• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidę „Sveikatos DNR“, kurios metu kartu su garsiais žmonėmis savo srities ekspertais kalbėsimės apie sveikatą bei ligas.

Naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidę „Sveikatos DNR“, kurios metu kartu su garsiais žmonėmis savo srities ekspertais kalbėsimės apie sveikatą bei ligas.

REKLAMA

Studijoje vieši trijų vaikų mama, verslininkė Simona Lipnė ir vaistinių tinklo „Sveikatos pasaulis“ vadovė Rūta Trakšelė. 

Patyrė smegenų sutrenkimą

S.Lipnė – kaip niekada atvira. Paprašyta pasidalinti, kada prasidėjo ją varginantys galvos skausmai, ji prisiminimais nusikėlė dar į paauglystę.

Būtent tada, būdama paauglė, ji patyrė sunkų smegenų sutrenkimą, po kurio ėmė keistis jos sveikata. „Buvo gan stiprus smegenų sutrenkimas, turėjau galvos skausmus, buvo sunku mokytis mokykloje.

Tada migrenos niekas nepripažino, buvo įvairių būdų – ligoninės, sanatorijos, tačiau susigriebiau prieš metus, nors iki tol priežasčių irgi ieškojau. Pagaliau patekau pas gerą gydytoją, kuri padėjo gyventi geriau“, – atviravo trijų vaikų mama.

REKLAMA
REKLAMA

Gulėjo ligoninėje

Ji prisiminė laikotarpį, kai galvos skausmai jai neleido ramiai gyventi, o atsikelti iš lovos buvo didžiulis iššūkis. „Būdavo, guliu ir verkiu užsidariusi. Man buvo 16, kai aš gulėjau ligoninėje, man švietė galvą, tačiau nieko nerado.

REKLAMA

Tiesa, vienas tyrimas mane ypač išgąsdino. Tada man buvo apie 20 metų. Po vieno atlikto tyrimo neurochirurgas pasakė, kad galvoje yra maži darinukai. Tai man sukėlė labai daug streso, aš išsigandau, nes nežinojau, ko laukti.

Smegenyse kaupėsi skystis ir tai suteikdavo įtampą galvai, Iki šiol gyvenu su tais darinukais – gydytojas sakė, kad juos galima šalinti, tačiau nėra garantijos, kad po operacijos man nebeskaudės galvos.“

Moteris atvira - jos dažnai klausia, kaip ji su tokiais skausmais gali rūpinti verslu, šeima, buitimi, o ji dažniausiai atsako neturinti savo kopijos ir negalinti sau leisti gyventi kitaip. 

REKLAMA
REKLAMA

„Aš tiesiog atsikeliu ryte, prie lovos turiu vandens ir tabletę. Išgeriu tabletę, paguliu 15 minučių užsimerkusi, atsistoju ir einu. Nuoširdžiai pasakysiu, kad viską dariau per negalėjimą.

Galiu pasakyti, kad mano psichologinei būsenai labai padėjo, kad tėtis visada buvo šalia. Kertinis momentas man buvo tėčio mirtis. Jis visada skambindavo ir manęs klausdavo, ar man viskas gerai.

Rūpinosi, skatino tirtis, tačiau kai stipriai susirgo ir pasakė, kad negalės manimi pasirūpinti, aš užsirašiau pas visus medikus. Bet ar iš tiesų tėčio mirties reikėjo, kad galėčiau gyventi kitaip...? Turbūt, kad ne.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirma tabletė, vėliau pokyčiai

Vaistinių tinklo „Sveikatos pasaulis“ vadovė Rūta Trakšelė sako, kad Lietuvoje per metus parduodama trys su puse milijono pakuočių vaistų nuo galvos skausmo.

„Tai pagrindžia mintį, kad visi pirmiausia pradeda nuo tabletės, o tik po to ieško pokyčių. Mums skauda, išgeriame piliulę ir einame toliau savo keliais.“

Apie tai, kokiais būdais trijų vaikų mama S.Lipnė kovoja su galvos skausmais ir kaip išgyventi migrenos priepuolius, kviečiame žiūrėti tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

REKLAMA

Laidą „Sveikatos DNR“ galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube:

Apie ką kalbėjomės: 

00:00 temos ir pašnekovių pristatymas

00:40 Lipnė apie galvos skausmus

02:30 Paauglystėje galvos skausmai buvo nevaldomi

05:45 Galvos skausmai jaunėja

07:45 Tėvai perduoda savo skubėjimą vaikams

08:35 Galvos skausmas ėmė trukdyti gyventi

11:26 Tėčio mirtis pakeitė mąstymą

12:35 Simona Lipnė džiaugiasi atrastu gydytoju

15:22 Simona Lipnė pasidalijo būdais, kaip pailsėti

17:05 Kaip sumažinti galvos skaumus be vaistų

19:50 Simona Lipnė apie empatiškus vaikus

22:35 Šokas negavus vaistų nuo galvos skausmo

24:30 Simona Lipnė gydėsi klinikoje

27:05 drąsa dalintis sveikatos temomis padeda kitiems

31:10 galvos skausmas pablogino regėjimą

34:20 galvos skausmas sukelia dirglumą

40:48 atsisveikinimas

Laidą „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale.

Kad skauda tai užjaučiu, nelinkiu žmonėms to. O ką reiškia Lipne? Čia koks pseudonimas, pravarde? Kodėl taip issigimeliskai bjaurojat savo pavardės, moterys? Juokinat pasaulį. O vyro pavarde gal Lipniene:)))))) Debilizmas konkretus. Viena nesveiko proto, dėmesio istroskus veikėja apsirukius sugalvojo nesąmone, tai dabar pažiūrėkit kiek megdziotoju. Uzdraust tokias nesąmones kaip lietuvių kalbos iškraipymą!!!
Pagal nuotrauką suprantu,kad galvos skausmo priežastis ,galimai yra GMP automobilis.
Nu 3 vaikai manau jai galva skaudejo retai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų