Šiais metais telefone atsiras negalią reprezentuojantys jaustukai

Skaityk lengvai

Šiais metais išmaniųjų telefonų ir kitų įrenginių piktogramų rinkinys pasipildys naujais jaustukais (angl. emoji), reprezentuojančiais įvairias negalias.

Naujieji negalias reprezentuojantys jaustukai.

Vasario 5-ąją „Unicode“ konsorciumas – organizacija, koordinuojanti kompiuterinių standartų kūrimą – patvirtino „Emoji 12.0“ sąrašą, tarp kurių yra devynios įvairias negalias ir neįgalius žmones vaizduojančios piktogramos.

Šiuos jaustukus praėjusiais metais sukūrė kompanija „Apple“, bendradarbiaudama su įvairiomis JAV veikiančiomis neįgaliųjų organizacijomis, tarp jų – Amerikos aklųjų taryba, Nacionaline kurčiųjų asociacija, Cerebrinio paralyžiaus fondu.

„Unicode“ į visuotinai naudojamų piktogramų sąrašą sutiko įtraukti devynias „Apple“ pasiūlytas piktogramas, kuriuose vaizduojami žmonės, judantys mechaniniu ir elektriniu neįgaliojo vežimėliu, einantys su baltąja lazdele, bendraujantys gestų kalba, taip pat šuo vedlys, ausis su klausos aparatu, rankos ir kojos protezai. Kai kurios piktogramos turi po kelis variantus, reprezentuojančius vyrišką ir moterišką lytis ir skirtingus odos atspalvius.

REKLAMA

Naujieji negalias reprezentuojantys jaustukai.

Vartotojus pasieks rudenį

Prognozuojama, kad naujieji jaustukai išmaniuosiuose telefonuose ir kitose šiuolaikinėse skaitmeninėse platformose bus įdiegti rugsėjo–spalio mėnesiais.

Kai patvirtinamas naujų piktogramų sąrašas, programinės įrangos kūrėjai visas jas turi įdiegti savo programose. Nors pritaikant piktogramas būtina laikytis tam tikrų nurodymų, piešinėliai nėra visiškai standartizuoti, todėl įvairiose platformose skirsis. Tokios kompanijos kaip „Apple“, „Microsoft“, „Samsung“, „Google“, „Facebook“ ir „Twitter“ turi savo jaustukų stilių. Vis dėlto programinės įrangos kūrėjai privalo užtikrinti, kad kiekvienas simbolis įvairiuose įrenginiuose būtų atpažįstamas.

Piktogramų-jaustukų serija gali taip atrodyti telefone.

Prireikė 14 metų

Naujuosius jaustukus praėjusiais metais pasiūliusi kompanija „Apple“ savo pranešime skelbė, kad vienas iš septynių mūsų planetoje gyvenančių žmonių turi kokią nors matomą ar nematomą negalią, ir pabrėžė: „Tikime, kad negalias simbolizuojantys jaustukai praturtins mūsų vartotojų gyvenimo patirtį ir prisidės prie visuomenės integracijos. Jaustukai yra visuotinai pripažinta kalba, galinga komunikacijos priemonė ir saviraiškos forma, juos galima naudoti ne tik savo pačių asmeninei patirčiai išreikšti, bet ir parodyti paramą mylimam žmogui.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų