• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mirė patyręs nesunkią traumą

Beprasmė ukmergiškio mirtis Marijampolėje

Darbe patirta trauma buvo slepiama

Irena ZUBRICKIENĖ

Ukmergės rajono Liūnelių kaime registruotas Vygintas Garnys (41 m.) buvo palaidotas dar pirmosiomis šių metų dienomis, tačiau vyriškio mirties aplinkybės, kurias aiškinasi Marijampolės apylinkės prokuratūra, nebaigtos tirti iki šiol. V. Garnio artimųjų nuomone, darbe nesunkiai susižalojusio Vyginto mirties buvo galima išvengti, jeigu nuo pirmųjų minučių po įvykio šio fakto aplinkybių nebūtų slėpę nelaimėlio bendradarbiai ir darbdavys. O pastarieji kaltės šešėlį meta Vygintą Garnį po patirtos traumos gydžiusiems Kauno medicinos universiteto klinikų medikams.

REKLAMA
REKLAMA

V. Garnys dirbo elektriku Kaune registruotoje uždarojoje akcinėje bendrovėje (UAB) "Prekybos namai Kupolė". Jis su bendradarbiais važinėdavo po įvairias Lietuvos vietoves. Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Vygintas ir dar trys vyrai darbavosi Marijampolėje - montavo elektros įrenginius UAB "Grasta". Anot įvykio liudininkais tapusių bendradarbių, V. Garnys, pasistatęs kopėčias, lipo į daugiau nei trijų metrų aukštį, kad prisuktų lyno, laikančio apšvietimo lempas, įtempėją. Kadangi kopėčios buvo kiek per trumpos reikiamam aukščiui pasiekti, darbininkas jas pasistatė stačiau. Susiruošęs neilgam darbui elektrikas nebuvo prisisegęs jokiomis saugos priemonėmis. Staiga lyno galas išsinėrė iš jį laikiusio įtaiso, o lyno įsitvėręs darbininkas prarado pusiausvyrą ir krito žemyn. Bendradarbių teigimu, Vygintas ant žemės nupuolė stačiomis kojomis ir iškart susmuko. Vyriškis sakė, kad abi kojas jam labai skaudėjo, buvo sunku pajudinti. Patyręs traumą elektrikas atsidūrė Marijampolės ligoninėje.

REKLAMA

Tokios įvykio aplinkybės yra nustatytos dabar, apklausus V. Garnio bendradarbius, "Kupolės" direktorių Povilą Jasinską, taip pat į tyrimą pasitelkus Darbo inspekcijos specialistus. Tačiau vos pradėtas tirti įvykis buvo apipintas, kaip dabar jau galima teigti, melu. Abiejų kojų daugybinius lūžius nelaimėliui nustatę ir apie tai skubiai teisėsaugininkus informavę Marijampolės ligoninės medikai negalėjo pasakyti, kas jiems pristatė traumuotą elektriką - jokių lydinčių asmenų medikai nepastebėjo. Pats Vygintas, beje, iš pradžių prisistatęs Galinio pavarde ir tikinęs neturįs nuolatinės gyvenamosios vietos, medikams sakė, kad susižalojo krisdamas nuo kopėčių ir abiem kojomis trenkdamasis į betoninį pagrindą - esą darbavosi pas marijampolietį pusbrolį Egidijų Jefimovą. Pusbrolio adreso pacientas tikino negalįs nurodyti - esą paprasčiausiai jo nežino. V. Garnį išgabenus toliau gydyti į Kauno klinikas, ten po dviejų savaičių jis netikėtai mirė.

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet paaiškėjo, kad V. Garnys - Ukmergės rajono gyventojas. Marijampolės teisėsaugininkai, aiškindamiesi V. Garnio patirtos traumos aplinkybes, pradėjo ieškoti mirusiojo anksčiau nurodyto pusbrolio ir nustatė, kad asmuo, pavarde E. Jefimovas, Marijampolėje ir jos apylinkėse negyvena. V. Garnio artimieji patikino, kad jokio Jefimovo jų giminėje nėra ir nebuvo, ir apskritai Marijampolės krašte šie ukmergiškiai giminių neturi. V. Garnio namiškiams padedant, siūlo galo pradėta ieškoti mirusiojo darbovietėje. Tuoj pat sužinota, kad Egidijus Jefimovas - Kaune gyvenantis Vyginto bendradarbis, lemtingąją dieną tapęs įvykio liudininku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keistomis aplinkybėmis brolio netekęs Edvardas Garnys įsitikinęs, kad melas, kuriuo ligoninėje po traumos dangstėsi Vygintas, yra jo darbdavių, pabūgusių atsakomybės pramanas. Nors Vyginto bendradarbiai tikina susižalojusį elektriką patys atgabenę į Marijampolės ligoninę ir su juo kurį laiką pabuvę, Edvardas tiki medikais, kad abiejų kojų traumas patyręs Vygintas Marijampolės ligoninėje buvo vienas, kažkam jį tik palydėjus iki šios įstaigos. (Gal vyrai dirbo būdami neblaivūs?)

REKLAMA

UAB "Prekybos namai Kupolė" direktorius P. Jasinskas tokius V. Garnio artimųjų įtarimus neigia. P. Jasinsko žodžiais, klinikose gydomas Vygintas buvo lankomas, su juo jau buvo aptarta galimybė vėliau pasigydyti dar ir sanatorijoje, jam ir Jonavoje gyvenančiai jo žmonai Rimai bei dviem mažametėms dukrelėms buvo suteikta materialinė parama iš darbovietės. Direktorius nustebęs, kaip galėjo mirti palyginti nesunkias traumas patyręs žmogus - lankomas Vygintas nebuvo panašus į beviltišką ligonį. Šis savo darbdaviui buvo užsiminęs, kad medikai dėl kažkokių priežasčių atidėjo ruoštą kojų operaciją. Vėliau V. Garniui buvo atliktos dvi operacijos, ligonio būklė gerėjo, buvo konstatuotas tik apysunkis sužalojimas. Pacientas netikėtai mirė nuo patirtų komplikacijų - susidarius giliųjų venų trombozei (krešuliams), užsikimšus kraujagyslėms. P. Jasinskas linkęs manyti, kad dėl V. Garnio netikėtos mirties kalti aplaidžiai jį gydę ir apmaudžių klaidų padarę medikai.

V. Garnio mirties aplinkybių tyrimas dar nebaigtas - paskirtos ekspertizės, tad ir taškas šioje istorijoje dar nepadėtas.

2002 03 15

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų