• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atostogos Europos Sąjungoje turi reikšti poilsį ir atsipalaidavimą. Tačiau kartais nepasiseka: skyla kaulas, smarkiai sunegaluoja širdis ar ištinka kita bėda.

REKLAMA
REKLAMA

Būna keblu, kai apie nelaimingą atsitikimą arba ligą tenka aiškinti užsienio kalba, tačiau dar nemaloniau būtų, jei reikėtų patiems mokėti už gydymą. Todėl būtinai pasiimkite Europos sveikatos draudimo kortelę (EHIC) - ji atvers duris į sveikatos priežiūros įstaigas.

REKLAMA

EHIC yra nemokama kortelė, kuri žymi teisę į būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas tokiomis pat sąlygomis, kokiomis jas gauna ir lankomos šalies gyventojai.

Jei šalies gyventojams paslauga nemokama, tai ji bus nemokama ir Europos sveikatos draudimo kortelės turėtojui; jei suteikus paslaugą sumokėti pinigai grąžinami vietiniams, jie tokiomis pat sąlygomis grąžinami ir turistui. Kortelė išduodama kiekvienam nepaisant pilietybės asmeniui, nepaisant jo pilietybės, apdraustam kurios nors iš 27 ES šalių, Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos ar Šveicarijos visuomenės sveikatos draudimo sistemoje[1] ir galioja visose išvardytose šalyse.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Komisijos duomenimis, išduotų EHIC kortelių skaičius kasmet auga, ir jas jau turi 180 milijonų (35 proc.) europiečių.

EHIC kortelių išvaizda vienoda, todėl Europos šalių medicinos įstaigos žinos, kad kortelės turėtojas yra apdraustas savo šalies įstatymų numatytu sveikatos draudimu ir turi teisę į tokią pat priežiūrą,  kaip ir vietiniai pacientai. Be to, pacientams su

EHIC kortele aptarnauti sugaištama mažiau laiko pildant pažymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EHIC turėtojas, kuris savo kortelę pamiršo ar neturi jos su savimi paslaugos suteikimo metu, gali kreiptis į savo sveikatos draudimo įstaigą ir paprašyti laikinosios pažymos. Faksu atsiunčiama laikinoji pažyma turi tokią pat galią, kaip ir EHIC.

REKLAMA

„Kadangi vis daugiau keliautojų turi šią kortelę, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai geriau susipažįsta su tvarka, kurios reikia laikytis gydant užsieniečius.“ - sakė Europos Komisijos atstovas. - „Reikiami duomenys visada pateikiami toje pačioje kortelės vietoje. Skiriasi tik galiojimo trukmė, dėl kurios sprendžia kiekviena valstybė narė atskirai.“

REKLAMA

Daugiau informacijos visomis oficialiomis ES kalbomis ieškokite adresu: http://ehic.europa.eu.

Priminimas: ES šalys yra Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų