linas kojala

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „linas kojala“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „linas kojala“.

Ekspertai apie Trumpo pasirinktą viceprezidentą: „Nuogąstavimų bus daugiau“

Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas pareiškė, kad jo viceprezidentu bus populistinės dešinės šalininkas Ohajo senatorius J. D. Vance‘as – kadaise aršus D. Trumpo kritikas. Šiuo metu J. D. Vance’as yra vienas karščiausių jo rėmėjų ir vienas iš populistinio partijos sparno lyderių. Tapęs senatoriumi jis buvo vienas garsiausių pagalbos Ukrainai priešininkų. Viename interviu politikas pareiškė, kad jam „nerūpi“, kas atsitiks Ukrainai.

Prieš NATO viršūnių susitikimą – ekspertų perspėjimas: „Mes nugaros smegenimis jaučiame grėsmę“

Likus pusantro mėnesio iki jubiliejinio NATO viršūnių susitikimo Vašingtone (JAV), ekspertai optimizmu netrykšta. Nors Ukraina bus dėmesio centre, jai sulaukti gerų žinių iš NATO tikimybė yra menka.  Šių metų liepos 9–11 d. Vašingtone įvyks 75-asis NATO viršūnių susitikimas. Pasak ekspertų, ši proga – ypatinga, mat NATO yra viena iš nedaugelio organizacijų, gyvuojančių taip ilgai ir sėkmingai. „Iš tikrųjų tai organizacija, kuri parodė savo galimybes.

Ekspertas įvardijo, kas kaltas dėl Irano prezidento žūties: tai tęsis ir ateityje

Irano prezidentas Ebrahimas Raisi Irane buvo vadinamas „Teherano skerdiku“ dėl praėjusio šimtmečio pabaigoje vykdytų masinių žudynių. Tik įvykus avarijai sąmokslo teorijų šalininkai iš karto atrado kaltininkus. Apie tai, kas kaltas dėl šios avarijos, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ su žurnalistu Edmundu Jakilaičiu diskutavo Rytų Europos studijų centro vadovas, politologas Linas Kojala.
2024-05-21

Ekspertai įvertino, ką Putinas darys toliau po teroro išpuolio: „Tai rodo jo pažeidžiamumą“

Rusiją šokiravo kraupti teroro ataka – penktadienį smogikai šturmavo Maskvos priemestyje esantį teatrą. Jiems atidengus ugnį buvo nužudyta daugybė žmonių – Rusijos valdžios duomenimis, žuvo 137 žmonės, daugiau kaip 180 buvo sužeisti. Šeštadienį atsakomybę už ataką prisiėmė Islamo valstybė – tiesa, iki šiol nėra aiškus atakos motyvas.

Paaiškino, ką Europai reikštų Trumpo perrinkimas: „Tai būtų nemenkas politinis žemės drebėjimas“

Besiruošdamas JAV prezidento rinkimams, Donaldas Trumpas pasirodė ne vienoje valstijoje. Po jo kalbų save prilyginant nukankintam Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui, grasinant neginti NATO šalių, kurios nesilaiko finansinių įsipareigojimų, bei respublikonams eilinį kartą vetuojant paramos Ukrainai paketą, D. Trumpo populiarumas išaugo. Lietuvos ekspertai pabrėžė, kad pareiškimai neprivalo reikšti pažado, tačiau jo pergalė Europoje galėtų reikšti politinį žemės drebėjimą.
2024-03-03

Linas Kojala – apie Trumpo pareiškimus: „Nemanau, kad jis turi aiškią viziją“

Po Donaldo Trumpo pareiškimo, jog jo pergalės atveju Jungtinės Valstijos negins NATO partnerių, neskiriančiu 2 procentų gynybai, Europoje kilo panika. Kai kurie politikai suprato, jog galimai būsimas kandidatas savo kalbomis skatina Rusiją pulti kai kurias Europos šalis. Prabilta ir apie Aljanso griūtį, o plačiau šia tema domėjosi TV3 aktualijų laida „TOP 3“. Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala įsitikinęs, kad D. Trumpo pareiškimai kelia tiesioginę grėsmę Europai.

DIENOS PJŪVIS. Ar Lenkija galėtų tapti branduoline valstybe – ką tai reikštų Lietuvai?

Lenkija nori, kad šalies teritorijoje būtų dislokuoti Jungtinių Valstijų branduoliniai ginklai. Varšuva norėtų, kad taip NATO atsakytų į Rusijos planus Baltarusijoje dislokuoti taktinį branduolinį ginklą.

Skandalingas Trumpo pagrasinimas NATO šalims: Lietuvos ekspertai paaiškino, ką tai reiškia

Buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui pareiškus, jog skatintų Rusiją pulti NATO nares, kurios nevykdo finansinių įsipareigojimų, nepasitenkinimą išreiškė ne vien visuomenė, bet ir Europos lyderiai. Tačiau ekspertai į tokį D. Trumpo posakį žvelgia ramiai ir teigia, jog tai dar vienas siekis gauti kuo daugiau balsų.
2024-02-12

Rinkimų spektaklis Rusijoje: ekspertai paaiškino, kam jų reikia ir kiek dar ilgai Rusija vaidins

Rusijos prezidento rinkimai, vyksiantys 2024 m. kovą, ekspertų nestebina – Vladimiro Putino pergalė yra labiausiai tikėtina. Nors dauguma žmonių supranta, jog šie rinkimai yra farsas, tačiau Rusija ir toliau laikosi savo „demokratinės linijos“, net ir šalindama Kremliui nepalankius kandidatus. Kodėl Rusijai reikia vaizduoti rinkimus ir kiek laiko dar truks šis spektaklis? Vasario 5 d. pasaulį apskriejo žinia, kad Borisas Nadeždinas negalės dalyvauti Rusijos prezidento rinkimuose.

Kojala apie tai, ką Trumpo laimėjimas reikštų Ukrainai: „Nerimo tikrai yra“

Europos Sąjungoje karinė ir finansinė parama Ukrainai pajudėjo. Tačiau kol ji šalies nepasiekė, tai labai juntama mūšio lauke. Prastėja viešoji opinija apie prezidentą Zelenskį dėl jo konflikto su kariuomenės vadu Zalužnu, kurį šiomis dienomis aprašo įtakingiausi Vakarų dienraščiai. Kaip visa tai šįmet atsilieps Ukrainos išlaisvinimo pastangoms? Klausiame politologo Lino Kojalos.
REKLAMA
REKLAMA

Ar JAV suduos smūgį Iranui? Ekspertai atskleidžia, koks gali būti konflikto scenarijus

Po dronų atakos Jordanijoje žuvus trims JAV kariams, JAV prezidentas Bidenas pareiškė, jog šią ataką sudavė Irano remiamos radikalų grupuotės, o Iranas gali tikėtis atsako. Nors tikslūs kaltininkai dar nenustatyti, ekspertų teigimu, Iranas gali tikėtis preciziško karinio atsako.   Ataka Jordanijoje – pirmasis kartas nuo Izraelio-Palestinos karo pradžios, kai nuo priešo ugnies žuvo JAV karinis personalas.

Kojala apie blokuojamą JAV paramą Ukrainai: „Atsidarytų galimybės Kremliui plėsti okupuotą teritoriją“

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas užblokavo 50 mlrd. eurų vertės Europos Sąjungos paramą Ukrainai. Dabar Jungtinės Amerikos Valstijos spręs, ar skirti papildomus 55 mlrd. eurų su Rusijos agresija kovojančiai šaliai. Kokios pasekmės būtų Ukrainai, jei paramos nepatvirtintų ir Jungtinių Valstijų Kongresas, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala. Kokios perspektyvos, kad Ukraina gaus 55 mlrd.

Linas Kojala: „Kinijai reikia Vakarų, bet Vakarams irgi reikia Kinijos“

Neslūgstant konfliktams pasaulis atidžiai stebėjo Jungtinių Valstijų ir Kinijos vadovų susitikimą. Kokių realių rezultatų, tikėtina, jis atneš, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė politologas Linas Kojala. Kokia šio susitikimo reali reikšmė? Reikšmė yra sumažinti įtampą. Dvi supervalstybės, kurios yra labai sudėtingame santykyje viena su kita ir tas santykis tikrai dėl šio susitikimo neapsivers aukštyn kojomis.

Izraelio ir Irano santykius įvertinęs Kojala: „Karas galėtų virsti gerokai didesniu, nei dabartinis Gazos Ruože“

Izaelio ir „Hamas“ teroristų karas vis labiau skaldo pasaulį. Amerikiečiai per Katarą bando išlaisvinti „Hamas“ laikomus įkaitus, Izraelio kariai nekantrauja pradėti sausumos operaciją, o Irano remiami regiono teroristai vienijasi kovai prieš Izraelį. Žibalo į ugnį dar pila ir Turkija – Erdoganas pareiškė, kad „Hamas“ –  ne teroristai, o išlaisvintojai. Tačiau patys „Hamas“ pasauliui rodo, kad kitaip nei teroristais jų nepavadinsi.
2023-11-19

Vienas asmuo pakeitė Lino Kojalos gyvenimą: artimai bendrauja iki šiol

Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Karjeros laiptais“ svečiuojasi puikiai žinomas politologas Linas Kojala, kuris laidos metu atskleis keletą negirdėtų faktų apie savo karjerą ir asmeninį gyvenimą. Galbūt kai kuriuos skaitytojus nustebintų, tačiau pasirodo, kad žymus politologas L. Kojala vaikystėje tikrai nesvajojo turėti nieko bendro su politika, priešingai – būdamas vaiku jis tikėjosi pasiekti aukštų rezultatų sporte.
2023-10-21

Ekspertas apie karą Izraelyje: „Kuo daugiau pasaulyje chaoso, tuo geriau tokiems režimams kaip Rusija“

Šeštadienį netikėtai prasidėjęs karas Izraelyje, kaip ir prieš 50 metų, pribloškė visą pasaulį. Demonstratyvūs „Hamas“ smogikų veiksmai verčia sunerimti dėl galimo karinio konflikto išsiplėtimo ir daugiau šalių įsitraukimo į karo veiksmus. Plačiau apie tai, kaip gali vystytis situacija Izraelyje, laidoje „Dienos komentaras“ atsako politologas Linas Kojala. Kaip nutiko, kad pasaulio išgirtas Izraelio „Geležinis kupolas“ nesulaikė atakų? Joks skydas nėra šimtaprocentinis.

Politologas Kojala apie artėjančius JAV prezidento rinkimus: Ukrainos klausimas nebus prioritetas

Jungtinės Valstijos ilgai buvo paramos Ukrainai lyderės. Tačiau artėjant prezidento rinkimams Respublikonų stovykloje vyrauja nuotaikos, kad reikia mažinti paramą Ukrainai. Birželį atlikta apklausa parodė, kad 44 proc. respublikonų sako, jog JAV Ukrainai skiria per daug paramos.

DIENOS PJŪVIS. Kada gali baigtis karas – kodėl stringa JAV karinė parama Ukrainai?

Jungtinės Valstijos ilgai buvo paramos Ukrainai lyderės. Bet ar artėjantys JAV prezidento rinkimai ir skeptiškos respublikonų kandidatų ir jų simpatikų nuotaikos Ukrainos atžvilgiu gali kardinaliai pakeisti situaciją? Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja buvęs užsienio reikalų ministras, ambasadorius ypatingiems pavedimams Linas Linkevičius, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ir Rytų Europos studijų...
Aktualijos 2023-08-17

Kojalos atsakas NATO viršūnių susitikimo kritikams: „Lietuvos tikslai buvo realizuoti“

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis baigiantis NATO viršūnių susitikimui Vilniuje sakė, jog iš šio susitikimo „daug kas tikėjosi daugiau”. Tačiau, anot Rytų Europos studijų centro vadovo, politologo Lino Kojalos, Lietuvos tikslai buvo realizuoti, o priimti sprendimai taip pat nuteikia optimistiškai.

Linas Kojala: situacija Rusijoje neapibrėžta, Putino valdžiai mestas rimtas iššūkis

Situacija Rusijoje kol kas neapibrėžta, tačiau prezidento Vladimiro Putino valdžiai mestas rimtas iššūkis, sako politologas Linas Kojala. Pasak jo, susiklosčiusi situacija gali būti palanki Rusijos puolamai Ukrainai. „Vidiniai režimo nesutarimai ir jų išvirtimas į tokią, galima sakyti, politinę konfrontaciją bent jau teoriškai palanku Ukrainai, nes sudaro terpę sėkmingiau vykdyti karines operacijas.
Aktualijos 2023-06-24

Įvertino, kas NATO viršūnių susitikimo metu bus pasakyta Ukrainai: karas greitai nesibaigs?

Kyjivas vis dar nepradeda plataus masto kontrpuolimo prieš Rusiją. Tačiau ar efektyvesni veiksmai karo fronte galėtų reikšti didesnes galimybes Ukrainai, sprendžiant diplomatinius klausimus dėl įstojimo į NATO? Laidoje  „Dėmesio centre“ Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas aptarė, ko gali tikėtis Ukraina vykstant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.
2023-05-30

Kojala apie Rusijos sprendimą įtraukti jį į sankcijų sąrašą: „Tai buvo įkvepianti akimirka“

Prisimindamas studijų laikus politologas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas, Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala sako, kad didžiausias džiaugsmas ir motyvacija tobulėti buvo ir iki šiol yra universitete sutikti žmonės. Tiek su bendrakursiais, tiek su dėstytojais Linas iki šiol palaiko ryšį ir tikina, kad VU bendruomenė padėjo jam augti ne tik kaip savo srities specialistui, bet ir kaip asmenybei.
Aktualijos 2023-05-16

Lenkijos premjeras apie ryšį su Lietuva: „Santykiai yra geriausi per daugelį šimtų metų“

Vilniuje viešintis Lenkijos premjeras Morawieckis neskuba girti atnaujintų slaptų NATO gynybos planų. Atsargiai žodžius renka ir premjerė Šimonytė. Pasak vadovų, planus lengviau parašyti, nei įgyvendinti. Savo ruožtu dvišalių santykių sėkme premjerai neabejoja. Pasak Morawieckio, Lietuvos ir Lenkijos santykiai geriausi per šimtus metų. Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis – dažnas svečias Vilniuje.

Dalis konservatorių sveikina Nausėdą su diplomatine pergale: „Pirmą kartą aukščiausiu lygiu išgirdome – 2026 metai“

Prezidentas Gitanas Nausėda susitikęs su Vokietijos kancleriu, sako, kad pavyko išspręsti ramybės nedavusį ginčą dėl vokiečių brigados Lietuvoje. Nausėda paaiškino, kad su Olafu Scholzu sutarė, jog vokiečiai savo karius į Lietuvą siųs, nors dar iki šiol Berlyno diplomatai ir politikai aiškino, kad mūsų šaliai priskirti kariai budės Vokietijoje. Dalis konservatorių jau sveikina Nausėdą su diplomatine pergale, bet ekspertai šampano šauti dar neskuba.

Baltijos šalys – Kinijai: „Pateiktas komentaras visiškai prieštarauja tai pačiai tarptautinei teisei“

Lietuva, Latvija ir Estija reiškia griežtą protestą Kinijai. Trijų šalių užsienio reikalų ministerijos išsikvietė Kinijos ambasadų vadovus ant kilimėlio pasiaiškinti dėl Kinijos ambasadorius Prancūzijoje elgesio, kai jis savo pasisakymu sukėlė tarptautinį skandalą. Pareiškė, kad Lietuva ir kitos postsovietinės šalys neturi tarptautinio statuso, ir taip suabejojo valstybių nepriklausomybe.

DIENOS PJŪVIS. Branduolinis šantažas iš Putino ir Lukašenkos – kaip atsakys Vakarai?

Rusija garsiai kalba apie planus Baltarusijoje dislokuoti taktinius branduolinius ginklus. Ką reiškia šis branduolinis šantažas ir kaip į jį atsakys Vakarai? Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala ir atsargos karininkas Aurimas Navys. LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Kariuomenės vadas Rupšys apie NATO aljansą: „Mes visi padarėme daug klaidų“

Lietuva švenčia svarbią sukatį – jau 19 metų yra pilnateisė NATO narė. Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sako, kad šiuo metu aljanso narės taiso praeities klaidas ir daug rimčiau nei prieš 2 dešimtmečius vertina grėsmes iš Rusijos. Aktyviai ginkluojasi visas senasis žemynas. Tiesa, ši užduotis pasak kariuomenės vado nėra pati lengviausia, nes ginklų ir amunicijos paklausa Europoje tokia didelė, kad gamyba nespėja patiekti tiek ginklų, kiek reikia.

Putinas autobusais į rūmus suvežė elitą ir vertė klausyti jo pasiteisinimų dėl karo: nuobodulio ir žiovulio netrūko

Tuo metu blogio imperijos lyderis Putinas šiandien daugiau nei pusantros valandos bandė teisinti savo pralaimimą karą Ukrainoje. Jis pirmą kartą po metų pertraukos sakė metinę kalbą. Tiesa, nei rusai, nei Vakarai Putino kalboje neišgirdo beveik nieko naujo, tik nuvalkiotas propagandines frazes. O net sau lojalius deputatus į rūmus Kremlius suvežė autobusais prieš tai nuodugniai patikrinęs – kad tik Putinui nekiltų koks pavojus.
2023-02-21

Eksperto vertinimas po pasaulio lyderių susitikimo Miunchene dėl pagalbos Ukrainai: „Yra dvi stovyklos“

Vasario 17-19 dienomis vykusioje Miuncheno saugumo konferencijoje susirinkę pasaulio lyderiai daug dėmesio skyrė karo Ukrainoje klausimui. Tačiau, anot Rytų Europos studijų centro vadovo Lino Kojalos, valstybės vis dar dalinasi į dvi stovyklas – laukiančius karo pabaigos ir suprantančius, kad veikti reikia dabar. Pokalbis su politologu – TV3 žinių „Dienos komentare“. Ką tik grįžote iš Miuncheno saugumo konferencijos.

Apklausa: įvardinta, kurias tautas lietuviai mėgsta labiausiai

Kas lietuvių draugai, o ko tautiečiai nemėgsta? Į tokį klausimą pabandė atsakyti sociologai – paaiškėjo, kad labiausiai mėgstame lenkus, vokiečius ir ukrainiečius. Net 9 iš 10-ies lietuvių Lenkiją vertina teigiamai. O štai nieko nuostabaus, kad lentelės dugne atsidūrė Rusija – negana to, tautiečių nuomonė apie šią agresyvią, karą Ukrainoje pradėjusią valstybę blogėja. Su lenkais kadaise turėjome bendrą valstybę, drauge kovojome su bendrais priešais.
Aktualijos 2023-01-07

Įvertino Zelenskio vizitą JAV: jis uždegė amerikiečių akis ir pavergė širdis

Savo vizitu JAV Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ne tik užsitikrino didesnę JAV paramą, bet ir pavergė amerikiečių širdis, sako laidos „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ pašnekovai. Išvakarėse karščiausiame fronto taške – Bachmute – apsilankęs Ukrainos prezidentas V. Zelenskis trečiadienį nuvyko į JAV, kur susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu, kreipėsi į Kongresą. Iš Vašingtono V. Zelenskis grįžo užsitikrinęs didesnę JAV paramą ir sužavėjęs pasaulį.
328 2022-12-22

Ką reiškia Putino vizitas Baltarusijoje? Ekspertas: „Lukašenka turbūt pats supranta, kad yra pažeidžiamas“

Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vyksta pas sau ištikimą autoritarinį Baltarusijos lyderį Aliaksandrą Lukašenką. Pasak JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikų, šis susitikimas tikriausiai yra dalis priešo pastangų, kuriomis siekiama sukurti informacines sąlygas naujam karo prieš Ukrainą etapui. Apie tai, ką gali reikšti šis susitikimas, TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo politologas Linas Kojala. Jau šiandien Vladimiras Putinas turėtų atvažiuoti pas Aliaksandrą Lukašenką.

Linas Kojala apie JAV paramą Ukrainai: tai priklausys ir nuo pačių ukrainiečių

Demokratų ir respublikonų dvikova gali turėti įtakos ir Jungtinių Valstijų sprendimams dėl paramos Ukrainai.  TV3 žinių „Dienos komentare“ Rytų Europos centro studijų centro direktorius Linas Kojala atsakė, kokia tikimybė, kad amerikiečių parama susvyruos ir kiek įtakos tam turi Donaldo Trumpo ketinimai vėl siekti prezidento posto.

Belgijos karalienė Matilda turi lietuviškų šaknų: yra žinomos giminės palikuonė

Į Lietuvą atvyko karališkosios šeimos nariai – Belgijos karalius Filipas ir karalienė Matilda. O išskirtiniu stiliumi pasižyminti karalienė Matilda, pasirodo, turi ir lietuviškų šaknų: jos senelė – Lietuvos didikų Sapiegų palikuonė, o, anot profesoriaus istoriko Alfredo Bumblausko, Belgijos karalienė yra ir gediminaičių provaikaitė. Karališkoji šeima Lietuvoje viešės tris dienas.

Linas Kojala: „Kas bus kitą žiemą – čia yra didžiosios problemos“

Praėjusios savaitės pabaigoje po Europos Vadovų Tarybos posėdžio prezidentas Gitanas Nausėda džiaugėsi ir tikino, kad priimtas susitarimas dėl energijos kainų mažinimo yra Lietuvos ir visos Europos pergalė.  TV3 žinių „Dienos komentare“ politologas Linas Kojala aiškino, kad tai nėra galutinis sprendimas. Jį priims Europos Sąjungos energetikos ministrai, o vadovai kol kas parodė tik kryptį.

Iššūkius žinomiems žmonėms žadantis Edmundas Jakilaitis: „Atsiduri tokioje situacijoje, kurioje nėra gero sprendimo"

Vienas žinomiausių šalies žurnalistų Edmundas Jakilaitis, suvienijęs jėgas su naujosios kartos televizija „Go3“ ir TV3, šią savaitę pristatė naujieną – laidą „Įsikūnijimas“. Apsilankęs „Power Hit Radio“ laidoje „Power popietė“ Edmundas atskleidė detales apie naujojo projekto istorijų atsiradimą ir netikėtus laidos dalyvių sprendimus, kurie gali nustebinti ne vieną.
2022-10-21

Arvydas Pocius: „Tokios Rusijos atakos tikrai ilgai tęstis negali“

Sprogus Krymo tiltui, Vladimiras Putinas paleido raketas į didžiuosius Ukrainos miestus, tarp jų ir sostinę Kyjivą. Tačiau tai ilgai nesitęs, teigė Arvydas Pocius. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, Seimo narys A. Pocius aiškino, kad Rusija išnaudojo per daug resursų, jog tai galėtų tęsti. Kartu su juo diskutavo ir politologas Linas Kojala.
2022-10-12

Ekspertai: kraštutinių dešiniųjų triumfas Italijos krypties dėl Rusijos neturėtų keisti

Italijos kraštutinių dešiniųjų pergalė šalies visuotiniuose rinkimuose neturėtų iš esmės keisti dabartinės šalies laikysenos Rusijos atžvilgiu, nors įtampų koalicijos viduje gali kilti, sako BNS kalbinti ekspertai.

Politologas Linas Kojala: „Putinas bijo Maskvos ir Sankt Peterburgo“

Protestai dėl mobilizacijos gana silpni – tik Dagestanas išėjo į gatves. Kiek iš Rusijos pakraščių surinkti šauktiniai padės kare ir ar realus branduolinio ginklo panaudojimas? Į šiuos klausimus TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė politologas Linas Kojala. Rusijoje prasidėjo protestai, tačiau tai tik saujelė.

Lietuvių nuomonės dėl rusų turistų vizų išsiskiria: „Tauta tokia nenuspėjama, tai vien įvažiavimas gali pakenkti“

Dvylika milijonų rusų turi ilgalaikes Europos Sąjungos vizas ir gali laisvai patekti į Europos Sąjungą – čia poilsiauti, keliauti ir pramogauti. Vien nuo karo pradžios Ukrainoje Lietuvos sieną rusai kirto 130 tūkstančių kartų. Tiesa, Europos lyderiai taip ir nesugebėjo sutarti siūlymui riboti vizas turinčių Rusijos turistų atvykimui. Tiesa, leido mūsų regionui imtis papildomų draudimų – visgi kokie jie bus ir ar apskritai bus – neaišku.
Aktualijos 2022-09-01

Paskelbė, kurie visuomeninkai yra įtakingiausi Lietuvoje

Lietuvos ekspertai įtakingiausiais visuomenininkais šalyje laiko žurnalistą, laidų vedėją Edmundą Jakilaitį, politologą Liną Kojalą ir istoriką Alfredą Bumblauską. Toliau kasmet sudaromame įtakingiausiųjų sąraše yra paramą Ukrainos kariams renkantis Jonas Ohmanas, kunigas Ričardas Doveika, rodo „Delfi“ skelbiami apklausos rezultatai.

Vakarai Putino neįvertino kaip ir Hitlerio: ar buvo galima sustabdyti kraugerišką Kremliaus planą?

2014 m. prasidėjus karui Rytų Ukrainoje Europos Sąjunga, Jungtinės Valstijos ir kitos Vakarų valstybės ėmė įvedinėti sankcijas su karu susijusioms įmonėms ir asmenims. Ekspertai pažymi, kad tai buvo griežčiausios taikytos priemonės nuo Šaltojo karo pabaigos, tačiau skylėtas sankcijų mechanizmas ir jo spragos visgi nesustabdė Vladimiro Putino karinių ambicijų. 2022 m. įvestos sankcijos daug stipriau smogė Rusijos potencialui.
Aktualijos 2022-07-29

Lino Kojalos nematyta pusė – prezidento Valdo Adamkaus vaidmuo jo gyvenime ir santykiai su mylimąja: iš gerbėjos tapo žmona

Tikriausiai nei vienas šių dienų užsienio politikos įvykis viešojoje erdvėje neapsieina be politikos apžvalgininko Lino Kojalos komentaro. Nors jam viso labo 31 metai, jis jau spėjo studijuoti Harvardo universitete, Oksforde ir yra Rytų Europos studijų centro vadovas. Portale tv3.lt – kiek kitoks pokalbis su Linu Kojala – apie susidomėjimą politika, susižavėjimą prezidentu Valdu Adamkumi ir pažintį su žmona Ieva.
91
2022-07-08

Sostinės širdyje – iškilmingas JAV Nepriklausomybės dienos minėjimas: atvyko ir Linas Kojala

Sostinėje vyksta nuotaikingas minėjimas – Rotušės aikštėje Amerikos verslo rūmai Lietuvoje svečius pakvietė dalyvauti 246-osiose JAV Nepriklausomybės dienos metinėse. Renginį sudaro dvi dalys – viešoji dalis Rotušės aikštėje, į kurią buvo kviečiami visi miesto gyventojai ir svečiai, bei uždaroji dalis, kurioje dalyvavo tik kviestinė publika. Joje buvo galima pamatyti verslo, politikos, visuomenės ir diplomatinius atstovus.
2022-06-30

TV3 šaltiniai: EK ketina daryti išimtį Maskvai dėl Kaliningrado tranzito – ką darys Lietuva?

Europos Komisijai linkstant netaikyti pervežimams į Kaliningradą ES sankcijų, Lietuvos politikų gali laukti dilema – ar susitaikyti su Briuselio biurokratų sprendimu, ar veltis į mūšį? Tuo pačiu tai reikštų, kad tektų ginčytis ir su tais, kuriems pavojaus dieną skambintume pirmiausia – Berlynu ir Vašingtonu. Todėl vieni mūsų politikai sako, kad Europos Komisijai derėtų paklusti, bet yra ir tokių, kurie skatina nepasiduoti ir prireikus, klausimą iškelti į dar aukštesnį lygį.
Aktualijos 2022-06-29

Linas Kojala apie Rusijos įvardijimą NATO priešu: svarbiau konkretūs žingsniai

Antradienį Madride prasidėjo istoriniu vadinamas NATO viršūnių susitikimas, kuriame bus priimta naujoji strateginė koncepcija, nekeista jau 12 metų. Naujoje koncepcijoje iki šiol partnere vadinta Rusija bus apibrėžta kaip tiesioginė karinė grėsmė Aljansui. Politologas Linas Kojala sako, kad svarbiau yra ne pats apibrėžimas, o konkretūs žingsniai, susiję su nauju NATO etapu.

Metus vedęs Linas Kojala prabilo apie santykius su žmona, šeimą ir kodėl jam toks svarbus Adamkus

„Pasikalbėkim“ laidoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina Liną Kojalą. Vienas žymiausių ir įtakingiausių Lietuvos politologų labai retai kalba apie asmeninį gyvenimą. Šįkart Rytų Europos studijų centro vadovas padarė išimtį ir atvirai papasakojo, kaip sekasi gyventi šeimoje. Lygiai prieš metus Linas sumainė aukso žiedus su psichiatrijos gydytoja rezidente Ieva Radzevičiūte. Kas pasikeitė Kojalų namuose per metus? „Jeigu atvirai – net nepastebėjome, kaip tie metai prabėgo.

Kremlius į Rusijoje nepageidaujamų JAV piliečių sąrašą įtraukė ir Liną Kojalą

Rusijai paskelbus sąrašą JAV piliečių, kuriems draudžiama atvykti į Rusiją, Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala pranešė taip pat į jį patekęs, nors net neturi JAV pilietybės. „Rusijos URM paskelbė JAV piliečių, kuriems draudžiama atvykti į šalį, sąrašą. Jame – Joe Bidenas, Hillary Clinton, CŽA ir kitų įstaigų vadovai, taip pat – Linas Kojala. Jie turi daugiau žinių apie mano „amerikietišką pasą“ nei aš pats. Gal kur stalčiuje užkritęs...“ – „Facebook“ rašė L. Kojala.
Aktualijos 2022-05-21

Linas Kojala apie Prancūzijos ateitį: „Macronas gali turėti didelių problemų“

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, įveikęs Marine Le Pen, sekmadienį užsitikrino antrą kadenciją šiame poste. Tačiau, anot politologo Lino Kojalos, Prancūzijos politinę ateitį lems parlamento rinkimai, kuriuose gali triumfuoti Macronui nepalankios politinės jėgos.

NATO (ne)noras kištis į karą: Vašingtonas ir Berlynas atsakingai vertina branduolinę grėsmę

Kiekvienas Ukrainos, Rusijos ar Vakarų lyderių pasisakymas apie karą yra po padidinamuoju stiklu. NATO lyderiai jau daugiau nei mėnesį dažnai kartoja apie nenorą, kad karas išplistų už Ukrainos teritorijos ir apie galimą atsaką Rusijai, jei ši peržengtų dar vieną „raudonąją liniją“. Ekspertai teigia, kad nedetalizavimas, koks tas atsakas būtų, yra dar vienas Vakarų ginklas prieš Kremlių, o nuolatinis kartojimas, kad tiesiogiai NATO į karą Ukrainoje nesikiš – baimės, kad Vladimiras Putinas panaud...
Aktualijos 2022-04-10
Į viršų