elektroninis dienynas

elektroninis dienynas

Moksleivių tėvai ir vėl niršta: nuo šiol teks mokėti už kai kurias TAMO dienyno teikiamas paslaugas. Ir šios anot tėvų nėra papildomos ar naujos. Anksčiau už tai, kad matytų vaiko pažymių vidurkį bei jį galėtų palyginti su kitų moksleivių vidurkiais mokėti nereikėjo. Dabar ši funkcija galima tik susimokėjus mokestį. Paslauga pusmečiui kainuoja beveik 12 eurų.

Socialiniame tinkle tėvai ūžia. Labiausiai kai kuriems pikta dėl to, kad pripratę naudotis siūloma nemokama paslauga, ilgainiui už ją turi susimokėti. Ir taip nutinka jau ne pirmą kartą.

Tėvai turėdami prisijungimo kodus, duomenis apie vaiką, gali matyti prisijungdami prie elektroninio TAMO dienyno. Tai daryti galima nemokamai.

Piktinasi apmokęstinta programėle

Tačiau tėvų teigimu, vis dažniau sukuriamos naujos programėlės ar funkcijos, kuriomis nemokamai leidžiama naudotis tik ribotą laiką. Vėliau jos apmokestinamos.

REKLAMA

„Iš pradžių duomenis galėjome matyti tik prisijungę prie TAMO internetu. Vėliau atsirado ir telefono programėlė. Visi džiaugėsi, suskubo ja naudotis. Vėliau ši programėlė buvo apmokestinta. Kai kurie tėvai jos atsisakė. Tada kompiuteryje atsirado mokinio rezultatų analitika. Nemokama. Visi vėl džiaugėsi, naudojosi, o dabar ir ją apmokestino,” - situacija piktinosi diskusijoje dalyvavusi moteris.

„Leido kurį laiką nemokamai išbandyti programėlę. Po to – mokėk. Nemanau, kad tokie dalykai turėtų vykti švietimo sistemoje. Biznis – ne kitaip,” - piktinosi kita diskusijos dalyvė.

Tėvai piktinosi tuo, kad apmokestinus jiems patikusią ir tikusią funkciją, senosios vidurkių skaičiavimo sistemos – nebėra.

„Tai kaip visada: paleidžia demo versiją, o paskui paleidžia ir mokestį. Neva neturėsi kur dingti, tai ir susimokėsi. Už viską mokėti reikia, o dar deklaruoja, kad mokslas nemokamas. Dabar, kad vidurkį vaiko suskaičiuotų reikia susimokėti. Ir taip už viską: pratybas, vadovėlius, sąsiuvinius – mokėk. Į klasės fondą ir už šventes taip pat - mokėk,” - teigė prie diskusijos prisijungusi moteris.

TAMO verslo plėtros vadovas Mindaugas Mizara tvirtina, kad TAMO tiesiog suteikia mokinių tėvams papildomų funkcijų. Be to, M. Mizara tikina, kad jau senokai tėvams skelbė, jog programėlė bus nemokama tik pradžioje. 

„Mokinio rezultatų apžvalgos funkciją įdiegėme šių metų gruodį ir visą laiką komunikavome, kad suteikiame galimybę ją iki sausio 19 d. visiems nemokamai išbandyti. Apžvalga yra TAMO IŠMANIEMS prenumeratos dalis, todėl tėvai, nusprendę ir toliau naudotis šia apžvalga, buvo informuoti apie prenumeratos užsakymo sąlygas ir įkainius", - sakė TAMO verslo plėtros vadovas M. Mizara.

REKLAMA

Mokama programėlė telefone nebūtina

Kadangi visus vaiko mokyklinius duomenis nemokamai galima stebėti prisijungus prie elektroninio TAMO dienyno internetu, kai kurie tėvai nemato problemos, kad už telefono programėlę ar papildomas funkcijas tenka susimokėti. Tai esą daroma dėl pačių tėvų patogumo, be to šie turi galimybę rinktis – pirkti paslaugas ar ne.

„Visus vaiko duomenis galima matyti prisijungus internetu prie TAMO elektroninio dienyno. Tėvai turi prisijungimo kodus. Tai daryti galima nemokamai. Kas nori, kam patogu, gali užsisakyti programėlę telefone. Taip, ji mokama, tačiau, juk nebūtina. Ar ja naudotis, ar ne renkasi patys tėvai,“ - situaciją komentavo Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė.

Tiesa, netrukus tėvų atstovė pastebėjo, jog pokyčių atsirado ir prie elektroninio TAMO dienyno prisijungus internetu.

„Šiuo metu nebematau tos grafos, kurią paspaudus matydavau vaiko vidurkį ir buvo galima palyginti, kurioje vietoje, pagal pažymių vidurkį, jis yra klasėje. Reiškia ji yra panaikinta. Matau tik tvarkaraštį, dienyną, pamokas, namų darbus, atsiskaitomuosius darbus, pastabas, pagyrimus, praleidimų pateisinimus, trimestrus, pusmečius. O vidurkių skaičiavimas kitaip padarytas. Dabar čia galima pačiam įsivesti pažymius ir suskaičiuoti. Bet nebėra tos funkcijos, leidžiančios matyti, kelintas klasėje yra tavo vaikas klasėje. Turbūt tai bus galima sužinoti, tik įsigijus specialią programėlę,“ - svarstė A. Zarambienė.

REKLAMA

„Jie siūlo tas programėles, iš pradžių nemokamas, paskui apmokestina ir taip, matyt, sulaukę tėvų susidomėjimo, užsidirba. Aišku, tėvams dėl to pikta. Bet tai vyksta nuo pat pradžių. Pirmiausia, kaip papildomą funkciją nemokamai davė telefonuose programėlę pabandyti, tada ją apmokestino. Dabar galėjome kompiuteryje stebėti vaiko pažymių vidurkį ir jį palyginti su kitų vaikų, dabar už tai teks sumokėti,“ - kalbėjo A. Zarambienė.

TAMO atstovai tikina, kad ne visi tėvai buvo patenkinti tuo, jog programėlė leido lyginti visų klasės mokinių vidurkius.

„Ne visi tėvai norėjo, kad vaiko pažymiai būtų rodomi klasės kontekste. Jų manymu, taip būtų skatinama konkurencija. Kiti tėvai kaip tik išreiškė norą matyti vaiko rezultatus tarp kitų bendraamžių. Taip pat buvo ir mokyklų administracijų bei tėvų, kurie išreiškė poziciją, kad toks mokinių reitingavimas jiems nepriimtinas. TAMO dienynas yra nuolat tobulinamas ir vystomas taip, kad patenkintų savo vartotojų poreikius,” - situaciją komentavo M. Mizara.

170 tūkstančių eurų per metus nepadengia išlaidų

TAMO verslo plėtros vadovas Mindaugas Mizara teigia, kad dienynas yra finansuojamas privačiomis lėšomis. Nei valstybė, nei ES projektai neteikia jokios paramos, o per metus gaunamos lėšos iš mokyklų nepadengia išlaidų.

„Aptarnaujame 700 mokyklų iš maždaug 1000, esančių šalyje. Niekada nenustojame tobulinti produkto ir atsižvelgiame į mokyklų poreikius. Už TAMO paslaugas mokyklos sumoka simbolinį mokestį – nuo 9 iki 29 eurų per mėnesį, priklausomai nuo mokinių skaičiaus. Per metus už dienyno paslaugas iš mokyklų gauname apie 170 tūkst. eurų pajamų.

Tai tikrai nepadengia mūsų išlaidų, todėl ieškome papildomų galimybių, kaip sukurti aktualias, pridėtinę vertę kuriančias paslaugas, už kurias vartotojai būtų linkę mokėti. Dėl to dienyne atsirado reklama, sukūrėme aplikacijas mobiliesiems telefonams, pritaikėme dienyno dizainą išmaniesiems telefonams, sukūrėme analitikos modulį,” - aiškino M. Mizara.

Nu jo
2018-01-26 09:53:28
Tie vidurkių skaičiavimai ir reitingavimai man buvo kaip žaidimas. Panaikino ar apmokestino - na ir tiek to, neverksiu. Ne būtiniausia funkcija. Aš matau, kad tai verslas. Tarybų laikais buvo popierinės pažymių knygutės ir jokių ten vidurkių ir reitingavimų. Todėl priimu tai kaip elektroninę tarybinę pažymių knygutę, o jei norisi kapitalistinės - tuomet reik susimokėt...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Donce 2018-11-06 18:15:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesamone neina reitingu ziuret reik pirkt   ATSAKYTI
Audra. 2018-10-03 13:01:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man tas tamo visiška nesamonė, buvo dienynai ir buvo viskas ok. Dabar tie dienynai tik permėtymas tėvams, tai ko neišmoko mokytojai. Lai geriau koncetruotus, kad duotu vaikams motyvacija mokintys, o nekrautu nereikalingom žiniom, ko kartai visai ir nereikia.    ATSAKYTI
Nebutinas 2018-08-09 10:42:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia, kai TAMO bankrutuoja :DDDDDD   ATSAKYTI
Renata 2018-07-22 15:26:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu,kazkoks reketas.Sugalvojo kazkas kazkokia programele ir nori nenori turi ja naudotis o ne tai apie savo vaika jokiu ziniu negausi.Siais laikais cia kas? Mafija ka nera budu su jais kaip susidoroti ?   ATSAKYTI
Darius 2018-07-22 15:16:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveiki visi teveliai.Ar nebutu paprasciau isvis atsisakyti tamo paslaugu.0 sukurti kazka paprastesnio ir nemokamai,tai valstybes reikalas o ne musu.Jei jiems nepatinka gryzkim prie pazymiu knygeliu.   ATSAKYTI
Anonimas 2018-07-06 15:19:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Elektroniniai dienynai ir kitokios su svietimu susijusios programos kaip tamo, kuriu tu nepasirinksi naudoti, ar ne, turetu buti kuriamos atsizvelgiant i naudotoju(siuo atveju tevu ir mokiniu) reikalavimus o ne i kureju nora uzsidirbti. Valstybe turetu pati apmoketi tokius dalykus is valstybes biudzeto arba skirti maza dali europos paramos. Dabar ja isleidzia visokiem niekam - muzieju ir visokiu kitokiu beprasmiu dalyku renovacijoms, gerbiamu seimo nariu komandiruotems ir kitokiems niekams. O paskuj skundziasi, kad valstybe neturi pinigu moketi pencijoms, svietimui ir didesnems algoms. Todel bent jau galetu kurti geresni kelia vaikam, kad jie pasiliktu ir dirbtu Lietuvoje, nes dabar vaikai jau nuo 12 metu zino kad emigruos i uzieni ir Lietuvon negris.   ATSAKYTI
Luna 2018-05-13 23:34:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerbiamas M.Mizaras turbūt pamiršo apie pajamas, gaunamas už reklamá, brukamá dienyne    ATSAKYTI
MAMA 2018-04-24 14:07:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Gal pradėkite džiaugtis savo vaikų pasiekimais, pažangomis, o ne sekti ir apkalbinėti kitus vaikus?Koks Jūsų reikalas kitų vaikų pažanga ar nusiritimas, nekiškit nosies ne į savo reikalus.    ATSAKYTI
Taigi 2018-06-03 14:36:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juk tam palyginime nerodo kitų vaikų pavardžių, tik jų vidurkius. Nežinai, kuris kieno. Todėl apkalbų neskatina, tik gali įvertinti, kaip sekasi vaikui tavo. Juk 6 vidurkis vienam kontekste geras, kitam blogas, tai svarbu.  
Eglė 2018-03-29 07:12:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Visiškai nebūtina matyti klasės draugų vidurkius ir juos lyginti. Ir taip tėvai labai apkalbinėja kitus mokinius, jų tėvus.O gal tas silpnai besimokantis vaikas labai geras žmogus, drausmingas, bet apie tai juk nėra informacijos tamo. Tai ar teisinga matyti reitingus, kai jie skatina tuštybę, bet neįvertina žmogiškųjų savybių? Taigi, susimokėkite.   ATSAKYTI
gryta 2018-05-24 15:58:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turbūt nežinote, kokia ištikrųjų reitingų funkcija - taip, jie rodo mokinio vietą klasėje, bet kitų mokinių vardų nei tėvas, nei mokinys negali pamatyti. Todėl nemanau, kad kažkas juos gali, kaip sakėte, apkalbinėti, jei nežino kuris mokinys yra kurioje vietoje (žinoma, išskyrus juos pačius).  
Dovydas 2018-03-13 23:27:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveiki tėveliai,
esu jaunas programuotojas ieškantis naujų iššukių,
pats esu moksleivis naudojantis tamo, tai nusprendžiau sukurti tamo programėlę nemokamai kaip iššūkį, stengiuosi kuo stipriau ant šito projekto ir bandau padarytį programėlę kuo universalią, tad jinai veiks ant betkokios tamo paskyros, nerūpi klasė ar mokykla.

Mano twiteris: https://twitter.com/dovydasbere
Gmail: [email protected] arba [email protected]

Turit klausimū?
Mielai siūskit man atsakysiu...

Apačioj pateikta forma, kai programėle turės naujienų arba kai aš ją išleisiu visi užsiregistravę bus pranešti...

https://dovydasbere.weebly.com/tamo.html   ATSAKYTI
Jūratė 2018-03-13 11:30:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Juk pažymiai el.dienyne yra.Argi sunku patiems pasiskaičiuoti vidurkį??.   ATSAKYTI
gryta 2018-05-24 16:03:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na, jei tik manote, kad suskaičiuoti mokinio vidurkį, kai per vieną trimestrą jis gauna apie 50 pažymių, nėra sunku - sėkmės skaičiuojant.  
Ciniminikas 2019-01-07 18:15:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
TAMO dienyne nereikia pažymio skaičiuoti pačiam, ten skiltelėj šalia pažymių (trimestrai/purmečiai) rodo vidurkį, o lapo apačioje bendrą visų pamokų vidurkį.   
Odeta 2018-01-30 20:28:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sumokejau 2 eurus uz programele taciau joje nera tokiu funkciju kokios buvo pries tai duotos naudotis nemokamai.apgavo. na dabar bent jau zinosiu kad kita menesi pirkti tikrai neapsimoka. Naudos jokios is tamo programeles.   ATSAKYTI
Mokinė 2018-01-28 20:02:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš esu mokinė man yra labai svarbus vidurkių matymas ir iš vis mokykloje visi apie tai kalba kodėl ir kam??? Todėl nes matyt pinigų neturi iš ko daryt tegul viską dabar apmokestina ir sugrįžkim prie knygelių!!! Neturi ką išgalvot   ATSAKYTI
Nepatenkinta 2018-01-28 19:53:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kokia nesamonė kaip mokinią ms ir jų tėvams matyti kokie vaikų vidurkiai visiška nesamonė
   ATSAKYTI
Nepatenkintas 2018-01-28 19:45:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
,, TAMO dienynas yra nuolat tobulinamas ir vystomas taip, kad patenkintų savo vartotojų poreikius,” - situaciją komentavo M. Mizara. Čia turbūt turėjote galvoje pagal TAMO piniginius poreikius?    ATSAKYTI
Tėvas 2018-01-28 07:38:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip su vergų sindromais ir keliaujame per gyvenimą, mokydami jais būti ir vaikus. Kas po velnių per sukčius pasiėmė visaų mūsų vaikų mokslo duomenis asmeniškon žinion, kaip čia su duomenų apsauga ponai sukčiai. manau švietimo ministerija turi finansuoti ir savo žinoje turėti tokį saitą, o ne į kažkokio frajerio babkių darytojo rankas atiduoti.   ATSAKYTI
Elena 2018-01-27 21:21:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gaila,kad kiti tinklapiai neturi tokios galimybės kaip"TAMO" prisijungę prie duomenų bazės papildomą verslą užsukti.Ar klausė mūsų tėvų, ar gali musų vaikų duomenis naudoti verslui?Kur žiūri sutartis sudariusieji su "TAMO"?Turėtų pasidomėti valstybės institucijos.Kur tie tikrintojai ,švietimo ministerija ar jiems visai neįdomu kas vyksta mokymo įstaigose?
Jei jau papildomą sutartyje nenumatytą verslą užsuko "TAMO" tai gal sumokės ir mums nesinaudojantiems mokama programa nes ten vidurkius skaičiuoja ir iš musų nesusimokėjusių vaikų pažymių.
Manau,kad turėtų pagal sutartį dirbti "TAMO"ir sugrąžinti visą laiką buvusį "VIDURKIŲ PALYGINIMĄ",o apmokestintų paslaugų negali būti nes ir taip už jas mokama iš mūsų biudžeto.

   ATSAKYTI
Janina 2018-01-27 13:17:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau nebežino kaip išnaudoti žmones ,net iš vaikų sugalvoja verslą. Buvo gerai pažymių knygelės,sugalvojo TAMO tai leiskit naudotis vaikams nemokomai.    ATSAKYTI
geopolitikas 2018-01-27 10:07:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
durdomas ,aukstojoj nera jokiu vidurkiu ir gerai ,mokykis ir bus vidurkiai ,o kad ten lyginsi su kitais ,nuo to pazymiai nepageres ,nors nuo tamo pradzios vidurkiai buvo ,o dabar pridejo papildomu funkciju ir nueme senesnes arba mokek -lietuviskas biznis -is oro kala pinigus   ATSAKYTI
Ramaz 2018-01-27 08:41:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Blin , buvo popierinės pažymių knygelės ir sugebėdavom išsivesti vidurkį. Nesuprantu ar dabartiniai tėvai visai buki?    ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti
DABAR RODOMA
Per šaltakraujišką apiplėšimą iš Vilniaus „Iki“ pagrobti beveik 17 tūkst. eurų
DABAR RODOMA
,,Raudonųjų velnių“ pasaka: pamatyk visus įvarčius į PSG vartus
REKLAMA
Apsipirkimas (nuotr. Anglija Today)
Pastaraisiais metais itin šoktelėjus pramogų ir paslaugų kainoms, tai itin pasijautė ir mados mylėtojoms. Drabužių kainos kilo didžiausiuose prekybos centruose, jų pardavimo ...
Vilnius (nuotr. Organizatorių)
Vilniuje britų transliuotojas BBC filmuoja serialą „Nacių išlikimas“ (angl. „The Rise of the Nazis“), pasakojantis apie nacistinės Vokietijos valdžią tarpukariu. Kaip ...
Tomas Žilinskas (nuotr. Fotodiena.lt)
 Buvęs vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas balandžio pradžioje paliks darbą valstybės valdomoje bendrovėje „Lietuvos geležinkeliai“ ir pradės darbą Gedimino Žiemelio ...
Simonas Slapšinskas. (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Rusijos Tyrimų komitetas buvusiam Lietuvos prokurorui Simonui Slapšinskui, tyrusiam rezonansinę Sausio 13-osios bylą, pareiškė kaltinimus už akių. Komitetas informavo, kad S. ...
Dalia Grybauskaitė ir Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį pareiškė, kad jį dėl užsienio politikos sukritikavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja rinkimų kampanijoje. „Vertinu ...
REKLAMA

Top Video

Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti
DABAR RODOMA
Per šaltakraujišką apiplėšimą iš Vilniaus „Iki“ pagrobti beveik 17 tūkst. eurų
DABAR RODOMA
,,Raudonųjų velnių“ pasaka: pamatyk visus įvarčius į PSG vartus

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų