REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidės „Sveikatos DNR“ epizodą, kuriame kalbamės apie neišnešiotus vaikus bei jų gyvenimą.

Naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidės „Sveikatos DNR“ epizodą, kuriame kalbamės apie neišnešiotus vaikus bei jų gyvenimą.

REKLAMA

Ar tiesa, kad gimę anksčiau, kūdikiai į gyvenimą kabinasi labiau nei kiti? Į šį klausimą tinklalaidėje atsakys garsus stilistas, grožio salono „Tik į priekį“ įkūrėjas Ąžuolas Misiukevičius, o apie tai, kaip padėti šeimoms, kurių kūdikiai gimė gerokai per anksti, papasakos Santaros klinikų Naujagimių skyriaus vedėja, reanimacijos ir intensyvios terapijos gydytoja-neonatologė Ingrida Pilypienė.

Medikai sakė, kad neišgyvens 

Ąžuolas pasaulį išvydo prieš 26-erius metus. Taip jau įvyko, kad gimė neišnešiotas ir svėrė jis tada vos 500 gramų.

 

Dabar tvirtas ir stiprus vyras atviras – per laiką pasimiršo tie gramai ir svoris, tačiau iki šiol širdyje išliko meilė ir pagarba mamai, kuri nuo pat pirmagimio sūnaus gimimo neleido pasiduoti ir visa širdimi tikėjo, kad Ąžuolas išgyvens.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo laikas, kai medikai nedavė šansų, kad aš išgyvensiu, tačiau mama nesugebėjo to priimti. Ji buvo tvirta ir sakė, kad sūnus išgyvens, kad aš nemirsiu, kad man viskas bus gerai, o kai išgyvensiu, ji padarys viską, kad gyvenčiau kokybišką ir visavertį gyvenimą.“

REKLAMA

Nori būti pavyzdžiu tėvams

Paprašytas pasidalinti, kokia buvo jo kelionė į šį pasaulį ir kiek ilgai teko kovoti dėl savo gyvybės, Ąžuolas sako, kad dabar svarbiausia, jog jis liko gyvas ir sveikas.

„Mano gimimas trimis mėnesiais anskčiau buvo didelis iššūkis visai šeimai. Dėl mano gyvybės kovojo medikai, tėvai, seneliai. Mama sako, kad tas etapas buvo labai sunkus. Džiaugiuosi, kad dabar galiu gyventi, judėti, matyti ir girdėti.“

Laidos svečias prisiminė ir gydytojų žodžius, kuriuos išgirdo jo mama. „Buvo sakyta, kad aš jau negyvas. Gydytojai sakė, kad mirsiu, tačiau mama priešinosi. Man ji davė vardą, susijusį su stirpybe, kad būčiau stiprus ir sveikas. Išgyvenau. Todėl dabar noriu būti pavyzdžiu sau ir savo tėvams“, – kalba Ą.Misiukevičius.

REKLAMA
REKLAMA

 

Iki šiol dėkingas mamai 

Gražių žodžių jaunas vaikinas negaili ir savo mamai bei sako, kad ji yra verta didžiausios pagarbos. „Kai man buvo treji, mama pardavė savo automobilį vien tam, kad nupirktų man klausos aparatą. Prisimenu, kaip pati važinėjo mikroautobusais, o aš galėjau eiti į darželį su kitais normaliais vaikais.

Yra mamų, kurios vaikus, su klausos negalia, leidžia į specialias mokyklas, tačiau mano mama nusprendė leisti mane su sveikais vaikais ir šiandien aš esu už tai dėkingas.“

 

Būtina emocinė pagalba

Savo ruožtu laidoje gydytoja I.Pilypienė sakė, kad kasmet Lietuvoje gimsta apie 1300 neišnešiotukų, o tai sudaro apie 5-6 procentus visų naujagimių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai šeimos susilaukia neišnešioto vaikelio, jie išgyvena visas įmanoma stadijas – pyktį, neigimą, pasipriešinimą, o vėliau ir susitaikymą. Kartais būna, jog viskas atrodo neblogai, tačiau situacija suprastėja ir tėvai vėl grįžta į medikų rankas.

Visais atvejais šeimoms yra būtina psichologinė bei emocinė parama. Mane, kaip medikę, labai džiugina, kad Lietuvoje yra itin didelė pažanga, šeimos gauna kompetetingą paramą nuo pat pirmosios ankstuko gyvenimo dienos.“

Gydytoja sako, kad jeigu vaikas gimė neišnešiotas, tai dar nereiškia, kad visą gyvenimą turės tam tikrų bėdų. Žinoma, būna visko, tačiau pasak I.Pilypienės, labai dažnai ankstukai kitus vaikus pasiveja ties antrais-trečiais gyvenimo metais.

REKLAMA

Apie tai, ką Ąžuolas išgyveno nuo pirmosios gyvenimo dienos ir kaip padėti šeimoms, susidūrusioms su ankstukų gimimu, kviečiame žiūrėti tinklalaidėje „Sveikatos DNR“:

Laidą „Sveikatos DNR“ galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube:

Apie ką kalbėjomės: 

00:00 – pašnekovų ir temos pristatymas

01:10 – Ąžuolo gimimo istorija

03:19 – Gydytoja apie iššūkius tėvams

05:06 – psichologinės paramos nesulaukė

06:49 – gimimas per anksti lėmė klausos negalią

09:44 – dėl Ąžuolo mama pardavė automobilį

11:30 – medicinos pažanga

14:05 – užaugę ankstukai nesiskiria nuo kitų

18:28 prisiminė paauglystę

21:40 – Ąžuolas išsiskiria itin dideliu jautrumu

24:52 – ankstukai turi ypatingą ryšį su mama

28:10 –  neišnešiotas vaikas – iššūkis visai šeimai

30:50 – labiausiai į širdį įstrigusi istorija

33:38 – atsisveikinimas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų