• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Devintajame dešimtmetyje beveik visos merginos vartojo kontraceptines tabletes. Iš vaistinės parsinešti mažą paslaptingą pakuotę buvo taip pat svarbu, kaip ir mokytis vairuoti. Visos buvo apsėstos idėjos, jog kontraceptinės tabletės – vienintelė priemonė nuo nėštumo, kurią verta vartoti.

REKLAMA
REKLAMA

Ir koks buvo šokas, kai viena po kitos merginos pradėjo suvokti, kad tabletės joms tiesiog netinka – jos priaugo svorio, nuolat prastai jautėsi, o blogiausia – nebenorėjo mylėtis su savo vaikinais.

REKLAMA

Praėjus dviems dešimtims metų, tyrimai įrodė – kontraceptinės tabletės kaltos dėl to, kad milijonai moterų visame pasaulyje staiga prarado norą mylėtis. Trumpai tariant: tabletės – aistros žudikės.

Apklausus daugiau nei 1000 merginų Vokietijos Heidelbergo universitete paaiškėjo, kad geriamosios kontraceptinės tabletės sumažina tiek troškimą mylėtis, tiek susijaudinimą sekso metu.

REKLAMA
REKLAMA

Kiti hormoniniai metodai, pavyzdžiui kontraceptiniai implantai, turi tokį patį poveikį.

Mokslininkai įrodė, kad prezervatyvus naudojančios poros patiria daug stipresnį susijaudinimą palyginus su poromis, kurios visai nenaudoja kontracepcijos.

Bet galbūt jie tiesiog spekuliavo rezultatais – poros lengviau pasiduoda malonumui žinodamos, jog negresia neplanuotas nėštumas?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad ir kaip bebūtų, Didžiojoje Britanijoje 28% merginų nuo 16 iki 49 metų vartoja geriamas kontraceptines tabletes. Medikai spėja, kad maždaug viena iš šešių patiria sumažėjusį seksualinį potraukį (ar seksualinių finkcijų sutrikimus), o tai reiškia, kad milijonai moterų kenčia visiškai be reikalo. Taigi kodėl taip yra? Siekiant sustabdyti ovuliaciją, naudojami dirbtiniai hormonai estrogenas ir progesteronas.

REKLAMA

Viskas labai paprasta, tačiau kodėl vis daugiau moterų prašo ginekologų alternatyvių kontracepcijos priemonių? O prezervatyvų naudojimas tarp nuolatinius partnerius turinčių moterų ypač išaugo? Internetiniai pokalbių kambariai pilni nusivylusių moterų, kurios niekaip negali suprasti – kas su jomis blogai.

Daktaras Irwin Goldstein, žurnalo, paskelbusio tyrimų rezultatus redaktorius, pastebi, jog įsikišimas į natūralius moters hormonų procesus gali turėti didelės įtakos jos seksualiniam gyvenimui. „Ironiška, nes toms moterims įkalama į galvą apie apsisaugojimą nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau niekas nekalba apie neigiamas pasėkmes.“ - sako jis.

REKLAMA

Medikai mano, kad sustabdydamos ovuliaciją, tabletės taip pat sumažina tostesterono – hormono, atsakingo už seksualinį susijaudinimą – kiekį. Taigi nors tabletė ir suteikia seksualinę laisvę, dauguma moterų tiesiog nebenori sekso!

Elizabeth Rowley, 34-erių mokytoja, pasakoja: „Vartojau tabletes nuo tada, kai sulaukiau dvidešimties. Dėl pašalinio poveikio nuolat keičiau įvairias jų rūšis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai nustojau vartoti kontraceptines priemones, nes norėjau susilaukti kūdikio, praėjo 6 mėnesiai kol pradėjau normaliai jaustis.

Dabar gailiuosi, kodėl tuos metus nenaudojau prezervatyvų.“ Tačiau dauguma moterų, kurios tikrai nenori turėti vaikų, baiminasi prezervatyvų neefektyvumo. 36-erių Katherine Harman tabletes vartoja jau 20 metų ir teigia suprantanti, jog turėtų jų atsisakyti, bet taip tiesiog patogiau.

REKLAMA

Moteris jaučia sumažėjusią seksualinę energiją, tačiau tai ji laiko sunkaus darbo bei ilgalaikių santykių pasėkme. Šeimos planavimo asociacijos atstovas pritaria tokiai nuomonei ir sako, kad šios problemos susijusios nebūtinai su tablečių vartojimu.

Dažna moteris nuo 20 iki 30 metų amžiaus augina mažamečius vaikus, siekia karjeros, turi problemų dėl asmeninių santykių, o tai gali paveikti lytinį potraukį.

Vis dėl to dauguma moterų tikina, jog iki pradedant vartoti tabletes jos neturėjo jokių sveikatos problemų. Jos pyksta ant savo ginekologų, neįspėjusių apie neigiamas pasekmes ir vieningai sutaria: „Jeigu kontraceptines tabletes turėtų vartoti vyrai, jie tikriausiai jau seniai būtų išradę tokias, kurios nedaro įtakos jų seksualiniam potraukiui.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų