• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Šeštadienį dalyviai trasoje pradėjo žvalgydamiesi į dangų, o padangų montavimo dirbtuvės ruošė lietaus padangas. 9 ryto turėjęs prakiurti dangus kiek pavėlavo, tačiau nuo avarijų trasoje tai neišgelbėjo.


Šeštadienį dalyviai trasoje pradėjo žvalgydamiesi į dangų, o padangų montavimo dirbtuvės ruošė lietaus padangas. 9 ryto turėjęs prakiurti dangus kiek pavėlavo, tačiau nuo avarijų trasoje tai neišgelbėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmi švelnūs pasistumdymai – „ABC Race“ ir „V1600” įskaitų važiavimo metu. Pastarieji nelaimėliai gavo ir didžiausią lietaus kiekį, antrasis važiavimas baigėsi sekant paskui saugos automobilį.

REKLAMA

Lietus apsunkino ir „BatCC“ kovas: antrosioms dienoms lenktynėms „BTC1”, „BTC2”, „BTC3” įskaitų dalyviai, kurių tarpe – ir gausus lietuvių desantas. Net ir lietus nepalaužė kovingumo ir dėl pergalių sportininkai kovojo iki pat galo: deja, „BTC1” įskaitoje važiuojančiam Vidmantui Pociūnui nepavyko aplenkti Andres Ringo, nuskynusiam pergalę pirmųjų lenktynių metu. „BTC2” klasifikacijoje greičiausias buvo Kairo Kallas, lenktynėms įpusėjus aplenkęs Tadą Petukauską. Labai įtempta kova dėl pirmos vietos virė „BTC3” klasėje tarp Artūro Kliobavičiaus ir Tomo Jatkevičiaus. Tomas liko antroje vietoje atsilikdamas vos keliomis sekundės dalimis. Trečiąją vietą iškovojo Gediminas Bilinskas.

REKLAMA
REKLAMA

BTC1 2 3 klasių lenktynės
BTC1 2 3 klasių lenktynės

Antrųjų lenktynių metu lietus buvo kur kas stipresnis ir lenktynės pradėtos paskui saugos automobilį, tikintis, kad lietui aprimus vandens kiekis, esantis trasoje, kiek apmažės, o trajektorijos išdžius. Likus 8 ratams, saugos automobilis pasitraukė, leidžiant dalyviams siekti jiems svarbių etapo ir čempionato taškų. Andrius Keblys iškart išslydo iš trasos, o A. Kliobavičius mėgino pavyti T. Jatkevičių. Vos vieną ratą pravažiavus, A. Kliobavičius mėgina lenkti T. Jatkevičių, kuris pradeda slysti ir suktis trasoje. Panašu, kad naujo asfalto zonos dėl stipraus lietaus – be galo slidžios ir į trasą grįžta saugos automobilis. Deja, bet T. Jatkevičius prarado daug svarbių pozicijų, nukrisdamas į 5 vietą klasėje. Gediminas Bilinskas gauna baudą už blogai atliktą starto procedūrą, tačiau, panašu, kad tų 20 sekundžių neužteko tam, kad Tomas išsaugotų čempiono vardą. Likus keturiems ratams lenktynės buvo tęsiamos, tačiau ženkliai kritęs T.Jatkevičius lenktynių tempas pakišo koją ir sezono čempiono titulas atiteko G. Bilinskui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susumavus abiejų lenktynių rezultatus, „BTC1” klasėje lietuviai Vidmantas Pociūnas ir Marius Kemešys atitinkamai užėmė trečią ir antrą vietas, nusileisdami estui Andres Ringo. „BTC2” lietuvių tarpe geriausiai sekėsi Tadui Petukauskui, užėmusiam trečią vietą, antroje ir pirmoje – Estijos sportininkai Antti Jartsev ir Kairo Kallas. Kovingoje ir daugiausiai intrigų pasėjusioje „BTC3” įskaitoje pergale džiaugėsi puikiai pasirodęs Artūras Kliobavičius, antroje vietoje liko Maksim Avdejenkov, o trečioje – Gediminas Bilinskas.

REKLAMA

BTC1 2 3 klasių lenktynės
BTC1 2 3 klasių lenktynės

GT ir „BTC4“ klasių gražuoliai ir sportinės intrigos


Po šių klasių, trasoje pasirodė mažieji legendų automobiliai, kurie „Riga Grand Finals“ metu siekė išsiaiškinti, kas taps Šiaurės valstybių karaliumi: juo buvo paskelbtas suomis Tuomas Plosila. Legendas trasoje keitė „GT“ ir „BTC4” dalyviai, kurių rikiuotėje pasirodė net 19 dalyvių, o pole poziciją užtikrinai užėmė Ignas Jomantas su „Mercedes Benz“, iš vakaro sugebėjęs pagerinti ir trasos rekordą. Jo kvalifikacinis laikas buvo vos 1,17.012 min. Šlapia trasa neleido I. Jomantui lengvai nuskinti pergalės ir jau pirmuose lenktynių posūkiuose jis buvo aplenktas Domo Raudonio su „Porsche“ ir atgal lyderio poziciją Ignas atkovojo likus vos trims ratams.

REKLAMA

Šie du sportininkai dėl pergalės kovojo atokiai pabėgę nuo visų kitų dalyvių, kartais sėkmingai, kartais nelabai lenkdami lėtesnius automobilius. Kai kurie nematydami, bei ignoruodami posto teisėjų vėliavas kartais trukdė lyderiams pagauti vienam kitą, tačiau galiausiai, Ignas iškovojo pergalę, bet D. Raudonis išsaugojo antrąją vietą. Tačiau išstudijavus lenktynių medžiagą, I. Jomantas lyderio poziciją turėjo užleisti dėl gautos baudos už negalimą lenkimą, esant geltonoms vėliavoms. Trečią iškovojo puikiai pasirodęs ir starto rikiuotės gale startavęs Tautvydas Rudokas. Už jo liko Jyrki Peltola ir Lukas Laukaitis, likus vienam ratui iki finišo apsisukęs trasoje. Nesėkmingos lenktynės buvo Edvinui Einikiui, sustojusiam trasoje likus 6 ratams iki finišo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

GT, BTC4 ir TCR klasių lenktynės
GT, BTC4 ir TCR klasių lenktynės

„BGT AM“ įskaitoje pergalė teko Drew Holland, antroje vietoje liko Jyrki Jonkkari, trečioje – Mika Virtanen. „BTC4” įskaitoje pergalę išplėšė Ramūnas Čapkauskas, už savęs palikęs Joną Jancevičių. „TCR“ klasėje pirmos lenktynės sėkmingos buvo Sven Karuse, antrąją vietą palikdamas Tomui Urbonavičiui. Panašu, kad lenktynių pirmojo važiavimo R. Čapkauskui užteko ir sezono pergalei užsitikrinti.

REKLAMA

Antrosios lenktynės prasidėjo geltona vėliava ir papildomu formavimo ratu, tačiau buvo kur kas sklandesnis lyderiui I. Jomantui ir iškart davus startą jis pabėgo į priekį, už savęs palikdamas visus konkurentus. Dalyviai ganėtinai saugiais atstumais pasiskirstė visoje trasoje, išlaikydami pozicijas ir užsitikrindami svarbius čempionato taškus. I. Jomantas užsitikrino čempiono titulą, lipdamas ant antrojo šių lenktynių podiumo laiptelio „BGT PRO“ įskaitoje, pirmoji vieta – Domo Raudonio rankose.

REKLAMA

GT, BTC4 ir TCR klasių lenktynės
GT, BTC4 ir TCR klasių lenktynės

Trečią vietą pelnytai iškovojo Tautvydas Rudokas. „BGT AM“ pergale ir lietingomis lenktynėmis po finišo džiaugėsi Drew Holland, už savęs palikęs Jyrki Jonkkari antroje ir Darių Gaucių trečioje. Ramūnas Čapkauskas – užtikrintas čempionas „BTC4” klasifikacijoje, antroje vietoje – Arturs Simins ir Jonas Jancevičius trečioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„TCR“ automobilių tarpe, Darius Žitinskas, iškovodamas trečią vietą užsitikrino pirmą – sezono suvestinėje. Na, o šio etapo geriausiu tarp „TCR“ - estas Sven Karuse, į taškų kraitelį įsidėdamas itin svarius taškus. Tą patį padarė ir antrą vietą iškovojęs Tomas Urbonavičius.


GT, BTC4 ir TCR klasių lenktynės
GT, BTC4 ir TCR klasių lenktynės

Įnirtingos „BMW 325 Cup” dalyvių kovos ir pakibęs ant plauko čempiono titulas


Šį važiavimą keitė lauktos „BMW 325 Cup” klasės lenktynės su 36 dalyviais starto rikiuotėje. Pačiame priekyje lenktynes pradėjo kvalifikaciją laimėjęs Leo Messinger, už jo startavo Julius Kiršis iš antros pozicijos ir latvis Ricards Šubeckis iš trečios. Jau pirmųjų ratų metu, R. Šubeckis aplenkė L. Messinger, o J. Kiršis nukrito į rikiuotės galą, panašu, susidūręs su automobilio kaprizais. Vėliau į lenktynes jis grįžo, bet gausybės prarastų pozicijų atsikovoti nepavyko.

REKLAMA

Povilas Bonkevičius šoktelėjo į trečią vietą, deja, labai trumpam. Romet Reisin pradėjo spausti ir siekti ne ko kito, kaip aukščiausios vietos ir jam pavyksta aplenkti Leo Messinger likus 10 ratų iki finišo. Kova dėl pirmos vietos vyko iki pat galo, ir likus 3 ratams R. Reisin jau pirmavo, antroje vietoje palikdamas R. Šubeckį, už jo rikiavosi L. Messinger, o ketvirtoje vietoje – Lietuvai atstovaujantis P. Bonkevičius. Kovos tarp dalyvių virė praktiškai dėl kiekvienos pozicijos ir čempionato taškų.

REKLAMA

BMW 325 Cup
BMW 325 Cup

Nesėkmingos lenktynės buvo Pauliui Urbonavičiui: iš lenktynių jis pasitraukė dėl techninių reikalų. Likus 9 ratams, trasoje išslydo ir Darius Gaidulionis, turėdamas į priekį praleisti didžiąją dalį dalyvių. Neplanuotai važiavimas baigiasi ir puikų tempą demonstravusiam estui Karl Lang: likus 7 ratams jis skaudžiai slysta į atitvarus. Starto tiesiojoje apsisukęs lieka stovėti ir Martins Zirnitis.

REKLAMA
REKLAMA

Nors lenktynės ir vyko lyjant lietui, raudonų vėliavų neprireikė ir jos buvo pristabdomos tik atskiruose trasos posūkiuose, kur būriavosi išslydę dalyviai. „BMW Gentlemen“ grupėje pirmosios lenktynės sėkmingos buvo Petri Seppala, damų grupėje lyderiavo Emilija Ulvydaitė, „Masters“ grupėje – Artjoms Koclamazasvili, o naujokų tarpe greičiausias buvo Arturs Sarma.


BMW 325 Cup
BMW 325 Cup

Antrosios lenktynės buvo tiesiog persmelktos įtampos, o kovodami dėl podiumo dalyviai tiesiogine prasme stumdėsi trasoje šonais. Trasai spėjus kiek pradžiūti, pergalės siekis buvo juntamas visoje starto rikiuotėje, ypač žinant, kad šių lenktynių finišas nuspręs, kas tampa čempionu.


Įnirtingai šio titulo siekiantis R. Šubeckis stengėsi išnaudoti kiekvieną momentą ir likus 7 ratams iki finišo, pakilo į antrą vietą. Deja, pirmoje vietoje važiuojančio Romet Reisin pavyti jam nepavyko ir surinktų taškų skaičius neleido atimti čempiono vardo iš Leo Messinger, kuris lenktynėse finišavo ketvirtas.


BMW 325 Cup
BMW 325 Cup

Sėkmingos lenktynės P. Bonkevičiui, finišą kirtusiam trečioje vietoje. Iki pat finišo labai intensyvios kovos virė tarp Aurimo Mištauto ir Uldis TImaks, tačiau šiam latviui sportininkui pavyko apginti savo poziciją. Abiejų važiavimų suvestinėje A. Mištautas užėmė penktą vietą.

REKLAMA

Patyrusių lenktynininkų grupėje, pergalę iškovojo Uldis Timaks, antroje vietoje liko Matiss Mežaks, o trečioji teko A. Koclamazasvili. Emilija Ulvydaitė aplenkė Eriką Arkušauskaitę damų kategorijoje, „Gentlemen“ lygoje greičiausias – Petri Seppala, o naujokų grupėje lyderiu tapo Artus Sarma iš Latvijos.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų