Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Saulius Skvernelis svarstė, kad užsikrėtimų koronavirusu skaičiui nemažėjant, Vyriausybė gali imtis naujų ribojimų. Laikinasis Vyriausybės vadovas teigė, kad dabar didelė problema yra asmeninės šventės, kurios iš kavinių ir restoranų persikėlė į namų aplinką.

REKLAMA

Laikinai premjero pareigas einančio S. Skvernelio teigimu, galima įvesti ypatingai griežtus ribojimus, tačiau, jei žmonės jų nesilaikys, rezultato nebus.

„Jei mes laikytumėmės [ribojimų], tai būtų kitas rezultatas. Kol kas, manau, padaryti papildomi žingsniai. Jeigu reikės, jeigu matysime, kad situacija… Nėra to lūžio, kurio norėtųsi, tai reikės svarstyti kitas priemones“, – teigė S. Skvernelis.

Politikas siūlė pažiūrėti į prekybos ir pramogų centrus, kur mažai žmonių tvarkingai dėvi kaukes, būriuojasi, nesilaiko reikiamo atstumo.

„Didesnė problema, kad tos šventės, kurių negalima švęsti restoranuose, kavinėse, persikelia į artimą aplinką. Tas šeiminis arba artimos aplinkos plitimas yra pakankamai ženklus. Bet čia jau niekas nesukontroliuos, policininko į namus neįvarysi“, – tvirtino S. Skvernelis.

Kadenciją baigiančios Vyriausybės vadovas nesureikšmino, kad parduotuvėse bus leidžiama fejerverkų prekyba, nors ministrų kabinetas uždraudė laikinas prekybos vietas.

REKLAMA

„Prie ko čia fejerverkai. Tiesiog parduotuvėse galima nusipirkti duonos, bulkos, fejerverkų, vandens, gal ir buitinės technikos. Neuždarome mes parduotuvių. Tie ribojimai tam, kad nebūtų kalėdinių mugių įvairiausių“, – tvirtino S. Skvernelis.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė trečiadienį uždraudė būriuotis daugiau nei dviem žmonėms, išskyrus šeimos narius, laikinąją prekybą, siūloma atsisakyti akcijų ir nuolaidų.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Vyriausybė uždraudė būriuotis didesnėms nei dviejų asmenų grupėms – šiuo metu galima burtis ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis. Ne daugiau dviejų asmenų, laikantis ir kitų būtinų sąlygų, galės dalyvauti ir neformaliojo ugdymo užsiėmimuose. Šių sąlygų reikės laikytis ir teikiant apgyvendinimo paslaugas, organizuojant religines apeigas. 

REKLAMA

Taip pat uždrausta prekiauti parduotuvėse, prekybos centruose bei paslaugų teikimo vietose įrengtose laikinose prekybos vietose, t.y. kai tai daroma ne fiziškai atskirtose parduotuvėse, bet bendrose prekybos centrų patalpose, praėjimuose. Ribojimai nebus taikomi prekybai maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis ir prekybinėms salelėms.

Patvirtinta rekomendacija parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nevykdyti išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kitų priemonių, kurios didina pirkėjų ir lankytojų srautus nustatytu laiku konkrečioje vietoje. Tai negaliotų internetinei prekybai.

Antrasis karantinas dėl spartaus koronaviruso plitimo Lietuvoje įvestas lapkričio 7-ąją trims savaitėms, tačiau negerėjant situacijai jis pratęstas iki gruodžio vidurio.

A As 2020-12-03 10:44:06
Si liga jau buvo mano namuose, ir patikekit jus jos nenorit... Laikykites visu rekomendaciju, nes laidotuves niekam nera smagios...
Atsakyti
-8
M Maikis 2020-12-03 11:07:25
Kur dingo gripas????
Atsakyti
-4
l lietuvoje taip... 2020-12-03 11:11:10
jeigu policininko už nugaros nebus,jeigu realiai baudas neišrašinės šimtines,akropolius neuždarys(pasilinksminimų vietos),kaukes ant nosies neužmaus,mokyklose nuotolinį neįves-viskas be šansų,patys išsižudys ir kitus išžudys,uždaryti kavines...ir taip porą savaičių.O tai sukranksėjo vienas verslini kas,kad jis bankrutuos,treptelėjo kojele,valdžia ir išsigando.Jeigu žinot kuris verslininkas numirė iš bado per dvi savaites,skelbkit sąrašą,didvyriu skelbsim.Verslininkai 2-3 mėnesius voliojasi šiltuose kraštuose,ir jokių kompensacijų neprašydavo,o dabar tik kuris nors myžt myžt,tam iš karto vadžia pinigus moka.Tai ką daryt tiems,kurių pajamos,4-5 šimtai.Bet ir tas pataupęs vasarą į Ispaniją mauna.Kokiem durniam reikia būti valdžioje?
Atsakyti
-10
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI