Ina ir Aleksandras Kirillovai šį pavasarį pasitiko su pakiliomis nuotaikomis: gegužės 6 dieną jų šeimą turėjo papildyti vaikelis. Tačiau šeimos idilę sujaukė nelaimė – nėščią moterį ištiko insultas, o medikai patarė ruoštis blogiausiam, nes tikimybė, kad Ina išgyvens siekė vos 1 procentą. Savo ruožtu Panevėžio ligoninės Akušerijos skyriaus vedėjas sako, kad tokios komplikacijos niekas numatyti negalėjo.

Ina ir Aleksandras Kirillovai (nuotr. iš asmeninio archyvo)

Ina ir Aleksandras Kirillovai (nuotr. iš asmeninio archyvo)

Pasak A. Kirillovo, jo žmona visada buvo sveika ir žvali, dažnai išeidavo pasivaikščioti kartu su jų auginamu šuneliu. Viskas pasikeitė kovo mėnesį. Medikai vis dažniau kvietėsi Iną vizitui, o dėl aukšto spaudimo buvo patarta vartoti vaistus. Inai vaistai nepadėjo, todėl ji paprašė gydytojos leidimo nutraukti jų vartojimą.

Po kurio laiko gydytoja nusprendė, jog Iną reikia guldyti į ligoninę, kad būtų galima nuolat stebėti kraujo spaudimą. Lašelinės ir vaistai tapo įprasta dienos dalimi. Tuomet vaikelis svėrė 1,9kg, o po kurio laiko buvo pastebėta, kad nustojo augti jo svoris.

„Man skambina žmona ir sako, kad niekas tavęs nelauks iki gegužės 6, važiuok namo. Darbdavys mane išleido namo. Balandžio 8 dieną aš grįžau namo iš ryto. Buvau pas juos iki vakaro. Vakare atsisveikinom iki ryto.

REKLAMA

Man pasakė ryte atvažiuoti šeštai valandai, nes septintą buvo suplanuotas gimdymas ir galėsiu dalyvauti. <...> Ji dar man vakare parašė, kad jai galvytę suskaudo. Paprašė ji tabletės. Kai jau atėjo patikrinti, kaip jai po tos tabletės, žiūri, kad ji atveria burną, bet jau negali kalbėti ir jau kažkas įvyko. Ją iš karto „ant stalo“: darė ir cezarį, ir tą (aut. pastaba – trombo šalinimo operaciją)“, – siaubingus įvykius prisimena Aleksandras.

Neatkreipė dėmesio

Inos šeimoje problemas su kraujo spaudimu patyrė ir jos mama, ir sesuo, todėl moteris paprašė, kad jai būtų atliekamas cezario pjūvis. Tačiau gydytojas atsakė, kad ji nei jos mama, nei sesuo, todėl Ina gimdys pati.

„Aš 100 proc. užtikrintas, kad čia gydytojų kaltė. Pirmadienį paguldė apžiūrėt, kažką pakrapštė, kažką padarė ir pradėjo kraujas bėgt. Ji sakė: „man sunku“. Buvo prašius gydytojo, kad jai darytų cezarį. Ji dar sakė, kad pas mamą spaudimas, kad jos vos vyresnė sesuo vos nenumirė nuo spaudimo ir ją iš Raseinių į Kauną išvežė be sąmonės. Čia buvo prieš 14 metų, aš galvojau, kad šiais laikais medicina geresnė.

Ji man buvo siuntusi nuotraukas, kad nuo lašelinių jai buvo pradėjusios tinti ir rankos, ir kojos. Vienu žodžiu, pradėjo ji tinti. Čia jau kaip ir požymiai to insulto, o ji visada buvo sveikas žmogus. Būdavo, kad paskauda jai tą galvytę, bet ir man paskauda kartais“, – pasakoja žmoną prižiūrintis vyras.

Gyvenimą apvertęs skambutis

Gimdymas buvo numatytas balandžio 9 d. rytą. Aleksandras turėjo dalyvauti žmonos gimdyme, todėl ankstyvą rytą bandė prisiskambinti žmonai, tačiau susisiekti nepavyko. Vyras to nesureikšmino, manė, kad žmona ruošiasi laukiančiai procedūrai.

REKLAMA

Atvykus prie ligoninės, Aleksandras sulaukė nežinomo numerio skambučio. Nieko blogo neįtardamas atsiliepė ir išgirdo, kad Ina patyrė insultą ir šiuo metu kovojama dėl jos gyvybės. Vyrui pasakė, kad buvo atliktas cezario pjūvis, vaikelį pavyko išgelbėti, tačiau patarė ruoštis blogiausiam, nes tikimybė, kad Ina išgyvens – labai maža.

Praėjus 12 valandų po operacijos turėjo paaiškėti, ar Ina išgyvens. Aleksandro niekas nenorėjo įleisti į reanimaciją, tačiau jokie draudimai pamatyti žmoną jo nesulaikė – atkaklumo dėka jam vis dėlto buvo leista įeiti.

„Po 12 valandų man paskambino ir pasakė, kad skysčiai nesusikaupę ir viskas gerai – daugiau operuoti nereikės. Po dviejų parų ji pramerkė vieną akį, girdėjo mane ir paskui po dar dienos ar dviejų pramerkė ir antrą akį. Paskui aš ją pradėjau maitinti jogurtu ir pradėjau su ja būti nuolat. Aš jai nieko nesakiau. Ji atsimena, kad jai skaudėjo galvą. O kaip gulėjo reanimacijoje neatsimena“, – apie pirmąją savaitę po patirto insulto pasakoja Aleksandras.

Visada kartu su žmona

Šiuo metu Ina jaučiasi pakankamai gerai. Savaitgaliais jai leidžiama grįžti namo. Tiesa, dešinė ranka vis dar nepaklūsta, o kalbėti ir dėlioti mintis vis dar sunku.

„Ji labai nori namo. Gerai, kad aš ją reabilituoju, padedu jai, bet žinot, kaip sako, namų sienos gydo. Ir namai jai yra viskas. Jai neduok valgyt, tik vežk ją namo. Namuose jai nei galvytę skauda, nieko. Tik atsisėdam sekmadienį atgal į mašiną, į ligoninę važiuot ir viskas: ir galvą skaudą, ir ranka nejuda, neklauso“, – pasakoja vyras.

REKLAMA

Dabar didžiausias dėmesys yra skiriamas Inos reabilitacijai. Jai atliekama ergoterapija elektros stimuliacija, daug dirbama su logopedu. Tam, kad galėtų, kiek įmanoma daugiau laiko praleisti kartu su žmona Aleksandras šiuo metu glaudžiasi pas pažįstamą moterį Šventojoje, o dėl to, jog galėtų dalyvauti žmonos sveikimo procese yra pasiryžęs mesti ir darbą.

„Gegužės pradžioje planavau, kad birželio 1 d. išvažiuosiu, padirbsiu keturias savaites, o tada grįšiu vėl keturioms. Pakalbėjau su keliais žmonėmis, kurie irgi prižiūriu sergančius saviškius, bet jie man patarė nedaryti tokios klaidos, nes niekas jos neprižiūrės ir ji bus kaip daržovė. <...> Pasakiau darbdaviui, kad niekur aš nevažiuosiu ir jeigu nori, jis gali mane atleisti“, – savo pasirinkimus aiškina Aleksandras.

Įtemptas gyvenimas

Didžiausia problema, su kuria susiduria šeima, yra pinigų trūkumas. Aleksandras žmonos gydymui yra pasiėmęs paskolą, tačiau ilgam gautų pinigų neužteks. Tam, kad gautų bent šiek tiek papildomų pinigų, vyras planuoja parduoti žmonos mėgstamą šeimos automobilį. Dabartinę situaciją palengvinti žadėjo Panevėžio miesto savivaldybė, skirdama šiai šeimai paramą.

„Visi rūpesčiai dabar nukrito ant manęs. Reikia ir žmoną, ir vaiką pas daktarus vežiot. Dabar savaitgalį vėl važiuosim namo, sekmadienį parvešiu žmoną atgal į reabilitaciją, o tada vėl važiuosiu į Panevėžį, nes reikia vaikui pas daktarus, reikia į paramos skyrių. Dabar yra toks skubėjimas. Nėra nei sekundės, viskas yra paskaičiuota: tiek minučių ten, tiek minučių ten. Viskas yra ant skubėjimo“, – teigia Aleksandras.

REKLAMA

Dabar Ina savo vaiką mato tik savaitgaliais. Vyras pasakoja, kad kiekvieno susitikimo moteris labai laukia, o išsiskirti su juo yra labai sunku. Šiuo metu vaikelį priglaudusi Inos mama. Ji, vos tik sužinojusi apie dukrą ištikusią nelaimę, grįžo iš užsienio į Raseinius ir pasiėmė vaiką į savo globą. Kai pasibaigs Inos reabilitacija Palangoje, gydymas bus tęsiamas namuose ir vaikelis gyvens kartu su savo tėvais.

Ligoninės komentaras

tv3.lt portalas susisiekė su Panevėžio ligoninės akušerijos skyriaus vedėju Robertu Petrausku. Medikas į jam mestus kaltinimus reaguoja ramiai:

„Žinoma, kiekvieną kartą įvykus tokiai skaudžiai nelaimei ieškoma, kas čia galėjo kaltas būt. Bet mes manom, kad čia buvo sunki toksikozės forma, ko pasekoje įvyko tokia komplikacija“.

R. Petrauskas teigia, kad aukštas kraujo spaudimas buvo, tačiau tai nebuvo nuolatinis reiškinys. Ina Kirillova buvo gydoma dėl nėščiųjų hipertenzijos, tačiau kraujo spaudimas nebuvo toks aukštas, kad būklė būtų labai bloga.

„Jai buvo planuojama užbaigti nėštumą, tačiau tą naktį jai galvą skaudėjo ir po medikamentų, labai staiga, po 20 minučių, įvyko ta komplikacija.

Realiai nebuvo galima numatyti tos komplikacijos, nes jauna moteris ir naktį pakilo spaudimas, buvo duoti medikamentai, po jų spaudimas nukrito. Spaudimas buvo nestabilus, kad naktį užbaiginėtume nėštumą vienu ar kitu būdu, bet įvyko ta komplikacija. Mes galvojam, kad tam turėjo įtakos kraujagyslinė smegenų anomalija“, – teigia akušerijos skyriaus vedėjas.

Medikas neatmeta galimybės, kad insultui padaryti įtaką galėjo ir genetinės priežastys, nes ir Inos šeimos moterys buvo susidūrusios su kraujo spaudimo sukeltomis ligomis.  

Jeigu ir jūs norite prisidėti prie pagalbos Inos šeimai, tai padaryti galite šiuo būdu: Aleksandrs Kirillovs, LT677300010156306008, pavedimo paskirtyje įrašius PARAMA.

 

Viktorija
2019-06-03 23:08:15
Jei negali padėti , tai ir nepamokslauk....reiškia tau nebuvo dar taip blogai.... visokių situacijų būna...o šiai šeimai linkiu stiprybės!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2019-06-08 13:14:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tik niekaip nesupranti, kuo CIA kaltinti galima medikus? Kad isgelbejo mamos ir vaiko gyvybe?Jeigu butu viska imanoma numatyti, nuspeti, visi zmones butu nemirtingi ir niekuo nesirgtu! Stiprybes jaunai seimai, tikiu, kad zmona pilnai pasveiks ir visi ilgai ir laimingai gyvensite!   ATSAKYTI
Tu 2019-06-11 07:58:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaltina tuom,kad nedare cezario,o liepe paciai gimdyt. Turint auksta kraujo spaudima, paciai gimdant jis kyla ir sudaro komplikacijas.  
Kolano2008 2019-06-05 15:13:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šeimai didelė bėda, o komentatoriams nors yra kas veikti. Gerai, kad negalite vieni kitų pasiekti, nes akis išsikapotumėt. Čia pagalbos konkrečios prašoma, o ne jūsų marazmų...   ATSAKYTI
Dole 2019-06-05 09:58:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gaila seimos. Stiprybes. Bet man atrodo kad jis galejo iseiti tevytes atostogu apmokamu arba bilioteni pasiimti, nes zmona negali pasirupinti vaikuciu tai jam kaip ir priklausytu.    ATSAKYTI
Nu 2019-06-04 17:37:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Aisku mesk ta darba,kam jis tau..juk lietuviai turtingi-suaukos   ATSAKYTI
Ti 2019-06-04 23:29:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai gal jus jo zmona ir vaikais pasirupinsite?!!!!
Jei tai butu jusu artimas zmogus jums tikriausiai butu nusipjaut kas juo rupinsis, kas priziures ir t.t. Jums pirmoj vietoj darbas, seima paskutinej vietoj.  
medike 2019-06-04 10:09:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
nesuprantu kam praso aukoti pinigeliu?gydyma gauna nemokama ten dirba geri specelistai ne viena pastate ant koju,vaziuotu vyras dirbt na suprantama vasara Palanga bet reikia ziuret i prieki    ATSAKYTI
Lina 2019-06-04 12:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Gal jūs pabandykit nuvažiuoti į tą Palangą ir žaiūrėkit kaip ten spėja sesutės rūpintia visais ligoniais. Po insulto žmonėms reikia judėti, bet nėra tiek sesučių, kad galėtų visus prižiūrėti, vedžioti ir pan. Nuvažiavome iškart po pietų, močiutę radom paguldytą lovoje ir užkeltu kraštu, kad tik nebandytų kažkur eiti. Taip ir būtų pragulėjusi visą reabilitaciją, kai procedūros užima mažąją dienos dalį, o kitas laikas tik gulomis lovoje. Gerai, kad pamatėme, tai išvažiavo šeimos narys nuolatos būti kartu ir vis raginti judėti, vesti pasivaikščioti ir pan.   
irena 2019-06-04 23:43:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
nenusisnekek tamsta tai ka valgyt nereikia mokesciu moket nereikia kudikeliui nieko nereikia tokia tu ir medike,o dar sakyk nenorit i kisene
  
As 2019-06-17 15:54:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu visiskai. O medikai cia ne prie ko. Tipo liepe gimdyti paciai, nedare cezario. Bet is straipsnio supratau, kad ji dar ne nebuvo pradejusi gimdyti. Seip medikai geriau zino ka daro. Visais laikais budavo jaunu zmoniu mirciu. Bet siandien atrodo visi mirsta tik nuo mediku..... Ei jei visi tokie protingi- gydykites patys ir pas medikus nera ko vaziuoti. Nes visi viska zino geriau....  
As 2019-06-04 08:35:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
O tai kodėl neoperavo,jei moteris prašė.Kodėl šitaip elgiamasi su žmonėm,kodėl,kad būtų mapesnis procentas operacijų ar taip?liūdna oi liūdna.daug kas medicinoj turi keistis   ATSAKYTI
Ola 2019-06-06 22:46:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cezerio pjuvis daromas dabar Lietuvoje,tik to atveju jeigu gydytojai nuspres kad gimdyve negali pati gimdyti, pvz vaikutis neapsivertes, del blogo regejimo, ir t.t vien paprasyti neuztenka,deja... Gaila kad neturim pasirinkimo!!!  
daiva 2019-06-04 05:29:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
gaila tos seimos o vyrui laukia gyvenimo isbandymai uzauginti sunu ir priziuret neigalia zmona ,pasekmes kiek liudnokos ji nebus tokia kokia buvo ,gaus neigaluma tik reikia dziaugtis kad ne patale guli kazkiek juda bet su kudikiu palikt negales nes jai paciai bus sunku nes nebeatsistatys o atsitikt bet kada taip galejo nes paveldejo is mamos ta kraujospudi ,medikai ne kalti o vyrui reiketu vaziuot dirbt kol ji sanatorijoj kazkas ta seima turi islaikyt    ATSAKYTI
Sandra 2019-06-05 13:56:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Negalima teigti , kad neatsistatys. Pas mane buvo ta pati problema. Apie pora menesiu negalejau rišliai sakinio sudelioti, kalbedavau labai letai. Bet viskas gryžo y savo vežias   
Petras2 2019-06-03 21:47:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Gaila jaunos moters,jos kūdikio.Suprantamos vyro emocijos.Tačiau realybė tokia kokia yra.Ta pati komplikacija galėjo įvykti ir Kauno,ir Vilniaus ligoninėse.Galime užjausti,kas gali ir paaukoti pinigų,tiesiog tokia nėštumo komplikacija.Deja insultai nėščiasias ištinka bet kuriame nėštumo laikotarpyje.Vienas silpnesni,kitas stipresni.Užuojauta.Kad ir kaip vyriškiui norėtųsi rasti kaltininką,deja...   ATSAKYTI
Mmm 2019-06-03 21:04:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nesu bejausme, gaila visų, tačiau kiekvienam savo likimas.Padeti, jei įmanoma reikia, tačiau man atrodo, kad dabar jau darosi "mada" prašyti.
Mano padėtis ne ką geresnė, neprašau paramos, stengiausi pati suktis iš padėties.   ATSAKYTI
Viktorija 2019-06-03 23:08:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Jei negali padėti , tai ir nepamokslauk....reiškia tau nebuvo dar taip blogai.... visokių situacijų būna...o šiai šeimai linkiu stiprybės!  
tikrai 2019-06-04 05:35:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
praso padeti o ko tas vyras sedi sanatorijoj kodel nedirba?kam ten jis reikalingas ?kazko nesuprantu sunus ten buvo vienas ir puikiai juo pasirupino niekam nereikejo salia sedeti ,jaunas vyras vaziuok dirbtnesvisa gyvenima ja priziuret reikes ir sunu augint gerai kad turi mama ...jaunimelis prasyt lengviausia  
SD BALTIC 2019-06-04 09:19:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pritariu  

Top Video

Įspūdingi Ziono Williamsono žaidimo epizodai NBA ikisezoninėse varžybose
DABAR RODOMA
Įspūdingi Ziono Williamsono žaidimo epizodai NBA ikisezoninėse varžybose
DABAR RODOMA
Moteris manė, kad namuose vaidenasi: tiesa pasirodė visai kitokia
DABAR RODOMA
Kamerų įrašas atskleidė moterų sąmokslą: apsvaigino vyrą ir juo pasinaudojo
DABAR RODOMA
Šiurpą keliantis reginys: vyras kameromis užfiksavo neįprastą reiškinį
DABAR RODOMA
100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
Užfiksuotas šokiruojantis tėvų poelgis su kūdikiu: istorija kelia pyktį
DABAR RODOMA
Berniukas įsiuto dėl mamos poelgio – jo moralas nepaliks abejingų
DABAR RODOMA
Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Užfiksavo šlykšų pabėgioti išėjusios moters poelgį: paviešino, kad sugėdintų
DABAR RODOMA
Po paviešinto įrašo iš darbo mergina buvo atleista – klientai pašėlo
REKLAMA
Ugnė Olendraitė (nuotr. asm. archyvo)
27-erių metų lietuvaitė Ugnė Olendraitė Miuncheno metro stotyje sukūrė stebuklą – iš mirties gniaužtų ištraukė susmukusį 75-erių senolį. Iš Jurbarko kilusi mergina Vokietijoje ...
Aušra Tubienė (nuotr. facebook.com)
TV3 televizijos laidos „Svajonių sodai“ vedėja Aušra Tubienė nuo pat pirmosios gaisro dienos seka įvykius Alytuje. Ji padeda organizuoti miestiečių išvykimą į saugias zonas bei ...
Prabilo liudininkė, kuri matė, kas vyko reanimacijos skyriuje, kuriame gulėjo paauglė po netyčia sulašinto dezinfekcinio skysčio (tv3.lt fotomontažas)
Sujudimas Kauno klinikose dėl per klaidą sulašinto dezinfekcinio skysčio tęsiasi ir toliau. Viešai į žiniasklaidą besikreipusi nukentėjusios mergaitės mama tikina, kad jai buvo ...
Kapinių žvakės (nuotr. stop kadras)
Likus savaitei ar kelioms iki Vėlinių, daugelis mūsų skuba aplankyti artimųjų kapus, juos sutvarkyti. Apie tai, kokias gėles rinktis, kuo pakeisti dirbtines puokštes ir kuo ...
Ligoninė  (Fotobankas)
Sujudimas Kauno klinikose – pilvo skausmų kankinamai atvežtai paauglei per klaidą sulašintas dezinfekcinis skystis. Mergaitės mama nusprendė netylėti ir apie tai ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų