veja būtų kuo sveikesnė ir vešlesnė, turėtumėte siekti kuo greičiau jas išnaikinti.
Pasak P. Chalonerio, piktžolių šalinimas – tai pirmas žingsnis siekiant tobulos vejos. Venkite naudoti chemikalus, verdantį vandenį ir baltąjį actą, apie kuriuos sklando gandai, kad jie veikia, nes rizikuojate sunaikinti aplinkinę žolę ir padaryti daugiau žalos nei naudos.
„Veiksmingesnis būdas yra jas tiesiog iškasti. Paimkite rankinį kastuvėlį arba net specializuotą ravėjimo kastuvėlį ir kaskite aplink piktžolę, bet būtinai giliai po šaknimis, kad įsitikintumėte, jog ji visiškai pašalinta“, – teigė jis.
Svarbu neleisti joms sugrįžti
Kai kurios piktžolės, pavyzdžiui, kiaulpienės, plačialapės rūgštynės ir gysločiai, turi ilgas šaknis, todėl sodininkams neužtenka vien tik nuplėšti lapus, reikia iškasti visą šaknį, kad piktžolės nebeataugtų. Labai svarbu nepamiršti, kad kai kurios piktžolės yra labai gajos ir gali greitai išaugti iš mažų šaknų fragmentų, suformuodamos naujus šakniastiebių tinklus.
Pašalinus piktžoles, svarbu neleisti joms sugrįžti, todėl labai svarbu tinkamai prižiūrėti veją. Vejos specialistas patarė sodininkams pradėti nuo vejos skarifikavimo, pašalinant šiukšles ir negyvą žolę, kurios kaupiasi ir trukdo orui pasiekti žolės šaknis, tada veją išvėdinti, kad oras lengviau cirkuliuotų.
Reguliarus skarifikavimas taip pat gali padėti sumažinti tiek vienmečių, tiek daugiamečių piktžolių kiekį. Dėl puvenų ir samanų žolė netenka maistingųjų medžiagų ir vandens, būtinų jai augti. Skarifikatoriumi galima pašalinti šias nuosėdas ir nupjauti žolę. Jei jūsų vejoje auga erškėtuogės ar paprastosios ambrozijos, reguliarus žolės pjovimas gali padėti jas išnaikinti.
P. Chaloneris pataria pavasarį ir vasarą veją pjauti mažai ir dažnai. Pirmuoju pjovimu jis perspėja per daug nenupjauti, kad veja nepatirtų šoko. Prieš pradėdami pjauti, sodininkai turėtų prie vejapjovės pritvirtinti maišą`nupjautai žolei surinkti – tai padės išvengti piktžolių sėklų plitimo.
Nuosekliai pašalinus visas sėklas ir nupjovus augalą, piktžolės susilpnės ir sunkiai subrandins naujas sėklas. Laikui bėgant, bendras piktžolių skaičius jūsų vejoje gerokai sumažės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!