Šiuose paplūdimiuose – užterštas vanduo: verčiau čia nesimaudykite

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad visose maudyklose, kurių savivaldybės pateikė rezultatus, vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. 

Vasaros pramogos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Liepos mėnesį trumpalaikė tarša buvo nustatyta mažesniame skaičiuje maudyklų palyginti su birželio mėnesiu. Birželį trumpalaikė tarša nustatyta 15 iš 120 stebimų maudyklų, tai sudarė 12,5 proc. visų tirtų maudyklų, o liepą – 6 maudyklose, tai yra 6,8 proc. Antroje liepos mėnesio pusėje trumpalaikės taršos atvejų nenustatyta, nors rezultatų dar nėra gauta iš Alytaus miesto, Šilutės, Kupiškio, Kelmės, Molėtų, Visagino rajono savivaldybių.

Pažymėtina, kad išplitus melsvadumbliams Kauno marių I ir II paplūdimių maudyklose liepos 21 d. buvo atlikti tyrimai ir nustatyta: Kauno marių I paplūdimio maudykloje 55645,21 ląstelių/ml melsvadumblių, Kauno marių II paplūdimio maudykloje 23159,73 ląstelių/ml melsvadumblių, liepos 22 d. Biržų Širvėnos ežero Centrinėje maudykloje – 408110,45 ląstelių/ml ir Jaunimo parko maudykloje – 229030,53 ląstelių/ml melsvadumblių.

Atsižvelgiant į Lietuvos higienos normos HN 92:2018 reikalavimus, nustačius didesnį melsvadumblių kiekį nei 100 000 ląstelių/ml, turi būti draudžiama maudytis tol, kol išnyks grėsmė sveikatai, o esant daugiau nei 20 000 ląstelių/ml rekomenduojama nesimaudyti. Tyrimai turi būti atliekami ne rečiau kaip kas dvi savaites tol, kol melsvadumblių kiekis sumažės iki mažiau nei 20 000 ląstelių/ml.

REKLAMA

Ištyrus vandens kokybę 56 rekreacijai skirtose zonose, rastas didesnis nei leidžiama higienos normoje žarninių lazdelių ir (ar) žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje Pakruojo r. „Varlynėlio“ tvenkinyje.

Visuomenei informacija apie maudyklų vandens kokybę turi būti skelbiama savivaldybių interneto svetainėse bei naujausi maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai ir rekomendacija nesimaudyti ar draudimas maudytis, jei nustatyta tarša, turi būti skelbiami ir stenduose prie paplūdimių.

Informaciją apie maudyklų vandens kokybę kiekvienoje apskrityje galite rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro svetainės „Aplinkos sveikata−Maudyklos−Maudyklų vandens kokybė“ skiltyje. Ji atnaujinama iš karto gavus informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų