REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiniškoji pneumonija nerimsta

Kiniškąja pneumonija jau užsikrėtė daugiau nei 1 800 žmonių. Iš jų 62 mirė. Sunkaus ūmaus respiracinio sindromo atvejų užregistruota septyniolikoje šalių. Laimei, šiame sąraše dar nėra Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA

Sunkiausia padėtis - Kinijoje (806 žmonės serga, 34 mirė) ir Honkonge (685 užsikrėtusieji, 16 mirė).

REKLAMA

JAV iš epidemijos židinių nusprendė atšaukti dalį diplomatų.

Gydytojai sakė esą sunerimę dėl susidariusios situacijos, vis dar tebėra neaišku, kaip apsisaugoti nuo paslaptingojo viruso. Užsienio diplomatai stengiasi nesilankyti žmonių gausiai lankomose vietose, vaikšto su marlinėmis kaukėmis.

Tačiau panika didėja. Visų šalių (ir Lietuvos) užsienio reikalų ir sveikatos ministerijos turistams bei verslininkams pataria atidėti keliones į Kiniją ir Honkongą. Polinezijos valdžia ketina uždrausti įvažiuoti į šalį Pietryčių Azijos piliečiams. Tailande visiems besilankiusiesiems padidintos rizikos zonose skiriamas karantinas.

REKLAMA
REKLAMA

O prognozės liūdnos. Taivano ekonomikos planavimo komiteto pirmininko pavaduotojo Hū Mei Jū nuomone, Azijos šalys dėl šios epidemijos patirs daugiau nuostolių nei Irakas nuo karo. Rusijos virusologas profesorius Jurijus Gendonas sakė:

- Jau nustatyta, kad tai koronavirusas. Šie virusai žinomi jau seniai. Vieni jų sukelia gastroenteritus, kiti - slogas, bet iki šiol nebūdavo baisūs. Greitai bus baigti genetiniai tyrimai. Tada ir sužinosime, kas sukėlė epidemiją - iki šiol nežinotas virusas ar koks mutantas.

Atsižvelgiant į tai, kad netipinės pneumonijos židinys palyginti arti, Rusijos valstybinės sanitarinės epidemiologinės priežiūros centras oro ir vandens transporte yra sukūręs visą apsisaugojimo programą. Duotas nurodymas: tarptautinių reisų stiuardesės privalo atkreipti dėmesį į keleivius, keliančius įtarimą. Tokius žmones būtina nukreipti pas gydytoją. Patiems pilotams ir lėktuvų darbuotojams rekomenduojama dirbti užsirišus marlines kaukes ir teptis nosis specialiais tepalais. Vos atvykus reisui, pirmasis į lėktuvą įlipa gydytojas epidemiologas ir atlieka vizualinę apžiūrą, ar nepastebės netipinės pneumonijos simptomų. Panašiai elgiamasi ir kitose šalyse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Amerikos pneumonijos kontrolės centro ekspertė Džulė Herberging pareiškė, kad atipinės pneumonijos epidemijos gali nebepavykti sustabdyti. Ji mano, kad mokslininkai per vėlai pradėjo rimtai žiūrėti į šią ligą, o tai reiškia, kad galima tikėtis globalios epidemijos, galinčios apimti visus planetos kontinentus.

Tačiau rankų nenuleidžiama. Tarptautinės pasaulinės sveikatos apsaugos organizacijos epidemiologai nuvyko į Kinijos Guanduno provinciją, iš kur, kaip mano specialistai, praeitų metų pabaigoje pradėjo plisti atipinė pneumonija. Pekine specialistai prabuvo porą savaičių, laukdami leidimo vykti į Guanduno provinciją, kad vietoje galėtų išsiaiškinti šios ligos paplitimą.

REKLAMA

Rusijoje taip pat buvo suburta virusologijos ekspertų grupė, kurios užduotis - neleisti infekcijai patekti į Rusijos teritoriją. Kai kurie mokslininkai jau visai rimtai svarsto, kad naujoji liga - žmogaus rankų darbas, bakteriologinis ginklas.

Pastaruoju metu Kinija demonstruoja galinti pati susidoroti su virusu aukščiausiu lygiu, tačiau nenorima, kad oficialiai būtų paskelbta, jog pneumovirusas kilo Kinijoje. Bijomasi, kad sutriks šalies socialinis stabilumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų