• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo vicepirmininkui Raimondui Šukiui abejonių kelia žurnalistų etikos inspektoriaus kandidatūros parinkimas. Jis taip pat mano, kad galima būtų pakeisti šios tarnybos pavadinimą.

REKLAMA
REKLAMA

"Žurnalistų etikos inspektoriaus kandidatūros parinkime užprogramuotas konfliktas, nes inspektorių faktiškai siūlo institucijos, kurių priežiūra turi vėliau užsiimti ombudsmenas. Manau, kad ir čia vertėtų grįžti prie bendros ombudsmenų skyrimo tvarkos, nes pagal įstatymą žurnalistų etikos kodekso priežiūra yra patikėta Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai, tuo tarpu žurnalistų etikos inspektoriaus funkcija yra ne etiniai dalykai, o įstatymų vykdymo priežiūra bei atsakomybės už įstatymų nevykdymo taikymas. Atsižvelgiant į tai logiška būtų pagalvoti ir apie pačios Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pavadinimo keitimą, pritaikant jį prie realių institucijos atliekamų funkcijų", - mano Seimo vicepirmininkas R. Šukys.

REKLAMA

Tokiomis mintimis jis pasidalino po susitikimo su žurnalistų etikos inspektoriumi Romu Gudaičiu.

Padėkojęs atsistatydinimo pareiškimą neseniai parašiusiam Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos vadovui už darbą, Seimo vicepirmininkas taip pat pažymėjo, kad dabartinė inspektoriaus parinkimo procedūra yra mažų mažiausiai kelianti abejonių.

REKLAMA
REKLAMA

R. Šukys taip pat mano, kad valstybė elgiasi trumparegiškai dėl drastiško lėšų mažinimo versdama kai kuriuos valstybės tarnautojus faktiškai nevykdyti įstatymų.

"Mechaniškai sumažinus Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos biudžetą net 25 proc., neatsižvelgta į tai, kad ši institucija, be kitų funkcijų, privalomai atlieka oficialias ekspertizes administracinėse ir baudžiamosiose bylose priskiriant informaciją erotinio, pornografinio ir (ar) smurtinio pobūdžio kategorijoms bei nustatant neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančią informaciją. Drastiškai nurėžus lėšas, faktiškai buvo paralyžiuotas šių ekspertinių komisijų darbas, dėl ko gali strigti ikiteisminiai tyrimai ir teisminiai procesai", - pažymi Seimo vicepirmininkas R. Šukys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis atkreipia dėmesį į tai, kad apskritai nebuvo logiška žurnalistų ombudsmeną paversti savotišku policiją aptarnaujančiu ekspertizės centru.

"Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai per keletą pastarųjų metų buvo neapgalvotai išplėstas prievolių ir funkcijų sąrašas, dėl ko ombudsmenui faktiškai nebelieka laiko atlikti svarbiausios funkcijos - prižiūrėti, kaip laikomasi su visuomenės informavimu susijusių įstatymų. Tuo tarpu Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos šiuo metu rašomas ekspertines išvadas ikiteisminiams tyrimams ir teismams turėtų teikti Lietuvos teismo ekspertizės centras", - teigia R. Šukys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų