Šios linijos ant jūsų nagų gali indikuoti, kad sirgote COVID-19

Pagrindinis Jungtinės Karalystės „Zoe COVID-19 simptomų tyrimo“ tyrėjas teigė, kad jei jūsų nagai atrodo keistai, tai gali būti ženklas, kad anksčiau buvote užsikrėtę COVID-19.

Galbūt pastebėjote, kad apsilankius pas gydytoją, jis retkarčiais patikrina jūsų nagus. Gydytojai žiūri ne tik į manikiūrą, bet ir į ant nagų matomus ligų požymius. Beau linijos yra horizontalūs išvagojimai, einantys per visus nagus. Nors tai gali sukelti nagų kramtymas ar infekcijos aplink pirštų galiukus, Beau linijos taip pat gali būti rimtos ligos požymis, ypač jei jos yra išvagojusios keletą nagų.

Yra daugybė ligų, kurios gali sutrukdyti jūsų nagams augti, pradedant inkstų nepakankamumu ir baigiant plaučių uždegimu. Dauguma ligų pasireiškia kitais matomais simptomais, kuriuos žmonės pastebės greičiau nei išvagojimus ant nagų.

Pagrindinis tyrėjas Timas Spectoras teigia, kad kai kurie žmonės po COVID-19 infekcijos gali pastebėti tokio paties pobūdžio linijas.

Beau linijos nėra įtrauktos į oficialų COVID-19 simptomų sąrašą, nors yra atvejų tyrimų, kurie patvirtina mintį, kad jos gali indikuoti prasirgimą infekcija.

Vienu atveju, kuris buvo aprašytas „Canadian Medical Association Journal“, 45 metų vyras gydytojams parodė horizontalius piršto ir kojų nagų griovelius.

„Grioveliai buvo labiausiai pastebimi ant jo kojų nykščių iš abiejų pusių, – rašoma pranešime. – Prieš tris su puse mėnesio jam buvo diagnozuota koronaviruso liga (COVID-19) po gauto teigiamo PGR testo rezultato. Jam testas atliktas dėl viduriavimo, karščiavimo ir dusulio simptomų, kurie truko 10 dienų, ir dėl kurių jo nereikėjo guldyti į ligoninę“.

Nagų augimo greitis padėjo mokslininkams nustatyti, kada ant nagų atsirado grioveliai. „Kai kojų nagai auga maždaug 1,62 mm per mėnesį, atstumas tarp Beau linijų ir nago pradžios atspindi, prieš kiek laiko pacientas sirgo SARS-CoV-2“, – rašė jie.

Kaip pažymi T. Spectoras, šių griovelių atsiradimas gali būti daugelio kitų infekcijų požymis. Jie taip pat gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių, tokių kaip hipertenzija (padidėjęs kraujo spaudimas), epilepsija, egzema, sunkus mitybos nepakankamumas ir chemoterapija, todėl negalima vadovautis tik Beau linijomis, norint nustatyti, ar žmogus jau sirgo koronavirusu.

REKLAMA

Be to, reikia plačiau ištirti šį požymį, kad būtų galima daryti išvadas. Pačios linijos yra nekenksmingos ir išgydomos, kai išsprendžiama pati priežastis. Tačiau nagų ataugimas gali užtrukti ir keletą mėnesių.

Jei jums atsirastų Beau linijos arba jos pasikartotų, gali būti verta aptarti su gydytoju ar sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, jei tai yra pagrindinių ar nežinomų būklių simptomas.


Rašyti komentarą...
A
Audrys
2021-06-08 07:10:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar jau ir iskiles nagas indikuoja corona
Atsakyti
-1

?
?
2021-06-08 10:08:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir kas tau nepatinka?
Atsakyti
0

A
As Zita
2021-06-09 00:03:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau tokias nesamones rasot kad jau net geda darosi. Puse gyventoju jau senai turejo sirgti covid19. geda uz tokius traipsnius ir geda net uz tv3 kad dalinasi tokiomis nesamones jau
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų