• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikata

Gydytojo priimamasis

Lėtinis sinusitas

"Turiu lėtinį sinusitą, - guodžiasi Jurgis O. iš Šiaulių. - Vos tik persišaldau ar imunitetas susilpnėja, tuoj eina iki sinusų. Gal galite patarti, kaip apsisaugoti nuo tokios nemalonios ligos. Ar nuolat ir teks gerti antibiotikus? Gal įmanomos kokios kitos priemonės dar prieš "užsikabinant" sinusitui?"

REKLAMA
REKLAMA

Dar tik manoma, kad pagrindinė lėtinio sinusito priežastis - nusilpęs imunitetas Norint išvengti sinusito ir jo komplikacijų, pirmiausia reikėtų gydyti slogą, kuri turi kelias stadijas. Pirmoji slogos stadija trunka vos kelias valandas ir jos žmogus dažniausiai nepastebi. Tuomet jaučiamas tik sausumas nosyje, jos perštėjimas, čiaudulys, į kurį paprasčiausiai nekreipiama dėmesio. Po to prasideda sekrecija arba varvėjimas iš nosies. Negydant slogos, sekretas tirštėja, keičia spalvą. Todėl tik pajutus perštėjimą ir sausumą nosyje, reikėtų vartoti aliejinius nosies lašus ar sutepti nosį aliejumi.

REKLAMA

Jei nosis jau "varva", reikėtų vartoti nosies gleivinę sutraukiančių lašų. Nepasitarus su gydytoju, juos rekomenduojama vartoti 5-7 dienas. Taip pat padėtų inhaliacijos arba jūros vandens aerozolis į nosį. Jei sloga nepraeina per 7-10 dienų, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes tik jis galės paskirti tolesnį gydymą. Taip pat tinka garų inhaliacijos - į verdantį vandenį įdėkite mentolo ar eukalipto lapų kristalų ir įkvėpkite šiuos garus. Šilti garai suskystina gleives ir jos geriau nuteka. Netradicinės medicinos priemonės - homeopatiniai preparatai ir akupunktūra, kuri ypač efektyvi lėtinio sinusito metu, nes sumažina nemalonius simptomus. Lėtinis sinusitas neišgydomas vien antibiotikais. Reikia išsiaiškinti, ar nėra alergijos, kokia imuninės sistemos būklė, įvertinti anatominius nosies ypatumus ir gydyti kompleksiškai. Jei žmogus nepasveiksta po tris mėnesius trukusio optimalaus kompleksinio medikamentinio gydymo, galimas chirurginis gydymas. Prieš darant operaciją, jums bus nustatyta uždegimo išplitimas ir sutrikimo prigimtis. Sinusai plaunami specialia adata, įkišta po apatine nosies kriaukle ir pradūrus žandinio ančių vidinę sienelę. Išplovus pūlius, į sinusą švirkščiami antibiotikai. Operacija padės sinusams vėl normaliai funkcionuoti, tačiau po jos, kad ateityje pavyktų išvengti šių problemų, būtina prisilaikyti tam tikrų taisyklių. Kad nebūtų sinusito * Venkite pieno produktų, ypač pieno, nes jis padidina gleivių gamybą, o kartu ir slėgį sinusuose; * Nevartokite alkoholio - jis taip pat skatina gamintis per daug gleivių, jas sutirština. O alus gali sustiprinti galvos skausmus. Mėgėjams išgerti ypač sunkios būna pagirios; * Venkite aštrių prieskonių, nes jie blogina žarnyno peristaltiką, o tai turi įtakos nosies užgulimui. * Stiprinkite organizmą vitaminais ir mineralais. * Venkite prirūkytų patalpų, nes dūmai dirgina gleivinę, sustiprėja skausmas bei nosies užgulimas. * Venkite įvairių dulkių, kurios veikia taip kaip ir dūmai. Galite naudotis ir liaudies patarimais, palengvinant sinusito sukeltus nepatogumus, pvz., kvėpuoti karštais garais, apsigobus rankšluoščiu ir pan. Stengiantis apskritai išvengti sinusito, reikėtų stengtis neperšalti (turbūt sunkiai įmanoma), sveikai maitintis, nes tuomet ir imunitetas nenusilpsta. Pravers ir kiti sveiko gyvenimo principai, kurie tinka prie bet kurių ligų.

Paruošė Kęstutis Bytautas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų