REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Tautos pirmadienį pranešė, kad COVID-19 pandemijos poveikis pasaulinei darbo rinkai yra keturis kartus stipresnis nei 2008 metais kilusios ekonominės krizės poveikis.

Jungtinės Tautos pirmadienį pranešė, kad COVID-19 pandemijos poveikis pasaulinei darbo rinkai yra keturis kartus stipresnis nei 2008 metais kilusios ekonominės krizės poveikis.

REKLAMA

JT Tarptautinė darbo organizacija (TDO) teigė, kad pandemija pasižymėjo „žlugdančiu“ ir netgi „kataklizminiu“ poveikiu, o atsigavimas po koronaviruso sukeltos krizės yra netolygus.

TDO pirmadienį pradėjo savo kasmetinę Tarptautinę darbo konferenciją, kuri virtualiu būdu yra rengiama pirmą kartą, o šiemet daugiausia dėmesio skyriama „į žmogų orientuotą“ atsigavimą po pandemijos.

„Pandemijos metu daliai žmonių su darbo susijusi patirtis reiškė nepatogumus, nuovargį, stresą ir nusivylimą. Kitiems tai reiškė baimę, skurdą ir mėginimą išgyventi“ – atidarydamas konferencijos plenarinį posėdį kalbėjo TDO generalinis direktorius Guy Ryderis.

Krizė į skurdą įstūmė daugiau nei 100 mln. darbuotojų, sakoma TDO metinėje Pasaulinio užimtumo ir socialinių perspektyvų ataskaitoje, paskelbtoje prieš konferenciją.

REKLAMA
REKLAMA

Joje teigiama, kad darbo laikas sutrumpėjo, o galimybė rasti kokybiškas darbo vietas sumenko.

„Dviguba nelygybė“

Ataskaita parodė, kad pasaulinis nedarbas 2022 metais gali paveikti 205 mln. žmonių, o šis rodiklis būtų gerokai didesnis, nei 187 mln., fiksuoti 2019 metais.

REKLAMA

Prognozuojama, kad užimtumas negrįš į iki pandemijos buvusį lygį bent jau iki 2023 metų, teigiama pranešime.

„Apibendrinant galima pareikšti, kad darbo rinkos krizė yra keturis kartus sunkesnė nei toji, kurią 2008 ir 2009 metais sukėlė finansų krizė“, – pažymėjo G. Ryderis.

TDO vadovas teigė, kad darbo pasaulis pandemijai buvo taip pat blogai pasirengęs, kaip ir sveikatos apsaugos sistemos, ir pridūrė, kad atsigavimas bus netolygus, jei išsilaikys šiuo metu stebima trajektorija.

„Didelė vakcinų platinimo nelygybė ir labai skirtingos fiskalinės paskatos lems dvigubą didesnės nelygybės dozę darbo pasauliui, kurią dar labiau skatins netolygi skaitmeninio ryšio plėtra“, – mano G. Ryderis.

REKLAMA
REKLAMA

„Turi būti imamasi sąmoningų veiksmų, siekiant užkirsti kelią ilgalaikiam COVID-19 padarinių įsitvirtinimui darbo pasaulyje, kurios gali jį padaryti dar netolygesniu, neteisingesniu, mažiau atspariu, mažiau įtraukiančiu ir galiausiai mažiau tvariu“.

Įkurta 1919 metais, TDO šiuo metu vienija 187 valstybes nares.

Dėl pandemijos pernai kasmetinė konferencija nebuvo surengta.

Šių metų konferencija yra 109-oji, o jos pirmoji dalis bus skirta diskusijoms apie atsigavimą po pandemijos ir vyks iki birželio 19 dienos.

Antroji konferencijos dalis, skirta tokioms temoms kaip nelygybė, įgūdžių lavinimas ir mokymasis visą gyvenimą, vyks lapkričio 25–gruodžio 11 dienomis.

Konferencijoje yra parengiami tarptautiniai darbo standartai, pasitelkiant konvencijas, kurias šalys vėliau ratifikuoja, arba rekomendacijas, kuriomis vadovaujasi nacionalinės vyriausybės.

Joje taip pat įvertinama, kaip konvencijos ir rekomendacijos yra taikomos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų