• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos psl.

Pienligė - signalas, kad organizmas nusilpęs

Žmoguje yra daugybė įvairiausių mikroorganizmų. Kartais kai kurios tų mikroorganizmų grupės staiga pradeda daugintis ir sukelia ligas.

REKLAMA
REKLAMA

Pienligę, arba vaginalinę kandidozę, sukelia candida tipo grybeliai. Tai gana dažna moterų liga. Ji itin dažnai diagnozuojama nėščiosioms, taip pat susirgus kokia nors liga, sukarščiavus, vartojant antibiotikus - kai sumažėja organizmo atsparumas, susilpnėja imuninė sistema.

REKLAMA

Pagrindiniai vaginalinės kandidozės simptomai yra lytinių organų niežėjimas, perštėjimas, varškės pavidalo išskyrų pasirodymas, lytinių organų pabrinkimas, nemalonūs pojūčiai juose.

Pasak Kauno antrosios klinikinės ligoninės Akušerinio skyriaus vedėjos Jūratės Stonkutės, jokiu būdu negalima į šią ligą numoti ranka - negydoma pienligė dar labiau silpnina organizmą, trikdo moters lytinių organų funkcijas.

REKLAMA
REKLAMA

Kita bėda, pasak gydytojos, yra ta, jog kai kurios moterys, pajutusios panašius į pienligės negalavimus, ligą bando išsigydyti pačios - nesikreipdamos į moterų konsultacijos gydytoją. Kadangi yra įvairių pienligės sukėlėjų, vaistinėje savo nuožiūra nusipirkti vaistai gali netikti ar net pakenkti (grybeliai gali įgauti atsparumą, plataus veikimo spektro medikamentai gali sutrikdyti natūralias organizmo gynybines funkcijas - sunaikinti naudingąsias bakterijas, slopinančias pienligės grybelį ir neleidžiančias jam daugintis).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaginalinė kandidozė diagnozuojama ir vaistai parenkami tik atlikus tyrimus. Po gydymo tyrimus būtina pakartoti, kad liga neatsinaujintų.

Kai kurios moterys klaidingai mano, jog nėštumo metu, kad nebūtų pakenkta vaisiui, negalima vartoti jokių medikamentų, taip pat ir nuo pienligės. Pasak gydytojos Jūratės Stonkutės, pienligę nėščiai moteriai būtina gydytis ne tik dėl to, kad tai varginantis, daug nemalonių pojūčių sukeliantis susirgimas, bet ir todėl, jog gimdymo metu šia liga gali užsikrėsti kūdikis. Beje, planuojant nėštumą reikėtų pasitikrinti sveikatą ir, jeigu reikia, pienligę išsigydyti.

REKLAMA

Pienlige susirgus moteriai, turi būti tiriamas ir vyras. Tai atlieka gydytojai urologai ar dermatovenerologai. Jie ir sprendžia apie gydymo būtinumą.

Ar šiai ligai išsivystyti turi įtakos padidėjęs vandens ir oro užterštumas, cheminiai maisto priedai, saldumynai, hormoniniai kontraceptikai, higieninės priemonės?

Pasak gydytojos Jūratės Stonkutės, kai kurie paminėti faktoriai (prastas maistas, blogos kokybės vanduo, užterštas oras) gali turėti šiek tiek įtakos organizmo atsparumui, vadinasi, ir pienligės atsiradimui, tačiau nėra duomenų, jog pienligę gali sukelti hormoniniai kontraceptikai ar vonios putos. Muilas ar vonios putos gali sukelti alergiją, bet ne pienligę.

Taigi norėdamos išvengti pienligės, moterys turėtų stiprinti ir grūdinti organizmą, laikytis tinkamo darbo ir poilsio režimo, vengti organizmą alinančių stresų ir pervargimo, maitintis kokybišku, visaverčiu maistu. Patariama dėvėti natūralaus pluošto kelnaites, atsisakyti orui nepralaidžių higienos priemonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų