Moteris atvirai pasidalijo savo patirtimi socialiniuose tinkluose ir paskatino kitus prieš darant kažką apie tai pasidomėti. Įrašais ji sutiko pasidalinti su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
„Prieš pradedant pasakoti savo istoriją, noriu kiekvieno, kuris klausysis, paprašyti, kad išgirdę šią patirtį iš to pasimokytumėte ir niekada neužsiiminėtumėte jokiomis saviugdomis. Būkite protingi ir pasimokykite iš svetimų klaidų.
Prašau visų, būkite sąmoningi ir ateityje pamatę reklamą, rekomendaciją soc. medijoje, prieš kažką išbandant ant savo kailio, gerai pasidomėkite apie visas galimas rizikas, kontraindikacijas ir keliamus pavojus.
Aš to nepadariau ir vos nepraradau mylimo žmogaus. Ir taip, galėjau apie tai nutylėti ir sėdimąją suraukus sėdėti, puikiai suprasdama, kad bus tokių, kurie sakys „pati kalta“, bet aš tokios pat nuomonės: aš ir esu kalta. Kalta, kad pasidaviau madai ir nepadariau namų darbų, kad žiūrėjau į tai lengvabūdiškai, pasikliaudama rekomendacijomis ir patikėdama skambiomis reklamomis.
Ir jei būčiau pasirinkusi apie tai netylėti, aš būčiau iki gyvenimo galo sapnavusi košmarus, kadangi jaučiu be galo stiprią atsakomybę prieš žmones, jaučiu pareigą apie tai papasakoti. Galbūt tokiu būdu kažką apsaugosiu ar bent jau paskatinsiu būti sąmoningiems“, – rašė Alina.
Naudos daug nėra
Nuomonės formuotojų dažnai reklamuojamas lašelines išbandžiusi Alina susidūrė su nepavydėtinomis pasekmėmis. Ji tikina, kad kažkodėl informacijos apie tokių priemonių pavojus lietuviškai yra labai mažai.
„Atlikime visus namų darbus, susidėliokime visus pliusus ir minusus. Stebuklų nėra ir nebus, ypač kas liečia sveikatą. Man atrodė, prisiklausius visų tų reklamų ir rekomendacijų, kad tik turėk pinigų ir bam, viens du ir būsi sveikas, pripumpuotas vitaminų, energija taškysis per kraštus ir nereikės organizmui pavargus ir paliepus sustoti, nereikės išeiti iš savo darbų maratono, galėsi suktis toliau kaip voverė rate ir vargo nematysi.
O, bet, tačiau organizmo neapgausi ir tas lašelinės gerasis poveikis yra ne kas kita, o kaip placebas, kurį po valandos išsisiosi ir visa jo nauda dings taip greitai, kaip ir atėjo. Šneku taip pat iš savo patirties, nes jos tik tam kartui duoda pasijausti geriau, tai kaip sveikatos stiklinė į skolą, ir ji tikrai ateis atsiimti, tik jau dvigubai.
O gali (neduok Dieve) pasiimti ir daugiau. Taigi, ar verta rizikuoti ir imti sveikatos į skolą, kai tokios galimos rizikos? Galbūt ir retas atvejis, bet jis egzistuoja, ir neduok Dieve niekam to patirti“, – atviravo Alina.
Ji susikrimto, kad informacijos lietuvių kalba apie tokias priemones yra labai mažai.
„Kodėl niekas nešviečia, kaip tai pavojinga? Kodėl reklamuojama taip intensyviai apie jų „naudą“, bet apie pavojus yra tylima? Ar žinote, kad lašelinei per greitai „išplovus“ kalį, gali sustoti širdis? Kad yra toks dalykas kaip ang. k. „air embolism“ ir oro burbuliukui patekus į kraują, jis nukeliauja į širdį ir kelio atgal nebėra?
Kad per daug atsukus lašelinės „kranelį“ ir dideliam skysčių kiekiui per staigiai patekus į kraują, gali sustoti žmogaus širdis? Ar žinote, kad įvedant kateterį nesterilioje aplinkoje galimas kraujo užkrėtimas (sepsis)?
Ir aš net nekalbu apie hipertvitaminozę, kuri palyginus, ką čia išvardinau aukščiau, yra tik pūkeliai. Nekalbu apie alergijas ar anafilaksinį šoką, kuris taip pat vienas iš galimų pavojų interaveninėje terapijoje“, – dalijosi ji.
Viskas įvyko labai staigiai
Moteris papasakojo, kaip tiksliai atsitiko nelaimingas atsitikimas. Anot jos, situacija atsitiko labai staigiai, o į namus atvykusi seselė net neįspėjo apie galimas lašelinių neigiamas pasekmes.
„Mes su sese pasikvietėme slaugę į namus, kad mums pastatytų lašelines. Ilgą laiką sergame ir tikėjomės atstatyti jėgas ir organizmą papildyti mikroelementais. Med. sesutei atvažiavus, ji pasiūlė pastatyti lašelinę ir mano antrai pusei, kad tiesiog pastiprintų jam imunitetą. Kadangi esame abu prieš tai kelis kartus leidę tokias pačias lašelines ir niekada nebuvome pagalvoję, kad tai yra pavojinga (nes apie tai niekas nekalba ir neįspėja), sakom: žinoma.
Taigi pajungė pirmąją lašelinę jam ir nuėjo ruošti sekantį maišelį man. Praėjus vos keletui sekundžių, maniškis sako: „Žinokit, man svaigsta galva“, tada užsiėmė rankomis galvą ir vėl sako: „Oi, žinokit, man labai svaigsta galva“, ir viskas – tyla, o vaizdas, kurį pamačiau pašokusi nuo kėdės, buvo šokiruojantis. Tą akimirką jis išsiriėtė, galvą atlošė atgal, akys užsivertė į viršų, o visas kūnas ir veidas tapo baltai žalsvos spalvos.
Sesutė, ačiū Dievui, sureagavo akimirksniu – užšoko ant jo, pridėjo pirštą prie nosies ir, pamačiusi, kad nėra kvėpavimo, pradėjo daryti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą. Aš, pribėgusi, jėga išplėšiau tą kateterį jam iš rankos, nes lašelinė toliau tekėjo jam į veną. Buvau tokiame šoke, tiek šaukiau ir verkiau, kad net pamiršau greitosios pagalbos numerį. Sesuo ją kvietė iš savo ir mano telefono.
Žinokit, matydama, kaip gaivina mano mylimą žmogų, kaip jam akys nusileido ir žiūrėjo tiesiai be jokios gyvybės, galvojau, viskas, aš dabar numirsiu. Ištiko toks šokas, tokia baimė, kad tik verkdama šaukiau: „Dieve, ne! Dieve, maldauju, ne! Maldauju, meile mano, ne! Dieve, prašau, ne!“.
Po geros minutės gaivinimo jis atsigavo. Išpiltas šalto prakaito, nesiorientavo aplinkoje, nieko neprisiminė ir klausė: „Kas čia vyksta, kodėl visi verkia?“
Drebu, kūnas virpa net rašant šį tekstą, atrodo, vėl sugrįžtu į tą momentą, ir kūną surakina tiesiogine to žodžio prasme. Dabar, kai žinote, kas gali nutikti nuo to, pasidarykite išvadas ir gerai pagalvokite, ar verta rizikuoti. Mes gavome pamoką visam gyvenimui.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!