Mamos pieną panevėžietė paverčia papuošalais: tokių prašo ir vyrai

Turbūt bene kiekviena mama, pradėjusi žindyti savo vaiką, norėjo įamžinti šias itin jautrias ir artimas akimirkas. Panevėžietė Lolita Rubinienė gali padėti tai išpildyti – ji kuria išskirtinius papuošalus iš motinos pieno. Nors moteris dėl savo kuriamos juvelyrikos sulaukia ir priešiškų komentarų, teigiamų reakcijų yra kur kas daugiau.

Lolita kuria papuošalus iš motinos pieno (nuotr. asm. archyvo)
18

Idėja apie tokius papuošalus moteris sužinojo, kai pati pradėjo ieškoti informacijos, kaip būtų įmanoma įamžinti motinos pieną. Tuomet moteris atrado, kad JAV tokie papuošalai jau gaminami kelerius metus.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lolita kuria papuošalus iš motinos pieno

Moters neatbaidė net tai, kad užsienyje šie papuošalai sulaukė labai įvairiapusiškų vertinimų, tad prieš maždaug 3 metus ji pradėjo mokytis, kaip juos kurti.

„Niekas nemoko, kaip juos kurti, o tas, kas atranda tinkamą būdą, taip pat iki galo neatskleidžia visos informacijos. Jei patikrintumėte internete pilna informacijos apie gamybą, bet ir ji ne nuo A iki Z“, – šypteli ji.

Lolita sako, kad pati prieš pradėdama kurti papuošalus, su juvelyrika buvo susijusi tik tuo, kad jos tėtis neabejingas menams – tapo, groja gitara ir tarsi iš nieko sugeba sukurti kažką gražaus, tad moteris šypteli, kad tikriausiai kūrybinę gyslelę ir paveldėjo iš jo.

Užsakinėja ne tik moterys

Pasak moters, paskelbus apie šiuos išskirtinius papuošalus pirmojo užsakymo laukti ilgai nereikėjo. Pirmiausiai ją užplūdo srautas žinučių su klausimais ar tai įmanoma, o tada sekė vienas užsakymas po kito.

REKLAMA

Lolita kuria papuošalus iš motinos pieno

„Pienuką mamos siunčia paštu, jeigu gyvena užsienyje, arba paštomatu. Ateina tikrai gana greitai, kartais vos per vieną dieną. Reikia 5–10 ml pienuko, o gamyba užtrunka iki 4–5 savaičių. Kiekvienam papuošalui skirtingas laikas, bet dažniausiai iki 4 savaičių. Kurti galima beveik viską, tik vieni papuošalai gana nesunkiai sukuriami, o prie kito reikia dirbti ilgai ir labai kruopščiai, atsargiai“, – pasakoja Lolita.

Kiekvienas klientas moteriai atrodo labai svarbus, todėl ji stengiasi bendrauti taip, kaip norėtų, kad bendrautų su ja.

„Kaip aš sakau, jei jau gaminu papuošalą iš tokio jautraus dalyko, mes jau tam tikra prasme suartėjame“, – šypteli moteris.

Lolita kuria papuošalus iš motinos pieno

Papuošalų kūrėja sako, kad į ją kreipiasi ne tik mamos, bet ir jų vyrai, sesės, draugės, močiutės. Moteris sulaukia nemažai užsakymų, tačiau nesijaudina dėl to, kad gali atsirasti kitas žmogus kuriantis tokius pat papuošalus.

„Dėl konkurencijos – aš visai apie tai negalvoju, savo mintis nukreipiu į daug geresnius dalykus – kūrybą, augimą, progresą, nes tikiu, kad mintys materializuojasi, ką mąstai, tą ir pritrauki. Kitą vertus, konkurencija, jei į ją pažiūrėti iš gerosios pusės, ji taip pat neleidžia užmigti ant laurų, skatina pasitempti, sukurti kažką naujo, kažką įdomaus, nesikartoti. Kadangi esu pirma pradėjusi Lietuvoje šią veiklą, tikiu, kad originalas vis tik yra originalas“, – sako papuošalų kūrėja.

Su klientėmis sieja ypatingas ryšys

Pasak Lolitos, dėl savo kuriamų papuošalų sulaukia įvairių – vieni žmonės supranta, palaiko, skatina geru žodžiu, žavisi darbais.

REKLAMA

„Kitiems galbūt tai nelabai suprantama, ypač vyrams, nors drąsiai galiu sakyti, kad ne visiems – kiti žmonoms perka, kas man yra labai gražu, nes vadinasi tikrai supranta, koks jautrus ir svarbus prisiminimas yra tame pieno lašelyje.

Vieni būna taktiški, kiti priešingai – dažnai išgirstu, kad pradžioje žiūrėjo atsargiai į šią idėją, o paskui suprato, kad vis tik tai labai prasminga kūryba ir užsisako“, – pasakoja ji.

Lolita kuria papuošalus iš motinos pieno

Šio darbo metu Lolita su mamomis sukuria ypatingą ryšį ir išgirsta įvairių istorijų, kurios ne visada būna su laiminga pabaiga, nes kai kurių vaikučiai serga, o kai kurios moterys tokius papuošalus daro mirusio vaikelio atminimui. Taip pat pasitaikė atvejų, kai moteris kūrė papuošalus nemokamai.

„Labai smagu, kai mama grįžta, nes susilaukė dar vieno vaikelio, pasakoja savo gyvenimo istorijas. Aš nesu UAB – mano bendravimo kultūra labai žmogiška, šilta, ne dėl to, kad pirktų, nes niekada neįsiūlinėju prekės, visada esu už tai, kad tai būtų žmogaus sprendimas. Man svarbi emocija, esu ir dykai kūrusi, nes ne viskas remiasi tik pinigais.

Tad tikiu, kad dėl emocijos mamos atsiveria, jaučiasi saugiai. Smagu, kai kuri papuošalą, o išsikalbėjus pasirodo esame lyg ir pažįstamos, arba turime bendrų draugų, ar net vėliau susitinki gatvėje ir jau atpažįsti, kad čia tas pats žmogus, būna prieina pakalbina, labai smagu“, – atvirauja Lolita.

Lolita kuria papuošalus iš motinos pieno

Talismanas iš savo pačios pieno

Moteris sako, kad ji pati turi pasigaminusi sau auskarus ir pakabutį ant kaklo. Auskarus ji jau laiko savo sėkmės talismanu. Šiuos papuošalus ji susikūrė, nes žindymas, pasak jos, yra be galo svarbus laikas ir mamos, ir vaiko gyvenime.

REKLAMA

„Tai, kad žindymas tik vaiko mityba – labai siauras požiūris. Žindymas yra vienas iš svarbiausių gyvenimo etapų, kuris kuria stiprų, glaudų ryšį su mama. Vaikui tai ramybės uostas, saugumas, šiluma.

Labai norėčiau, kad apie tai būtų kalbama kuo daugiau ir palaikomos mamos, kurios žindo. Kad nebūtų skatinama nutraukti maitinti 3–6 mėnesių ar 1 metų vaikutį ir būtų pamiršta įsisenėjusi stigma, jog tokiam „dideliam“  vienerių metų vaikui pienas niekuo nebenaudingas, nes taip visiškai nėra, pienas kinta ir auga kartu su vaiku, jis visada geriausias pasirinkimas. Galų gale tai ir vaistas, apsauga tiesiogine prasmę“, – įsitikinusi Lolita.


Rašyti komentarą...
A
ABC
2020-09-10 20:02:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai iškrypimas.
Atsakyti
-4

B
Barbė
2020-09-10 20:50:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gamyba tikriausiai yra brangi.?????
Atsakyti
0

N
Nesveikas
2020-09-12 01:23:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš spermuskes papuošalų padarysiu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų