Vieni išsigando, kiti liko suglumę, o treti – įtarė apgaulę. Tačiau daugelis sako pajutę per kūną perbėgusius čiurpus, kai pagaliau pamatė tai, ką matė kiti, rašoma dailymail.co.uk.
Daugelį bauginanti nuotrauka
Nuotrauką paviešino „Reddit“ vartotojas, pasivadinęs CursedEmoji, pridurdamas, kad ją gavo iš draugo, keliaujančio po Čilę. Joje matomos keturios moterys ir du vyrai, stovintys miške. Tačiau įsižiūrėjus tarp jų – pastebimas neaiškus, šešėlinis veidas.
Po paviešinimo sekė šimtai komentarų. Vienas žmogus rašė: „Oho. Kai pagaliau jį radau, mano širdis tikrai ėmė smarkiau plakti.“
Kitas pridūrė: „Maniau, kad tai buvo galvos viršūnė už vyro dešinėje. O taip, aš taip pat pamačiau vaiduoklį!“
Trečiasis pastebėjo: „Prieš padidinant nuotrauką, ji buvo visiškai normali. Tai baisi nuotrauka su labai aiškiai matomu vaiduoklio veidu.“
Kai kurie net juokavo: „Atrodo, kad kažkieno močiutė keliauja su jais. Tai mane šiek tiek išgąsdino.“
Tikras vaiduoklis ar klastotė?
Ne visi buvo linkę tikėti antgamtiniais reiškiniais. Dalis internautų greitai pasiūlė labiau racionalius paaiškinimus – nuo technologinių trikdžių iki sąmoningo klastojimo.
„Baisu! Atrodo pernelyg gražu, kad būtų tiesa“, – rašė vienas.
„Tai tikrai Reaganas iš „Egzorcisto“, įklijuotas su „Photoshop“. Tokie dalykai, deja, menkina paranormalios fotografijos vertę“, – pridūrė kitas.
„Man atrodo, kad tai padaryta su „Photoshop“ – tiesiog pernelyg akivaizdu“, – komentavo kitas vartotojas.
„Greičiausiai tai kokia nors skaitmeninė klaida. Beje, tas veidas labai panašus į vyruką kairėje“, – juokavo vienas vyras.
Egzorcistas atskleidė, kas iš tikrųjų yra apsėdimas
Tuo metu, kai žmonės diskutavo, ar nuotraukoje tikrai vaiduoklis, ar tai tik montažas, profesionalus egzorcistas Ralphas Keetonas pasidalijo įžvalgomis apie tai, kas iš tiesų yra dvasinis apsėdimas.
Turintis daugiau nei 25 metų patirtį, R. Keetonas laidoje „People Are Deep“ paaiškino, kad kino filmuose vaizduojamas apsėdimas – dažnai tik vaizduotės kūrinys. Kalbėdamas apie garsiąją sceną iš filmo „Egzorcistas“, kur mergaitė vemia žaliais skysčiais ir jai apsisuka galva, jis pabrėžė:
„Tai labiau natūralus reiškinys. Labai retais atvejais žmogus levituoja. Dažniau atsitinka fiziniai dalykai – odos pažeidimai ar psichikos sutrikimai.“
Jis prisiminė ir vieną išskirtinį atvejį, kai moterį esą puolė „seksualus vaiduoklis“:
„Kai matai pirštų antspaudus ant odos, kai ant kojų yra vilkimo žymių negali sakyti, kad tai jos darbas... Mes fiziškai negalėjome to sustabdyti.“
Kokie žmonės yra pažeidžiamiausi?
Pasak R. Keetono, ne visi žmonės vienodai jautrūs tokiems reiškiniams. Didžiausią riziką patiria tie, kurie psichologiškai silpnesni:
„Kad tai įvyktų, reikia būti gana silpnavaliu, nes reikia leisti kam nors perimti kontrolę. Daugeliu atvejų tai prieštarauja žmogaus prigimčiai.“
Ir net jei dvasia išeina – ne visada tai pabaiga:
„Kai energija išeina, tai tarsi netektis. Pusėje atvejų, su kuriais susidūriau, daugelis žmonių pusiau tikisi, kad ji sugrįš... Jei dalinai to tikitės, tai dalinai ją ir susigrąžinsite.“
Nors nuotraukos autentiškumas lieka neaiškus, ji tik dar kartą parodė, kaip stipriai žmones veikia nepaaiškinami vaizdiniai. O ar jūs jau radote „vaiduoklį“ šioje nuotraukoje?
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!