• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gali supiktybėti ir milimetrinis apgamas!

Kiekvienas ant kūno turime daugiau ar mažiau didesnių ar mažesnių apgamų. Dažnas į juos ir dėmesio nekreipiame, net neįtardami, jog ir pats mažiausias kelių milimetrų skersmens odos darinėlis laikui bėgant gali supiktybėti, tai yra išsivystyti odos vėžys. Kada pats laikas susirūpinti apgamais? Šia tema - Kauno onkologijos ligoninės Konsultacinės poliklinikos vedėjos gydytojos onkologės Dalios Pakštienės patarimai.

REKLAMA
REKLAMA

Įvairiaspalviai apgamai, pasak gydytojos onkologės, daugiausia atsiranda ant tų kūno vietų, kurias pasiekia ir veikia saulės spinduliai. Žmogui šiuos odos darinėlius reikia įdėmiai sekti - ar nepradėjo didėti, ar nepakito jų forma, spalva. Negerai, kai apgamas, ypač jei jis netaisyklingos formos, iškiliais kraštais, grūdėtas, auga kelnių diržo, liemenėlės, petnešų ir pan. nuolat dirginamoje vietoje - apgamai nemėgsta tokių "glamonių" ir bet kuriuo metu dėl to iš jų gali pradėti vystytis odos vėžys.

REKLAMA

Anksčiau buvo manoma, jog sveikatai jokio pavojaus nekelia iki 5 mm dydžio apgamai, tačiau pastaraisiais metais medikų praktikoje pasitaikė ir tokių "piktų" apgamėlių, kurių skersmuo tesiekė kelis milimetrus!

Jei apgamą ima perštėti, pradeda šlapiuoti ar kraujuoti, reikia kuo skubiau kreiptis į gydytoją onkologą. Pačiam žmogui nustatyti apgamo pavojingumą neįmanoma - reikalinga kvalifikuoto šios srities specialisto apžiūra. Juo labiau nepatartina tokius odos pakitimus gydytis pačiam - tepti briliantine žaluma ar kitokiais tirpalais, pagal bobučių receptus skalauti vaistažolių nuovirais ir pan. Mat tokiais atvejais ir gydytojui bus sunkiau įvertinti apgamo būklę (kaip minėta, didelę reikšmę vaidina apgamo spalvos kitimas), kita vertus, anot gydytojos onkologės, dar neteko girdėti, kad pasaulyje bent vienas odos vėžiu susirgęs ligonis būtų išgydytas remiantis bobučių rekomendacijomis.

REKLAMA
REKLAMA

Nors daugelis iš mūsų, ypač merginos ir moterys, mėgstame iki šokolado spalvos saulėje įdeginti kūną, gydytoja onkologė perspėja, jog saulės spinduliai - vieni didžiausių sveikos odos priešų. Daugiausia pacientų dėl pakitusių apgamų ar sutrikusių odos funkcijų į polikliniką kreipiasi būtent rudenį. Gydytoja D. Pakštienė sakė, jog reikėtų stipriai pabarti tas dailiosios lyties atstoves, kurios, rizikuodamos susirgti odos liga ar net įsitaisyti odos vėžį, mėgsta nudistų paplūdimius. Gydytoja nepataria lytinių organų rodyti saulei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak D. Pakštienės, nereikėtų žavėtis ir soliariumų teikiamais malonumais. Į Lietuvą ši įranga, gydytojos onkologės turimomis žiniomis, patenka ne pati geriausia, kita vertus, tokios procedūros odą atitinkamai veikia ir niekas negali garantuoti, kad anksčiau ar vėliau soliariumo malonumai jai nepakenks.

Yra nustatyta, kad didelę galimybę susirgti odos vėžiu turi paveldimumas. Tačiau kiekvienas privalome rūpintis savo sveikata. Gydytojos onkologės patarimu, kilus net menkiausiui įtarimui dėl ant kūno esančio apgamų būklės, nedelsdami kreipkitės į šeimos gydytoją ir prašykite siuntimo į onkologijos ligoninės konsultacinę polikliniką arba tiesiai vykite į čia (tuomet už onkologo konsultaciją reikės sumokėti 20 litų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų