Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
(nuotr. ve.lt)

Klaipėdos rajone, netoli Lėbartų kapinių, rastas paliktas automobilis su šunimis. Į signalą sureagavo įvairios tarnybos. Tačiau situacija pasirodė esanti painesnė, nei buvo galima manyti.

REKLAMA

„Vakarų ekspresui“ apie radinį pranešęs netoliese dirbęs Valentinas tikino, kad automobilis, manoma, ispaniškais numeriais, miške stovi jau dvi dienas.

„Girdėjau kažkokį lojimą ir vakar, bet galvojau, kad kokios lapės laksto. Šiandien atėjau pasižiūrėti ir pamačiau, kad yra palikti šunys“, - sakė vyras.

Atvykę policijos pareigūnai atidarė galines automobilio duris. Narvuose rasta uždaryta apie 15 šunų. Jiems buvo atnešta vandens, teigiama, kad jie godžiai gėrė. Automobilio salone buvo dar vienas mažas šuniukas.

Buvo iškviesti „Nuaro“ atstovai - bandyta išsiaiškinti, kiek tiksliai šunų yra automobilyje, kokia jų būklė, jiems atnešta maisto ir vandens.

Neaišku, kokiomis aplinkybėmis automobilis buvo paliktas. Tiesa, automobilį radęs vyras tikino, kad galinės durys buvo šiek tiek pravertos.

„Nuaro“ darbuotojų teigimu, šunys medžiokliniai - anglų seteriai. Dalis jų - sulysę. Gyvūnų globos įstaigos darbuotojai stebėjosi, kad narvuose yra net po kelis šunis, nors vienas narvas turėtų būti skirtas vienam gyvūnui, kai kurie keturkojai buvo apatiški, nereagavo.

REKLAMA

Iš viso narvuose buvo suskaičiuota 17 šunų. Buvo spėliojama, ar tai gali būti žiaurus elgesys su gyvūnais, ar automobilis priklauso daugintojams. Painiavos įnešė tai, kad automobilis registruotas ne Lietuvoje.

Grįžo iš medžioklės

Kol buvo svarstoma, kaip elgtis su gyvūnais, ir laukiama atvykstančių seniūnijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovų, miške pasigirdo šūvis ir automobilio link atbėgo dar keletas tokios veislės šunų.

Prie automobilio sugrįžęs šautuvu nešinas ispaniškai kalbantis vyras visus keturkojus sukėlė atgal į narvus.

REKLAMA

Tarnyboms ir žurnalistams vyras laužyta anglų kalba aiškino, kad medžioja paukščius ir taip dresuoja medžioklinius šunis.

Automobilio vairuotojas paskambino moteriai, kuri rusų kalba išdėstė, jog šunys esą į Lietuvą atvežti iš užsienio ir čia ruošiami tarptautiniam čempionatui. Julijos vardu prisistačiusi moteris taip pat dėstė, kad šunys priklauso savininkams iš įvairių šalių.

Tiesa, VMVT specialistės teigė, kad ant kai kurių skiepų pažymėjimų savininku įvardintas miške sutiktas asmuo.

Viskas gerai?

Teigiama, kad Švėkšnoje yra apsistoję keletas užsieniečių, ispanų ir italų, kurie esą kasmet atvyksta medžioti paukščių ir dresuoti šunų. Šią informaciją žurnalistams patvirtino ir vietos seniūnas.

REKLAMA

Šunų dresuotojais prisistatę asmenys teigė, kad su šunimis taip keliauja po visą Europą ir esą niekam šunų transportavimo sąlygos iki šiol neužkliuvo.

VMVT specialistės teigė, jog dokumentuose nurodyta, kad tai medžiokliniai, sportiniai šunys, kuriems keliami tam tikri standartai, dėl to gali atrodyti, kad šunys liesi. Automobilis, dėl kurio kilo įtarimas, pasak jų, yra skirtas tik transportavimui, teigiama, kad gyvūnai jame visą laiką nelaikomi.

Taigi, pažeidimų kol kas nenustatyta.

„Nuaro“ atstovės Gintarės Liutkuvienės teigimu, daug problemų kyla dėl to, kad nėra reglamentuota, kaip turi būti gabenami šunys. Esą yra įtvirtinta, kaip turi būti gabenamos kiaulės ar galvijai, tačiau šunų pervežimui konkrečių reikalavimų nėra.

Šaltinis: ve.lt/Virginija Kesminė

rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI