REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis mūsų nors kartą gyvenime yra bandęs mesti svorį. Taip pat nemažai žmonių susiduria su valgymo sutrikimais bei sveikatos problemomis, kurias išprovokuoja neteisinga mityba ar antsvoris.

Daugelis mūsų nors kartą gyvenime yra bandęs mesti svorį. Taip pat nemažai žmonių susiduria su valgymo sutrikimais bei sveikatos problemomis, kurias išprovokuoja neteisinga mityba ar antsvoris.

REKLAMA

Apie tai, kaip sveikai mesti svorį ir gerai jaustis, tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su VUL Santaros klinikų gydytoja dietologe Evelina Cikanavičiūte ir sporto trenere Silvija Jučepyte, kuri pati iš viso numetė net 40 kilogramų ir dabar džiaugiasi savo išvaizda.

Ėmė mesti svorį būdama 14

Laidoje moteris pasakoja, kad pirmą kartą svorį mesti sugalvojo būdama 14 metų. „Buvau kiek pilnesnė nei dauguma paauglių.

Nebuvo tada tiek informacijos, kaip taisyklingai mesti svorį, todėl dariau, kaip galvojau – tiesiog nebevalgiau po 18 valandos ir skaičiavau kalorijas. Per savaitę numečiau 3 kilogramus, jausmas man patiko, todėl bandžiau dar.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus pajutau turinti valgymo sutrikimus ir susirgau anoreksija. Pamenu, kad tada, kai mano ūgis buvo virš 170 cm, svėriau vos 50 kilogramų ir tėvai netrukus pastebėjo, kad su manimi dedasi negeri dalykai, pokyčiai ėmė kelti nerimą“, – prisiminė Silvija.

REKLAMA

Svėrė net 113 kg

Tai nebuvo vienintelis momentas, kai mergina bandė lieknėti. Kai jai buvo 19, mergina svėrė nei daug, nei mažai – 113 kilogramų.

„Niekada nepamiršiu, kaip lipdama namo laiptais ėmiau dusti. Iki tol nesisverdavau, tačiau tada pasisvėrusi pamačiau, kad sveriu 113 kilogramų. Nenustebino tokie skaičiai, priėmiau kaip faktą ir supratau, kad turiu kažką daryti.  

Tada nusipirkau granolos, nors dabar suprantu, kad ten vien cukraus, nors atrodė, kad normalus pasirinkimas, ir nusprendžiau, kad mesiu svorį. Ėmiau rūpintis savo mityba, sportuoti. Užsibrėžiau tikslą 100 dienų gyventi sveikai. Man reikėjo tikslo ir aš jį turėjau. Lygiai 100 dienų. Per jas aš numečiau 18 kilogramų“, – prisimins vilnietė.

REKLAMA
REKLAMA

Sukelia rimtas ligas

Savo ruožtu gydytoja-dietologė sako, kad svorio metimas turi būti pagrįstas žiniomis. Taip pat, pasak jos, svarbu žinoti, ar svorio metimą lydi valgymo sutrikimai, ar ne.

„Reikėtų žinoti, kad antsvoris sukelia tam tikras lėtines ligas, cukrinį diabetą. Žinoma, šiomis ligomis žmogus gali sirgti ir be antsvorio, tačiau rizika tikrai padidėja.“

Apie tai, kaip lieknėti sveikai ir ką kiekvienas iš mūsų gali padaryti, norėdamas sulieknėti, žiūrėkite tinklalaidėje „Sveikatos DNR“:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laidą „Sveikatos DNR“ galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube:

Apie ką kalbėjomės:

00:00 temos ir pašnekovių pristatymas

01:00 Silvijos paauglystės istorija

03:00 lieknėjimo pavojai paauglystėje

04:40 kas išprovokuoja valgymo sutrikimus

06:36 kaip atpažinti valgymo sutrikimus

09:00 Silvijos svorio istorija

11:40 Būdama 19 metų Silvija pasiekė kritinį tašką

13:00 Pasikeitė komunikacija apie mitybą

15:00 Anstvoris sukelia šias ligas

18:20 Silvijos pokyčiai

25:00 svarbu atrasti tinkamus metodus

30:00 sveikata pagerėjo pakeitus gyvenimo būdą

39:40 pasakė, kiek žingsnių nueiti kasdien

42:00 ką daryti dėl savo sveikatos

45:00 naminio maisto nauda

50:00 svarbu atsirinkti maistą

52:00 Silvijos dienos meniu

Laidą „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų