Kazimieras Černis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Kazimieras Černis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Kazimieras Černis“.

Žymiausias Lietuvos astronomas prisipažino atradęs Žemei pavojingų asteroidų

Iš lūpų į lūpas perduodamas patarimas sako, jog jei pamatysi danguje krentančią žvaigždę, greitai sugalvok norą. Jis išsipildys ir visus metus būsi laimingas ir sveikas. Vienintelis minusas, kad nepasakoma, kas atsakingas už noro išpildymą. Ar tas žiburys, kuris sudegė? Kai iš medžiagos formavosi Saulės sistemos planetos, Jupiteris neleido susidaryti dar vienai planetai. Manoma, kad dauguma asteroidų yra iš šios medžiagos. Jie skrenda tarp Marso ir Jupiterio.
2017-01-24

Kometa ISON Lietuvos danguje nesieks net plika akimi matomo ryškio

Per pastarąsias dienas kosmoso tyrinėtojai daugiausia dėmesio skyrė kometos ISON (C/2012 S1) ir Saulės akistatai. LRT kalbintas astronomas, astrofizikas prof. Kazimieras Černis patvirtino, kad greičiausiai kometos ISON branduolys subyrėjo ir Lietuvos dangaus skliaute ji nė iš tolo neprilygs dar visai neseniai prognozuotam ryškiui. „Branduolys ir taip buvo nedidelis, siekė vos 1–3 kilometrus. Jis neatlaikė milžiniško Saulės karščio ir subyrėjo“, – taip apie lapkričio 29 d. akistatą su Saule LRT.
2013-12-02

Kometa ISON Lietuvos danguje: šou bus gana įspūdingas

Goda Raibytė, LRT.lt „Šimtmečio kometa“, „Amžiaus reginys“ – taip buvo vadinama kometa ISON (C/2012 S1), Žemės dangų turėjusi nušviesti ryškiau nei Mėnulio pilnatis. Panašu, kad žadėto reginio nebus, tačiau, kaip naujienų portalui LRT.lt teigė astronomas, astrofizikas dr. Kazimieras Černis, lietuviai turės galimybę pamatyti ne ką mažiau įspūdingą kometos pasirodymą. „Ar bus dar panašių reginių per ateinančius dešimtmečius – atsakyti neįmanoma.
2013-09-13

Lietuvis astronomas atrado didelį transneptūninį asteroidą

Teorinės fizikos ir astronomijos instituto (VU TFAI) dr. Kazimieras Černis Vatikano observatorijos teleskopu gautose sausio 2 d. ir sausio 5 d. CCD nuotraukose (stebėtojas R. Boyle S. J.) atrado lėtai judantį, silpnai matomą (22 ryškio) objektą, pranešė „Universiteto naujienos“. Asteroidas buvo nufotografuotas Vėžio žvaigždyne prie ryškios žvaigždės delta Cnc su Vatikano observatorijos 1,8 m skersmens teleskopu, įrengtu Mount Grahamo observatorijoje 3300 m virš jūros lygio (Arizona, JAV). Nu...
2012-06-01
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų