Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Hemorojus (nuotr. 123rf.com)
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Hemorojus yra lėtinė liga, kuomet dėl tam tikrų priežasčių patinsta venos apatinėje tiesiosios žarnos ir išangės dalyje. Jeigu žmogus patiria pasikartojančius hemorojaus simptomus, veikiausiai liga nepraeis savaime – ji gali blogėti ir net prireikti operacijos. Visgi kartais nutinka taip, kad užtenka paprastų namuose esančių ir kiekvienai prieinamų pagalbinių priemonių, kurios palengvina ligos eigą ir netgi tampa puikia prevencine priemone.

REKLAMA

Taigi lengvesnius hemorojaus atvejus galima įveikti namų sąlygomis, bet įdedant pastangų: sveikai maitinantis, gyvenant aktyvų gyvenimo būdą, o reikalui esant ir vartojant vaistinius preparatus. 

Šie keli būdai palengvins ligos eigą ir užkirs jai kelią ateityje: 

• Valgykite maistą, kuriame yra daug skaidulų: vaisių, daržovių ir neskaldytų grūdų. Skaidulos, patekusios į organizmą, išmatas padaro minkštesnes, o tai tuštinantis padeda išvengti įtempimo, galinčio pabloginti jau esamus simptomus. Beje, gerkite kuo daugiau vandens – jis irgi padeda, veikia kaip „rišamoji“ maisto atliekų, kurios turi pasišalinti iš kūno, medžiaga.

REKLAMA

• Reguliariai mirkite šiltoje arba šaltoje, bet jokiu būdu ne karštoje, vonioje apie 10-15 minučių, bent du-tris kartus per dieną. Sėdėjimas tokia vonioje stiprina kraujagyslių sienas, leidžia greičiau gyti žaizdoms, sumažina niežėjimą ir deginimo jausmą, sušvelnina skausmus, užkertą kelią ligos progresavimui.

• Vidutinio sunkumo mankšta padeda pagerinti arba užkerta kelią daugeliui žarnyno ir virškinimo problemų, įskaitant hemorojų. Kai žmogus gyvena per daug vangiai, tingiai ir vengia fizinės veiklos, jo medžiagų apykaita sulėtėja, o tai gali ir sukelti, ir pabloginti hemorojaus ligą. Įvairūs atliekami fiziniai pratimai, aktyvi veikla padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir sausų, kietų išmatų. 

REKLAMA

• Nesinaudokite per ilgai tualetu. Atsisakykite įpročio besėdint ant tualeto skaityti knygas, naršyti telefone, nes taip tik dar daugiau jame praleidžiate laiko – o kuo ilgiau sėdite ant tualeto, tuo didesnė tikimybė, kad pertempsite savo žarnyną. Taip pat tokia sėdima padėtis sukelia papildomą spaudimą išangės kanale esančioms kraujagyslėms, o tai tik paskatina hemorojaus atsiradimą arba paūmėjimą. 

Namų sąlygomis taip pat galite ir pasitelkti gydymą vaistiniais preparatais:

• Naudokite nereceptinį hemoroidinį kremą, žvakutes arba sisteminius preparatus, t.y. geriamuosius venatonikus skausmui ir kitiems nemaloniems hemorojaus simptomams malšinti. 

Taikant šiuos metodus, hemoroidiniai simptomai dažnai praeina per savaitę ar kelias. Visgi dėlto pasikonsultuokite su gydytoju, jeigu nejaučiate pagerėjimo.

n nu 2020-02-03 13:25:15
mazas praeina ....geriausia plaut sikna ...saltu vandeniu
Atsakyti
-5
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI