• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyrų atveju „galiu, bet nenoriu“ būna labai retai, o štai moterims išblėsęs libido – arba, paprasčiau sakant, pradingęs noras mylėtis – net labai dažnas atvejis, varantis jų partnerius į neviltį. Jei porai tai problema, ją galima ir būtina spręsti.

REKLAMA
REKLAMA

Taip, visų pirma reikia pabrėžti, kad moters libido atoslūgis visai nebūtinai laikytinas negalavimu ar liga – jį lemia tiek daug hormoninių, fizinių, psichologinių ir dar įvairiausių aplinkybių, kad net visas jas „diagnozuoti“ būtų sunku. Todėl dauguma mokslininkų pabrėžia, kad moterų libido – labai slidus ir subtilus dalykas, o jo pokyčius galima laikyti „sutrikimu“ tik tuomet, kai tie pokyčiai trukdo pačiai moteriai (pavyzdžiui, suirzęs nuo pastovaus sekso trūkumo sutuoktinis pašonėje...). Pagaliau, galima pasiguosti ir tuo, kad žemas libido reiškia tik retesnį seksą, tačiau visai nenumuša jo kokybės – moterims tai visai netrukdo pajusti audringus orgazmus.

REKLAMA

Amerikos medikų asociacijos duomenimis, vien JAV keli milijonai moterų patiria tai, ką gydytojai praminė „moterų seksualinio susijaudinimo sutrikimu“ (MSSS). Žinoma, ne taip lengva nubrėžti ribą, kada seksualinio susijaudinimo funkcija yra „normali“, o kada – jau sutrikusi, todėl ir nuomonių šiuo klausimu esama įvairiausių: yra ir tokių specialistų, kurie tvirtina, kad beveik pusė (43 proc.) moterų patiria MSSS. Didžiojoje Britanijoje šeimos planavimo klinikos, susiduriančios su nemažais libido stygiumi besiskundžiančių pacienčių srautais, pateikia duomenis, kad šioje šalyje bent keliems šimtams tūkstančių moterų seksualinis susijaudinimas kelia problemų.

Taigi bloga žinia – perprasti moterų geismo anatomiją nėra lengva. Bet turime ir gerų žinių: dažniausiai MSS sutrikimas tėra laikinas ir nemaža dalis moterų pačios sugeba jį įveikti, o kitoms gali veiksmingai padėti profesionalus gydytojo patarimas. Yra ir trečia moterų grupė – kurias visai tenkina seksas „pandų ritmu“, arba apskritai gyvenimas be deginančios aistros.

REKLAMA
REKLAMA

Keli faktai apie paslaptingąjį moterų libido

• Kaip nurodo leidinys „Journal of Sex Research“, daugumos moterų libido padidėja kelios dienos prieš ovuliaciją. Tiesa, tai bendra tendencija, o konkrečiais atvejais ji priklauso nuo kiekvienos moters individualių ypatybių ir gali šiek tiek skirtis. Tačiau faktas, kad nuo menstruacijų ciklo priklauso labai daug kas: pasak to paties žurnalo, kas mėnesį periodiškai kintantis hormoninis fonas lemia ir moters elgesį, ir emocinę būklę, ir net savęs vertinimą (štai kodėl vieną dieną ji jaučiasi tarsi deivė, o po savaitės murma, kad atrodo baisiai ir vėl nėra kuo apsirengti). Nenuostabu, kad lygiai taip pat keičiasi ir seksualinis potraukis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Moterų libido gniuždančius faktorius, kaip ir vyrų atveju, galima suskirstyti į fiziologinius ir psichologinius. Pastarieji nutinka kur kas dažniau, ir tai suprantama: sunkiais gyvenimo periodais, kai galva užimta rimtomis problemomis, mintims apie seksą nebelieka nei laiko, nei noro. Dažniausi libido žudikai yra depresija, stresas ir persidirbimas bei jų pasekmė – nuovargis; taip pat – rimta santykių su partneriu krizė. Tačiau nereikia nei tiek: libido sėkmingai pakerta paprasčiausias nepasitikėjimas savimi ir dėl to kylantis stresas. Dažniausia nepasitikėjimo savimi priežastimi moterims tampa tikras ar tariamas (įsikalbėtas) viršsvoris. Taip, tai tos moterys, kurios visada paprašo išjungti šviesą, drovisi savo kūno, ir partneriui tenka kaip riekiant paprakaituoti, kol įtikina mylimąją, kad ji ir graži, ir geidžiama, o jos indiškai apvalus pilvukas beprotiškai jaudina.

REKLAMA

Pasak Stanfordo universiteto profesoriaus Irvine'oYalomo, stresas, praeityje patirta prievarta, nepasitenkinimas savo išvaizda ir nerimas dėl sekso kokybės – tai dažniausios priežastys, slopinančios moterų libido. Beje, partnerio nuolatinis zyzimas, kad jam trūksta sekso, taip pat neprisideda prie situacijos gerinimo. O kartais tereikia visai nedaug: geriausias vaistas, padedantis atsipalaiduoti persidirbus ar atsikratyti kaustančio nerimo, yra švelnus masažas.

REKLAMA

• Bendra fizinė būklė taip pat daro nemažą įtaką moters libido: pavyzdžiui, priaugtas viršsvoris gali sutrikdyti hormonų pusiausvyrą ir visiškai numušti seksualinį geismą (jau nekalbant apie tai, kad nutukusi moteris pradeda drovėtis savo perdėm apvalių formų). Nepakankamas fizinis krūvis ir prasta mityba taip pat daro savo juodą darbą ir moteris, kažkada kiekvieną vakarą paversdavusi švente, vis dažniau ima nusisukti į sieną ir atidėlioti linksmybes niekaip neišauštančiam rytojui.

Reguliariai sportuojančios moterys ne tik būna seksualiai aktyvesnės, bet ir rečiau skundžiasi skausmingomis menstruacijomis. Reguliarios treniruotės (bent keturi kartai per savaitę po valandą) gerokai sumažina hormonų keliamų problemų tikimybę. Specialistai aiškina paprasta: kai kūnas sveikas, jame vyksta nežymūs cheminiai pokyčiai, ruošdami organizmą natūraliam procesui – nėštumui; ir atvirkščiai, nesveikos gyvensenos sukelti hormoniniai šuoliai baigiasi tiek fiziniu, tiek dvasiniu chaosu.

Nežinote, kaip subtiliai paraginti savo moterį daugiau judėti? Kaip pasakytų pedagogai: geriausiai pokyčiams įkvepia pavyzdys. Ir jei žinote, kad nesugebėsite jos prisivilioti į treniruoklių salę, pasiūlykite kartu reguliariai važinėtis dviračiais, riedučiais ar pabėgioti po parką. Tas pats galioja ir sveikai mitybai: jei pats mintate dešromis ir bulvių traškučiais, nieko nuostabaus, kad partnerei pritrūksta valios vienai graužti salotų lapus. Sveikesnė mityba reiškia daugiau energijos, o daugiau energijos gyvenime reiškia ir daugiau sekso lovoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų