REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus universitetas (VU) savo studentams siūlo darbą. Kviečia tapti galimybių paso kontrolieriais ir nuo paskaitų laisvu metu tikrinti kolegų studentų galimybių pasus. Už šį darbą universitetas siūlo keturių eurų už valandą darbo užmokestį, tačiau pripažįsta, kad norinčiųjų dirbti kol kas trūksta.

Vilniaus universitetas (VU) savo studentams siūlo darbą. Kviečia tapti galimybių paso kontrolieriais ir nuo paskaitų laisvu metu tikrinti kolegų studentų galimybių pasus. Už šį darbą universitetas siūlo keturių eurų už valandą darbo užmokestį, tačiau pripažįsta, kad norinčiųjų dirbti kol kas trūksta.

REKLAMA

Vyriausybei nusprendus, kad šalies aukštųjų mokyklų studentai kontaktiniu būdu galės mokytis tik tada, jei turės galimybių pasus, aukštosios mokyklos susidūrė su galvosūkiu, kaip patikrinti studentų galimybių pasus.

Kaupti galimybių pasų universitetai negali, tad tikrinti juos turi gyvai.

Portalas tv3.lt jau kiek anksčiau rašė, kad atsirado nauja specialybė – galimybių paso kontrolierius. Vyriausybei priėmus sprendimus, kuriais galimybių paso neturintiems asmenims yra ribojamos galimybės gauti kai kurias paslaugas, įvairios įmonės ėmė ieškoti galimybių paso kontrolierių, kurie dokumentus galėtų tikrinti.

Siūlo studentams užsidirbti

Todėl VU studentų atstovybė dar rugpjūčio gale kreipėsi į universiteto studentus. Studentams išsiųstame laiške nurodoma, kad universitetas ieško studentų, norinčių dirbti galimybių paso kontrolieriais univeristete.

REKLAMA
REKLAMA

Laiške pabrėžiama, kad darbas nebūtų savanoriškas – universitetas yra pasiryžęs mokėti keturių eurų prieš mokesčius atlyginimą už valandą.

REKLAMA

Kaip informuoja studentų atstovybė, iš viso yra numatyti 27 postai, kuriuose vienu metu turėtų budėti po du studentus. Šeši tokie postai numatyti VU centriniuose rūmuose, septyni Saulėtekyje, trys Naugarduko gatvėje, vienas Didlaukio rajone, trys Čiurlionio gatvėje, vienas Akademijos gatvėje, keturi Kaune ir du Šiauliuose.

Nurodoma, kad išmaniuosius įrenginius, skirtus skenuoti galimybių pasą, išduotų universitetas.

Darbas vyktų pamainomis, galima dirbti skirtingo ilgio pamainas:

Dirbant po 7 valandas:

I pamaina – nuo 7.30 val. iki 15.00 val.;

II pamaina – nuo 14.30 val. iki 21.30 val. (laikas dar bus tikslinamas, nes tam tikri VU padaliniai paskaitas pradeda 9.00 val. ryte bei baigia ankščiau vakare).

REKLAMA
REKLAMA

Dirbant po mažesnį valandų skaičių:

I pamaina – nuo 7.30 val. iki 11.30 val.;

II pamaina – nuo 11.30 val. iki 15.30 val.;

III pamaina –  nuo 15.30 val. iki 19.30 val.;

IV pamaina – nuo 18.30 val. iki 21.30 val.

Laiške nurodoma, kad galimybė dirbti po kelias valandas yra suteikiama atsižvelgiant į studentų tvarkaraščius. Nustatyto būtino išdirbti valandų skaičiaus nėra.

Norinčiųjų dar trūksta

VU studijų prorektorius Valdas Jaskūnas pasakoja, kad sprendimą pasiūlyti savo studentams dirbti universitetas priėmė apskaičiavęs, jog reikia net kelių dešimčių prie kiekvieno įėjimo į universitetą galinčių budėti žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal Vyriausybės sprendimą, į kontaktiniu būdu vykstančius studijų užsiėmimus gali patekti tik galimybių pasus turintys studentai ir universiteto darbuotojai. Kadangi VU yra išsidėstęs plačiai, keliuose miestuose, turi 27 patekimus į mokymosi patalpas, todėl galimybių paso tirkrinimui yra reikalingi daugiau nei 50 žmonių.

„Vienas mūsų sprendimas buvo pirkti paslaugas iš saugos tarnybos, ką ir padarėme, o kita idėja buvo į šį procesą įtraukti ir studentus. Juoba, kad mes, kaip universitetas, sutarėme, kad čia nebus savanorystė ir už šį darbą jie gaus atlygį.

Pakalbinome per studentų atstovybę mums surasti studentų, kurie sutiktų tai daryti. Jei tai ir padarė, tad turime ir studentus, kurie dirba, turime ir iš išorės samdytas paslaugas“, – tv3.lt pasakoja V. Jaskūnas.

REKLAMA

Pasak V. Jaskūno, matyti, kad studentai įsitraukia, tačiau norinčiųjų dar yra per mažai.

„Studentai turi studijuoti, skirti laiko tokiam darbui negali labai daug. Dažniausiai jie dirba po kelias valandas ir paskui patys atsideda studijoms, stoja į eilę su visais kitais. Turime iššūkį, kad mums rankų, ypač per piko valandas, nelabai pakanka“, – sako V. Jaskūnas.

Į kai kurių fakultetų pastatus yra tik vienas įėjimas, tad piko valandomis čia nusidriekia nemenkos eilės.

„Prašome prisidėti ir daugiau studentų, tikiuosi, kad daugiau jų įsitrauks. Fakultetų neakademinis personalas irgi į tai įsitraukė, prisideda prie galimybių paso tikrinimo“, – teigia V. Jaskūnas.

Norintys dirbti galimybių paso tikrintojais, VU studentai patys turi turėti galimybių pasus.

Gauti galimybių pasą ar rasti atsakymus į klausimus, susijusius su galimybių pasu galima gpasas.lt.

VU dabar bus "pavlikų morozovų" kalvė? Baisu!
Jau ir Studentus traukia i samoksla zmonijos teisiu pazeidimo nusikaltimui.
MIELI STUDENTAI, JUS PAKANKAMAI PROTINGI, KAD SUPRASTUMET I KA JUS ITRAUKIAMI! JUS SUAUGE IR ATSAKOT PATYS UZ SAVO ELGESI! NESILEISKITE MANIPULIUOJAMI! SIANDIEN TIKRINSIT KOLEGU PASUS, RYTOJ SODINSIT NESKIEPYTUS KOLEGAS I KALEJIMUS. IR JUMS BUS AISKINAMA, KAD TAI JUSU, KAIP ATSAKINGU PILIECIU, PAREIGA. JUS ITRAUKIAMI I SAMOKSLA IR TAIP TAMPAT NUSIKALTIMU SAMOKSLININKAIS!
Kiek dar žmones pjudysit? Norit pilietinio karo?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų