• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU) siūloma pavesti nuo spalio rūpintis paimtų iš laukinės aplinkos, sulaikytų, konfiskuotų laukinių gyvūnų sveikatos priežiūra, globa ir gydymu.  

Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU) siūloma pavesti nuo spalio rūpintis paimtų iš laukinės aplinkos, sulaikytų, konfiskuotų laukinių gyvūnų sveikatos priežiūra, globa ir gydymu.  

REKLAMA

„Rūpinsis konfiskuotais, sužeistais ar kitu būdu galbūt per muitinę, arba iš nelegaliai laukinius gyvūnus laikančių gyventojų konfiskuotais gyvūnais“, – pristatydamas pataisas praėjusią savaitę Seime teigė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Pagal Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, LSMU įtraukiamas į valstybės institucijų, užsiimančių gyvūnų gerovės ir apsaugos užtikrinimą, sąrašą.

Tai numatančioms pataisoms pritarta po pateikimo už balsavus 112 parlamentarų ir dviem susilaikius.  

Projekte taip pat sakoma, kad universitetas „vykdo paimtų iš aplinkos, sulaikytų, konfiskuotų laukinių gyvūnų sveikatos priežiūrą, globą ir gydymą, laukinių gyvūnų paleidimą į jiems būdingas buveines ar jų perdavimą asmenims, turintiems teisę ir sąlygas laikyti perduodamus laukinius gyvūnus nelaisvėje“. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiam tikslui LSMU būtų skirtas finansavimas iš Specialiosios aplinkos apsaugos rėmimo programos.

Spalį Kauno rajone, Naujųjų Muniškių kaime, turėtų būti atidarytas Laukinių gyvūnų globos centras, jis veiks kaip LSMU padalinys.

REKLAMA

„Kasmet susiduriame su praktine problema, kad muitinėje arba cirkuose, arba pas gyventojus nelegaliai laikomi gyvūnai, galbūt kai kurie randami sužeisti ir nėra valstybinės institucijos ir gyvūnų globos centrų, kurie galėtų pasirūpinti tokiais gyvūnais“, – sakė aplinkos ministras. 

Jo teigimu, tokių gyvūnų per metus susidaro maždaug 100 – nuo pitonų iki jūrinių erelių. 

Laisvės frakcijos Seime atstovas Artūras Žukauskas priekaištavo, kad LSMU pavedama funkcija nėra susijusi su akademine veikla.

„Ar nepažeidžiama universiteto autonomija? Gal, pavyzdžiui, leisti šitą veiklą vykdyti, bet neįpareigoti“ – svarstė jis. 

REKLAMA
REKLAMA

S. Gentvilas priminė, kad neseniai atidarytas jūrinių gyvūnų globos ir gerovės centras Smiltynėje, Kopgalyje.

Aplinkos apsaugos departamento duomenimis, 2021 metais iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos laukinių gyvūnų priežiūrai ir gydymui panaudota daugiau kaip 60 tūkst. eurų, o pernai lėšų poreikis išaugo iki 357 tūkst. eurų. 

Skaičiuojama, kad pradėjus veikti Laukinių gyvūnų globos centrui pilnu pajėgumu tam kitąmet prireiktų iki 806 tūkst. eurų per metus. Per metus jame galėtų būti pasirūpinama apie 1,2 tūkst. gyvūnų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų