Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio
2020.04.10 14:05

Naujojoje Akmenėje gyvenanti Marina Bakienė per karantiną nesėdi rankų sudėjusi. „Negaliu nepadėti kitiems – toks mano būdas. Dievas man davė talentų, gabumų, negaliu jais nesidalinti. Kasvakar pamąstau – ką šiandien gero padariau žmonėms? Tik perkračiusi mintis užmiegu ramiai“, – sako Marina. 

Marina mėgsta ryškias spalvas, ekstravagantišką aprangą. (nuotr. asm. archyvo)

Marina mėgsta ryškias spalvas, ekstravagantišką aprangą. (nuotr. asm. archyvo)

Moteris visada buvo linkusi padėti kitiems, dažnai – be atlygio. Dabar ji ne tik siuva apsaugines kaukes, bet ir kitus sielos ligomis sergančius žmones skatina ieškoti prasmingos veiklos. 

Dalijasi idėjomis 

Marinai depresija diagnozuota ankstyvoje jaunystėje. Pasak jos, sielos nerimas atėjo iš sunkios vaikystės, kuri prabėgo Sibire. „Ir dabar su sese Olga, likusia gyventi tėviškėj, prisimenam tuos tragiškus laikus. Nors augom su tėvais, jie daug gėrė ir nieko gero mums nedavė. Pasidžiaugiam, kad net ir tokiomis sąlygomis užaugusios likom žmonėmis, turime širdį. Tik va toje širdyje – vis dar daug nuosėdų. Iš čia – ir dvasios ligos, nuo kurių kenčiame abi“, – skaudžią istoriją pasakoja moteris. 

REKLAMA

Stipri, optimizmo nestokojanti Marina stengiasi visais įmanomais būdais padėti Sibire likusiai sesei. „Jai ten sunkiau nei man, nes Sibire žiema trunka devynis mėnesius. Man bepigu – daug laiko praleidžiu sode, žemės darbai veja šalin bet kokią depresiją. Skatinu sesę nenuleisti rankų. Mokau įvairių darbelių – pradėjom kartu gaminti gėlytes iš atlaso juostelių. Dabar ji gamina lėkštutes, darbelius dovanoja, šiek tiek parduoda. Kai rankos dirba, į galvą nelenda juodos mintys“, – įsitikinusi Marina. 

Ji ne tik visada stengėsi vyresnę seserį paremti finansiškai, bet ir ragina papildomai užsidirbti: „Pasiūliau Olgai – puikiai gamini, daryk virtinukus ir parduok juos vietos parduotuvei. Pardavėjos juos mielai priima. Už gautus pinigus sesė perkasi maisto produktų, dėkoja man už patarimus. Taip per atstumą suteikiame viena kitai stiprybės.“ 

Pasak Marinos, idėjų jai kyla įvairiausių, jas moteris mėgsta dovanoti kitiems: „Lengviausia pasakyti „nemoku“, o tu pirma pabandyk, tada sakyk. Gal moki gražiai pakalbėti, pabendrauk su žmonėmis, sustiprink juos. Gal rašai eilėraščius, pasidalink jais su kitais. Galų gale – nesakyk ir nedaryk nieko blogo. Kiekvienas iš mūsų turime gabumų ir esame stipresni nei patys apie save galvojame. Nuleidusiems rankas primenu: net ir ant akmens išdygsta žolė – ji trapi, bet turi šitiek jėgos. Taip ir žmogui reikia stengtis, kabintis, pramušti sienas, nekristi į nerimo, panikos, skausmingų minčių duobę.“ 

Moters teigimu, esama daugybė pavyzdžių, kai net be rankų, be kojų galima sukurti gražiausių dalykų, nes žmogaus galimybės – beribės, tereikia jas tinkamai išnaudoti. 

REKLAMA

Kiek procentų vaikų turi autizmo spektro sutrikimą?
Prašome pasirinkti atsakymą!
0,6 proc.
1,7 proc.
2,1 proc.
BALSUOTI
REZULTATAI
Kiek procentų vaikų turi autizmo spektro sutrikimą?
0,6 proc.
11.8%
1,7 proc.
32.1%
2,1 proc.
56.1%

REKLAMA

Svarbu įsileisti tik geras mintis 

Marina dažnai žmonėms padeda nesavanaudiškai. Kurį laiką ji važinėjo į Kuršėnus, kur darbelių mokė psichikos negalią turinčius žmones. 

„Ten liko daugybė draugų. Su kai kuriais iš jų iki šiol bendrauju internetu. Pastebėjau: žmonės, turintys psichikos negalią, yra itin jautrūs, juos labai veikia dabartinė situacija – karantinas, izoliacija, baimė susirgti. Stengiuosi juos drąsinti, padėti psichologiškai. Viena draugė skundžiasi, kad jaučiasi labai blogai, negali rankų pakelti. Sakau jai – kasdien ženk bent žingsnį į priekį. Pašluok grindis, pajudėk. Svarbu negulėti ir nežiūrėti į lubas. Kai išsijudini, nusiteiki teigiamai, ir nuotaika pagerėja“, – įsitikinusi Marina. 

Pasak jos, dabar – toks metas, kai galime užsiimti darbais, kuriuos ilgai atidėliojom, neturėjom laiko, atrasti ir atskleisti savo talentus. Labai svarbu, kad darbas, veikla džiugintų ir atitrauktų nuo blogų minčių. 

Pati Marina per karantiną ėmėsi siūti apsaugines kaukes. „Didžiąją dalį savo pasiūtų kaukių dovanoju – siunčiu ligoninėms, medikams, – pasakoja Marina. – Šimtą kaukių pasiuvau policininkams, dar šimtą – gimnazijos mokiniams. Per penkias dienas iš viso pasiuvau tūkstantį kaukių. Darbus pradedu penktą ryto, dirbu penkias dienas po penkiolika valandų. Dalį kaukių parduodu už simbolinę kainą – taip susimoku už medžiagas, o už darbą neimu nė cento.“ 

Bedirbdama moteris pamiršta ne tik ligas, bet ir pavalgyti ar išgerti kavos. „Būna, net nežinau, kiek laiko dirbau, valgiau tądien ar nevalgiau. Sykį vyras pareina iš darbo, paprašau jo išvirti kavos, bet sako „neturim puodelių“. Kurgi jie? Ogi šalia mano darbo vietos stovi keturi kavos pilni puodeliai. Bedirbdama pamirštu, kad ką tik jos užsiplikiau“, – juokiasi Marina. 

REKLAMA

Moteris ne tik siuva kaukes, bet randa laiko ir kitiems darbams – siuva vaikiškus drabužėlius pagal užsakymus, taip pat lininius maišelius pirkiniams susidėti. „Man tas karantinas – į naudą, tai metas pasireikšti fantazijai. Minčių turiu daug, prisigalvoju visokiausių darbų darbelių. Kaskart vyrą nustebinu išmoningai paruoštais pietumis – gražiai papuošiu tą pačią košę ar makaronus. Vyras sako: „Skanu kaip restorane.“ Kai įdėta meilės ir fantazijos, bet koks valgis gardesnis“, – šypsosi moteris. 

Kiekvienas galime sau padėti 

Neprarasti geros nuotaikos Marinai padeda ir du augintiniai – išgelbėtas šnauceris Lordas ir dalmantinė Nora. Lordas – tarsi gydytojas, jis mėgsta prisiglausti prie nugaros, taip šeimininkei sumažindamas nugaros skausmus. Abu šunys padeda neužsisėdėti vietoje – prašosi išvedami į lauką, jaučia, kada Marinai reikia pajudėti ir atsipalaiduoti. 

Nuotaiką sau moteris pakelia ir rinkdamasi ryškias, nuotaikingas aprangos spalvas. Drabužius ji siuvasi pati, o jei jų spalva tamsesnė, parenka bent ryškiaspalvius aksesuarus: „Eidama į gatvę apsirengiu spalvingai, pasidažau. Juokiuosi – man nereikia bijoti, kad būsiu pastebėta. Mane pamatę priešai tegu bėga už kampo, o draugai – link manęs, kiekvieną jų apsikabinsiu.“ 

Moteriai atsipalaiduoti padeda ir Biblijos skaitymas, dvasiniai pokalbiai. Taip pat Marina skatina nepamiršti vieniems kitų, paskambinti, padrąsinti. „Užsiėmimų, kurių gali imtis per karantiną, – labai daug. Gali mokytis kalbų, kitų naujų dalykų. Gaila tik, kad kai kurie žmonės tokioje situacijoje tarsi sustingsta, – sako Marina. – Pastebėjusi, kad telefonas skamba rečiau, pradėjau skambinti draugams pati. Raginu juos – nė vienas neužsikrėsim per telefoną, bendraukim, stiprinkim vieni kitus.“ 

REKLAMA

Vis dėlto moteris neslepia – ir jai būna ir gerų, ir blogų dienų. Tik ji stengiasi blogus laikotarpius išgyventi savyje. Sudėtingu metu moteris ragina vengti piktų, pavydžių, savanaudžių žmonių ir negatyvių minčių. 

„Negalėčiau sakyti, kad man visada viskas gerai. Ir liūdžiu, ir susitinku su savo nuolatine palydove depresija. Vis dėlto svarbu nežengti koja kojon su ja. Dabar atsiranda vis naujų vaistų nuo depresijos, bet turim žinoti: vien vaistai nepadės. Reikia susidraugauti su savo mintimis, pasidaryti tvarką galvoje. Ką ten įdėsi, tą ir turėsi“, – įsitikinusi moteris. 

Marina ragina nelikti su juodomis mintimis, išsklaidyti jas prasmingais darbais, turiningai leidžiamu laisvalaikiu: „Jei vakare apima nerimas, negalvok, kad blogai tik tau. Pasimelsk, padėkok Dievui, kad esi gyvas, prašyk jo pagalbos. Dievas yra visur, gali su juo bendrauti 24 valandas per parą. Jis visiems mums duoda tai, ko reikia. Išeik į gamtą, ten, kur nėra daug žmonių, apkabink medį, pašnekėk su juo – taip pajusi gamtos jėgą. Jei užklupo depresija, nereiškia, kad ji bus visada. Būtinai ateis diena, kai viskas aplink prašviesės.“ 

Marina tiki – jei pasikeisim į gera, jei nepyksim, nepavydėsim, nelaikysim bloga širdyje, negandos ir ligos atsitrauks.

Straipsnio autorė: Lina Jakubauskienė.

Sandra
2020-04-11 15:31:04
P. Marina, mūsų būrelis seniai su Jumis jokio ryšio nepalaiko ir nebesigirkite nepadarytais darbais. Jūsų pagalba mums seniai nebereikalinga. Girkitės kitais savo nuveiktais darbais ir palikite mūsų būrelio žmones ramybėje.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Bakienei 2020-04-11 16:28:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Poniute nesigirkite savo darbai jūsų darbai nieko verti ką siūnate viskas tuojau pat plyšta GĖDA AKMENEI, kad turi tokių žmonių sektantu ji visus pinigus žmonių uždirbtus atiduoda JAHOVISTAMS ir dar vaidina, kad mes po namus einame skelbti špyguški jums kurie ją tiki ji eina per kiemus, per butus viliodama žmonių pinigus ji nieko nedirba ji tik laksto viliodama iš žmonių pinigus ji negerbia Religinių švenčių tyčiojasi iš žmonių kurie švenčia Kūčias, Kalėdas ir Velykas ji iš tų žmonių tyčiojasi jai žmonės reikalingi kurie pas ją dirbo jie jai buvo reikalingi į Jahovos Liūdytojus įvylioti kaip rašoma neišduok savo tikėjimo o ką ji padarė išdavė savo tikėjimą ji buvo prieš 22 metus Krikščionė o paskiau išdavė ta tikėjimą ir perbėgo į sekta jai pačiai reikia stiprios psichologų pagalbos nes jos reikia bijoti nes ji kai supyksta gali ir žmogų užmušti ji psichinė ligonis yra gulėjusi psichiatrijos skyriuje. Žmonės atsibuskite ir jus ji įvylios į tą sekta žmogus kuris nepasiduoda jos spaudimui tas tampa priešų ji visiems giriasi kai nedirba oi man koja skauda guliu lovoje nieko sau koja skauda duodasi kaip penkiolikinė po Jurmala žmonės kurie nežino kas jį yra ateina pas ją jos nėra laksto po kiemus su savo sekta žmonėms darbų ne pabaigusi laksto po kiemus ir žmonėms pučia arabus o tie kvaileliai tiki ja AFERISTĖ ji meluoja, kad važiuoja į Kuršėnus žmonės Kuršėnuose visi nekenčia jos nes ji puikuojasi darbais kuriuos ji nedarė už ją darydavo svetimi žmonės kodėl ji nerašo kaip savo padėjėją išvarė lauk su grasinimais ir keiksmažodžiais ji ir savo vyrą buvo išvariusi lauk nes ji vyro nemyli jai jis tik dėl pinigų, kad maisto nupirktų kaip ji elgiasi su savo šuniukais mūša juos su pagaliu vaidina dama o vaikšto prasmirdusi prakaitu ištisai o jos tie drabužiai tikra beskonybė ir tegul čiuožia atgal į Sibirą po tokio melo kai žmonės sužinos jai nebebus vietos Lietuvoje. Fu šlykšti moteriškė SEKTANTĖ eina po būtus kiemus vilioja žmonių pinigus ir dar savo lankstinukus mėto šlykščių ji jokių gabumų neturi ji nemoka siūti viską ką pasiūna ir viskas su plyšta ar tokia turi būti profesionali siuvėja, profesionalės siūvėjos taip nesiūna kaip ji siūna greitai, bet nekokybiškai pas ją kokybės nerasta ji Brudas ne žmogus jai ant veido parašyta aš esu brudė, SEKTANTĖ visi kas pa dirbo visi dirbo už dyką Marinai paskolinti pinigų ir ji skolos nebegražins vienam žmogui ji 3€skoloje dar kitam 30€ skolinga prisižadėjo grąžinti ir negrąžino tingo iš akiračio Marina yra AFERISTĖ nedoras žmogus   ATSAKYTI
Irena 2020-04-18 03:29:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek neapykantos tame komentare. Tai ne krikščioniška. Kaip pletkai.  
Bakienei 2020-04-11 16:28:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Poniute nesigirkite savo darbai jūsų darbai nieko verti ką siūnate viskas tuojau pat plyšta GĖDA AKMENEI, kad turi tokių žmonių sektantu ji visus pinigus žmonių uždirbtus atiduoda JAHOVISTAMS ir dar vaidina, kad mes po namus einame skelbti špyguški jums kurie ją tiki ji eina per kiemus, per butus viliodama žmonių pinigus ji nieko nedirba ji tik laksto viliodama iš žmonių pinigus ji negerbia Religinių švenčių tyčiojasi iš žmonių kurie švenčia Kūčias, Kalėdas ir Velykas ji iš tų žmonių tyčiojasi jai žmonės reikalingi kurie pas ją dirbo jie jai buvo reikalingi į Jahovos Liūdytojus įvylioti kaip rašoma neišduok savo tikėjimo o ką ji padarė išdavė savo tikėjimą ji buvo prieš 22 metus Krikščionė o paskiau išdavė ta tikėjimą ir perbėgo į sekta jai pačiai reikia stiprios psichologų pagalbos nes jos reikia bijoti nes ji kai supyksta gali ir žmogų užmušti ji psichinė ligonis yra gulėjusi psichiatrijos skyriuje. Žmonės atsibuskite ir jus ji įvylios į tą sekta žmogus kuris nepasiduoda jos spaudimui tas tampa priešų ji visiems giriasi kai nedirba oi man koja skauda guliu lovoje nieko sau koja skauda duodasi kaip penkiolikinė po Jurmala žmonės kurie nežino kas jį yra ateina pas ją jos nėra laksto po kiemus su savo sekta žmonėms darbų ne pabaigusi laksto po kiemus ir žmonėms pučia arabus o tie kvaileliai tiki ja AFERISTĖ ji meluoja, kad važiuoja į Kuršėnus žmonės Kuršėnuose visi nekenčia jos nes ji puikuojasi darbais kuriuos ji nedarė už ją darydavo svetimi žmonės kodėl ji nerašo kaip savo padėjėją išvarė lauk su grasinimais ir keiksmažodžiais ji ir savo vyrą buvo išvariusi lauk nes ji vyro nemyli jai jis tik dėl pinigų, kad maisto nupirktų kaip ji elgiasi su savo šuniukais mūša juos su pagaliu vaidina dama o vaikšto prasmirdusi prakaitu ištisai o jos tie drabužiai tikra beskonybė ir tegul čiuožia atgal į Sibirą po tokio melo kai žmonės sužinos jai nebebus vietos Lietuvoje. Fu šlykšti moteriškė SEKTANTĖ eina po būtus kiemus vilioja žmonių pinigus ir dar savo lankstinukus mėto šlykščių ji jokių gabumų neturi ji nemoka siūti viską ką pasiūna ir viskas su plyšta ar tokia turi būti profesionali siuvėja, profesionalės siūvėjos taip nesiūna kaip ji siūna greitai, bet nekokybiškai pas ją kokybės nerasta ji Brudas ne žmogus jai ant veido parašyta aš esu brudė, SEKTANTĖ visi kas pa dirbo visi dirbo už dyką Marinai paskolinti pinigų ir ji skolos nebegražins vienam žmogui ji 3€skoloje dar kitam 30€ skolinga prisižadėjo grąžinti ir negrąžino tingo iš akiračio Marina yra AFERISTĖ nedoras žmogus   ATSAKYTI
Marinai 2020-04-11 15:42:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirma išsispręskite savo pačios dvasines problemas, tada pradėkite kalbėti apie pagalbą kitiems. Nesigirkite tuo, ko nepadarėte. Jei turite keletą gerbėjų, tai nereiškia, kad Jūs padedate kažką kitiems.    ATSAKYTI
Sandra 2020-04-11 15:31:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
P. Marina, mūsų būrelis seniai su Jumis jokio ryšio nepalaiko ir nebesigirkite nepadarytais darbais. Jūsų pagalba mums seniai nebereikalinga. Girkitės kitais savo nuveiktais darbais ir palikite mūsų būrelio žmones ramybėje.    ATSAKYTI
aciu Marinai 2020-04-10 14:31:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ji tikrai nereali :)    ATSAKYTI
weks 2020-04-10 14:27:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Puiku   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
REKLAMA
Dauno sindromas
Vilniaus miesto savivaldybė parodė pavyzdį kitoms – gegužės pradžioje pristatė 2020–2025 m. priemonių planą, skirtą kokybiškų švietimo paslaugų prieinamumui visiems Vilniaus ...
Karantinas (nuotr. Shutterstock.com)
Skaitytojų klausėme, ar turintiesiems psichikos negalią turėtų būti taikomos išimtys gauti paramą savam verslui. Apklausoje dalyvavo 383 žmonės.  Daugiau kaip pusė ...
Moteris gamtoje (nuotr. Shutterstock.com)
Vilnietei Kristinai (vardas pakeistas) prieš keletą metų nustatyta psichikos negalia. Mergina sako turinti karčios patirties su valstybinėse įstaigose dirbančiais ...
„Ypatingos studijos“ įkūrėja Rasa Rudaitienė siekia, kad vaikai suprastų, jog šokis yra natūralus džiaugsmas. „Ypatingos studijos“ archyvo nuotr.
Rasa Rudaitienė – judesio choreografė, „Ypatingos studijos“ įkūrėja ir vadovė. Jau 10 metų Rasa yra arti šeimų, kurias vienaip ar kitaip palietė negalia. Ji žino, su kokiais ...
Tapyba Genovaitei Adiklienei teikia didžiausią pasitenkinimą. Asmeninio archyvo nuotr.
Užsitęsusi pandemija ir karantinas visose gyvenimo srityse paskatino ieškoti naujų galimybių. Neįprastų kūrybinės raiškos formų pasiūlė ir kultūros įstaigos. Uteniškė ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų