Efektyvios šildymo gudrybės – namai bus šilti, o jūs sutaupysite pinigų

Naktys darosi vis šaltesnės. Kiekvienas turi savo įpročius ir teorijas apie tai, kaip suvartoti mažiau energijos šildymui, bet vėsiais rudens vakarais vis tiek nesušalti.

Šildymas (nuotr. Shutterstock.com)

Kuo geriau apšiltinti namai, tuo geriau jie išlaiko šilumą, net jei lauke šalta, todėl kiekvieni namai skirtingi. Tačiau pats efektyviausias būdas kontroliuoti šildymą yra kambaryje naudoti termostatą, kuriame nustatyta temperatūra nuo 18 iki 21°C.“

Ekspertai sako, kad mintis, kad pigiau bus visai dienai palikti šildymą įjungus kiek žemesnę temperatūrą yra mitas – ilguoju laikotarpiu tai jums kainuos daugiau. Šis aspektas priklauso nuo šilumos dispersijos, kurią sukelia skirtumas tarp lauko ir norimos vidaus temperatūros.

Geriausia šildymą įsijungti tada, kai jo jums iš tiesų reikia. Ilguoju laikotarpiu, tai – geriausias būdas taupyti energiją ir taip pat pinigus. Termostatas su laikmačiu yra paprasčiausias būdas užtikrinti, kad namuose reikiamu laiku visada būtų šilta, rašoma dailystar.co.uk

Kaip namuose ilgiau išlaikyti šilumą

Neblokuokite radiatorių: Stenkitės priešais radiatorių nestatyti sofų, nes jos sugers visą šilumą ir šiluma nepasiskirstys po visus namus.

Užsandarinkite duris: Duris apipurkškite skersvėjams nepralaidžiomis putomis arba aptaisykite jas gumine juosta, o taip pat užtaisykite visas ertmes, per kurias į namus galėtų patekti skersvėjų. Šios priemonės kainuoja vos kelis eurus,  rašoma dailystar.co.uk.

Pasigaminkite „ryžių kojinę“: Užuot parduotuvėje pirkę brangiai kainuojančias karšto vandens pūsles, į kojinę pridėkite ryžių ir levandų, kojinę užriškite ir taip turėsite savadarbį šildytuvą. Tai – labai efektyvus būdas ką nors sušildyti, kuris tikrai kainuoja mažiau, nei kaskart užverdamas virdulys su vandeniu.

REKLAMA

Užtraukite užuolaidas: Užuolaidas laikyti užtrauktas yra geras sumanymas  – tai paprastas būdas neleisti išsisklaidyti šilumai. Apsvarstykite, ar neverta investuoti į termines užuolaidas tiems kambariams, kuriuose praleidžiate daugiausiai laiko.

Šiltai apsirenkite: Akivaizdu, kad kuo daugiau drabužių sluoksnių – tuo šilčiau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų