Įspėja besiskiepijančius: šiukštu nedarykite 1 klaidos

75% JK suaugusiųjų jau gavo savo pirmąjį skiepą, tačiau žmonės perspėjami tuo nesigirti socialiniuose tinkluose. Pastaraisiais mėnesiais „Twitter“ ir „Instagram“ užtvindyti nuotraukomis, kuriose nufotografuotos skiepo kortelės su pilna informacija.

Britai nekantriai laukia birželio 21, savo laisvės pradžios dienos, bei aktyviai ragina draugus skiepytis. Suprantamas džiūgavimas, gavus skiepą, tačiau yra rimta priežastis, kodėl to nereikėtų skelbti socialiniuose tinkluose, rašo dailystar.co.uk.

Duomenų mokslininkas bei McAfee darbuotojas Raj Samani įsitikinęs, kad viešai skelbdamiesi  stipriai rizikuojate.

Egzistuoja padirbtų skiepų kortelių rinka

Jis sako: „Žinome, kad egzistuoja padirbtų skiepų kortelių rinka. Žinome, kad nusikaltėliai aktyviai pardavinėja konkrečios šalies vakcinų korteles, o jų paklausa sparčiai auga“.

Mokslininkas atskleidžia, kaip sukčiai gali pasinaudoti socialiniuose tinkluose skelbiama informacija saviems tikslams.

Raj pridūrė: „Seka logiška išvada, kad sukčiai renka informaciją iš socialinių tinklų ir ją toliau parduoda, tad nereikėtų viešoje erdvėje demonstruoti  skiepų kortelės su visa asmenine  informacija“.

Pardavinėjamos po 5–28 svarus

Statistika rodo, kad pirmąją skiepų dozę gavo virš 75% JK suaugusiųjų. Kai gaunate skiepą, jums įteikiama skiepo kortelė, kurioje įrašyta vakcinos rūšis, data ir dozės partijos numeris. Joje įrašyta ir jūsų pavardė bei prašoma su šia kortele atvykti antram skiepui, kai gausite pakvietimą.

Sukčiai jau pradėjo padirbinėti korteles. Dienraščio „The Telegraph“ atliktas tyrimas rodo, kad padirbtos kortelės su tikrais Pfizer skiepo dozės partijos numeriais pardavinėjamos po 5–28 svarus.

Skiepų kortelė – leidimas atostogauti daugelyje šalių, tad skiepo dozės partijos numerį geriau laikyti paslaptyje, jei nenorite tapti apgaulės auka. Viešai pasidalinę visomis detalėmis, rizikuojate tapti dar ir tapatybės vagystės auka.

Raj paaiškina: „Bandant apgauti ir daryti spaudimą, naudojamos kelios fazės. Pirmoji – duomenų ieškojimas ir rinkimas. Kuo daugiau asmeninės informacijos surenkama, tuo geresnę apgaulę galima suregzti“.

Jei jau pasiryžtate skelbti savo naujienas socialiniame tinkle, apdorokite nuotrauką taip, kad jautrios informacijos nebūtų įmanoma perskaityti.


Rašyti komentarą...
D
Dj
2021-06-09 14:19:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur nusipirkt
Atsakyti
-6

K
Kainas
2021-06-09 08:54:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū, pasinaudosiu protaujančių žmonių paslaugomis. Čia tik kudakuojantis "mokslininkas"
Atsakyti
-8

A
Anonimo
2021-06-11 00:57:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vistiek nesiskiepisiu, net ir už pinigus
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų