j. bidenas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „j. bidenas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „j. bidenas“.

Bidenas dalinasi žinutėmis apie istorinį vizitą: „Ačiū, Lietuva“

Lietuvoje – istorinis Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno vizitas Lietuvoje. Antradienį J. Bidenas Prezidentūroje susitiko su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda. Vėliau J. Bidenas parašė ir socialiniame tinkle „Twitter“. „Ačiū, Lietuva, už malonų priėmimą“, – rašė J. Bidenas. „Mes esame Lietuvoje NATO viršūnių susitikime. Mūsų aljansas yra stipresnis, energingesnis ir vieningesnis nei bet kada“, – dalinosi J. Bidenas.

Vaizdo įraše – užfiksuotas netikėtas Blinkeno poelgis

Pirmadienio vakarą JAV prezidento Joe Bideno įspūdingas lėktuvas nusileido Vilniaus oro uoste. Kartu su J. Bidenu atvyko ir su smalsuoliais Vilniaus oro uoste bendravo JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas. Už smalsuolių akių užkliuvo viena įdomi detalė, kaip besišnekučiuodamas A. Blinkenas paėmė vieną iš vaikų į glėbį. J. Bideno lėktuvas nusleido Vilniaus oro uoste kiek po 19 val. J. Bideną oro uoste pasitiko Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos 2023-07-11

Ši Bideno akimirka Vilniuje sujaudino visus: pastebėjo tik akyliausi

Pirmadienio vakarą JAV prezidento Joe Bideno įspūdingas lėktuvas nusileido Vilniaus oro uoste. Akyliausių žvilgsniai nukrypo į vieną jautrią akimirką, kuri daug ką pasako apie prezidentą J. Bideną. J. Bideno lėktuvas nusleido Vilniaus oro uoste kiek po 19 val. J. Bideną oro uoste pasitiko Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. JAV lyderį ovacijomis pasitiko didelė grupė smalsuolių. Pamojavęs jiems J. Bidenas lengvu žingsniu nusileido trapu.

JAV Kongresas priėmė įstatymo projektą dėl tos pačios lyties asmenų santuokų apsaugos

Jungtinių Valstijų Kongresas ketvirtadienį priėmė svarbų įstatymo projektą dėl tos pačios lyties asmenų santuokų apsaugos, o prezidentas Joe Bidenas pažadėjo greitai jį pasirašyti. Už įstatymo projektą Atstovų Rūmuose balsavo visa vieninga demokratų dauguma, prie kurios prisijungė 39 respublikonai. Senatas šiam įstatymo projektui pritarė praėjusią savaitę. „Šiandien šie rūmai išdidžiai stovi šalia laisvės jėgų“, – prieš pat balsavimą pareiškė Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi.
2022-12-08

JAV siunčia privačius įspėjimus Rusijai: už šį poelgį Kremlius sulauktų rimtų pasekmių

JAV jau keletą mėnesių siunčia privačius įspėjimus Maskvai dėl branduolinio ginklo panaudojimo, rašo „Sky News“.  Teigiama, kad Vašingtonas įspėja Rusiją apie „rimtas pasekmes“, jeigu Maskva išdrįstų panaudoti branduolinį ginklą Ukrainos teritorijoje. Be to, priduriama, kad perspėjimų turinyje yra sąmoningai pateikiama miglotų detalių, todėl Kremlius gali sunerimti, kad Vašingtonas griebsis atskirų priemonių, siekiant užtikrinti saugumą.
2022-09-23

JAV prezidentas Joe Bidenas susitiks su Saudo Arabijos sosto įpėdiniu

JAV prezidentas Joe Bidenas kitą mėnesį turėtų surengti istorinę kelionę tiesiai iš Izraelio skrisdamas į Saudo Arabiją, kur susitiks su sosto įpėdiniu princu Mohammedu bin Salmanu, atsisakydamas ankstesnių savo ketinimų izoliuoti šios karalystės de facto lyderį dėl vieno disidento nužudymo. Baltieji rūmai antradienį pranešė, kad J. Bidenas liepos 13–16 dienomis lankysis Izraelyje, palestiniečių Vakarų Krante ir Saudo Arabijoje.
2022-06-14

Karas Ukrainoje. Po Rusijos atakų Zelenskis praneša: sunaikino visą infrastruktūrą Severodonecke

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį lankėsi Rusijos pajėgų suniokotame Charkivo mieste, aplankė ir Ukrainos kariuomenę. Jis pripažįsta, kad padėtis Donbaso ir Charkivo srityse yra „labai sunki“. Sekmadienį rusų okupantai, tęsdami invaziją Ukrainos teritorijoje, žudo niekuo dėtus civilius. Pranešama, kad sekmadienį rusų kariai apšaudė Mykolajivo miestą.
2022-05-29

Joe Bidenas: Putinas turės brangiai sumokėti už barbarišką elgesį

JAV prezidentas J. Bidenas teigė, kad Rusijos prezidentas V. Putinas „turės brangiai sumokėti už jo barbarišką elgesį Ukrainoje“. Kalbėdamas su žurnalistais vizito metu Tokijuje, J. Bidenas, teigė, kad, nepaisant nesutarimų su Rusija, JAV nesiekia sukelti konflikto tarp abiejų valstybių vykstant karui Ukrainoje.  Be to, JAV prezidentas, kalbėdamas su Japonijos premjeru Fumio Kishida, tvirtino, kad JAV kariuomenė pradėtų kovą, jei Kinija nuspręstų įsiveržti į Taivaną.
2022-05-23

Karas Ukrainoje. Netoli Kyjivo – didelės kovos prieš okupantus: miesto meras siunčia žinią gyventojams

Ukrainos sostinės meras Vitalijus Klyčko penktadienį pranešė, kad šiaurinėje ir rytinėje Kyjivo regiono dalyje vyksta itin didelės kovos prieš Rusijos karines pajėgas. Meras savo ruožtu įspėja gyventojus, kad noras sugrįžti atgal į Kyjivą gali baigtis mirtimi, todėl civilius ragina dar šiek tiek palaukti.
Aktualijos 2022-04-01

Karas Ukrainoje. Putino kariuomenė žudo ukrainiečius: okupantai apšaudė humanitarinę koloną

Rusijos pajėgos Ukrainoje apšaudė autobusų koloną, vežusią civilius humanitarinės pagalbos darbuotojus. Pranešama, kad per okupantų įvykdytą ataką nukentėjo žmonės, yra aukų.
Aktualijos 2022-03-31
REKLAMA
REKLAMA

Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: virš Baltijos jūros skridę rusų lėktuvai buvo ginkluoti branduoliniais ginklais

Du iš keturių Rusijos lėktuvų, kurie kovo pradžioje pažeidė Švedijos oro erdvę, buvo ginkluoti branduoliniais ginklais, rašo švedų žiniasklaidos kanalas TV4. Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai: 01:16 | Volodymyras Zelenskis: Rusija ruošiasi naujiems smūgiams, bet savo žemės neatiduosime Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienio naktiniame pranešime teigė, kad Rusijos kalbos dėl taikos derybų yra tik žodžiai, neatitinkantys realių veiksmų.
2022-03-30

Karas Ukrainoje. Rusijos pralaimėjimas? Dalis okupantų atsitraukia nuo Ukrainos sostinės Kyjivo

Po antradienį įvykusių taikos derybų tarp Ukrainos ir Rusijos, pastebima, kad okupantai atitraukia dalį savo karinių pajėgų iš tam tikrų teritorijų. Visgi perspėjama, kad tai nereiškia, jog Rusija nutrauks karinius veiksmus Ukrainos teritorijoje.
Aktualijos 2022-03-29

Joe Bidenas sureagavo į kritiką dėl jo pasisakymų apie Putiną: atsiprašymų nebus

JAV prezidento Joe Bideno pareiškimas, kad V. Putinas „negali likti valdžioje“, nuskambėjo per visą pasaulį, paskatino jo administraciją imtis veiksmų, kad kuo greičiau grįžtų į teisingą politikos kursą, ir kelia pavojų amerikiečių pastangoms siekiant vienybės dėl konflikto Ukrainoje. Tačiau J. Bidenas pirmadienį išreiškė, kad šis pasisakymas padėties neeskaluos.
2022-03-28

Karas Ukrainoje. Rusija rengia naują planą – gali bet kada paleisti raketas

Rusijos karinių laivų įgulos ruošiasi smogti raketomis, pranešė Ukrainos šalies gynybos ministerija.  Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai: 00:54 | Kibernetinė ataka prieš telekomunikacijos bendrovę Ukraina patyrė didelę kibernetinę ataką, o pagrindiniu taikiniu tapo telekomunikacijų paslaugų teikėja „Ukrtelecom“. Visgi tvirtinama, kad situacija buvo neutralizuota ir dedamos visos pastangos, kad paslaugos būtų atnaujintos.
Aktualijos 2022-03-28

Joe Bidenas: pasaulis privalo ruoštis laukiančiai ilgai kovai

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) šeštadienį pareiškė, kad Ukrainos kova su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis yra dalis „didžiojo mūšio už laisvę“, ir sakė, kad pasaulis turi pasiruošti „priešakyje laukia ilga kova“. Kalbėdamas prie Karališkosios pilies Varšuvoje J. Bidenas taip pat sakė, kad Rusija „smaugė demokratiją [savo viduje] ir siekė tai daryti kitur“. Kreipdamasis į Ukrainą, JAV lyderis pabrėžė: „Mes jus palaikome. Taškas.
2022-03-26

Joe Bidenas ramina: jei Rusija puls bet kurią NATO šalį, sulauks atsako

Amerikos prezidentas Joe Baidenas tęsia savo vizitą Lenkijoje. Šiandien Varšuvoje jį iškilmingai sutiko Lenkijos lyderis Andžejus Duda. J. Baidenas jį patikino – kolektyvinė NATO šalių gynyba Amerikai šventa, tad jei Rusija pultų Lenkiją ar bet kurią kitą šalį – sulauktų galingo atsako.  J. Bidenas Varšuvoje susitiko ir su dviem iš Kyjivo atvykusiais Ukrainos ministrais. Po to apsilankė ukrainiečių karo pabėgėlių stovykloje, kur Putiną pavadino skerdiku.
Aktualijos 2022-03-26

Kremlius atšovė Bidenui, pavadinusiam Putiną „skerdiku“: tai nepataisys santykių

Šeštadienį JAV prezidentas lankėsi Varšuvoje, kur susitiko su Lenkijos prezidentu ir dviem Ukrainos ministrais. Joe Bidenas skyrė dėmesio ir karo pabėgėliams iš Ukrainos. Po pokalbio su jais Ukrainos-Lenkijos pasienyje J. Bidenas išrėžė tiesiai šviesiai, ką galvoja apie Vladimirą Putiną. Kremlius sureagavo į šiuos JAV vadovo žodžius. Žurnalistų paklaustas, ką galvoja apie V. Putiną po susitikimo su pabėgėliais, J. Bidenas atsakė: „Jis yra skerdikas.
2022-03-26

Bidenas per vizitą Lenkijoje: „jūsų laisvė yra mūsų laisvė“

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) šeštadienį, paskutinę savo viešnagės Europoje dieną, patikino Lenkiją, kad Vašingtonas gintų ją nuo bet kokio Rusijos išpuolio, taip pat pripažino, kad šiai NATO sąjungininkei užkrauta didžiulė našta dėl pabėgėlių krizės kaimyninėje karo draskomoje Ukrainoje. „Jūsų laisvė yra mūsų laisvė“, – sakė J. Bidenas lenkų prezidentui Andrzejui Dudai (Andžejui Dudai), perfrazuodamas vieną iš neoficialių Lenkijos šūkių.
2022-03-26

Macronas: Europos Komisija įgis mandatą organizuoti bendrus ES dujų pirkimus

Europos Sąjungos lyderiai susitarėm, kad Briuselio pareigūnams bus suteikti įgaliojimai organizuoti Bendrijos bendrus dujų pirkimus, blokui patekus į keblią padėtį dėl didelių energijos išteklių kainų, tęsiantis Rusijos karui Ukrainoje, penktadienį pranešė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas). „Nusprendėme – pirmąsyk – kad Europos Komisijai bus suteiktas mandatas vykdyti bendrus pirkimus.
2022-03-26

Karas Ukrainoje. Rusija paleido 6 raketas į Ukrainos oro vadovybės pajėgų teritoriją

Rusijos kariuomenės vadas penktadienį patvirtino, kad Rusijos kariuomenė sutelks didžiausias karines pajėgas Rytų Ukrainos Donbaso regione siekiant „visiško išlaisvinimo“.  Svarbiausi penktadienio įvykiai: 23:31 | Evakuacija iš Ukrainos miestų  Penktadienį iš Ukrainos miestų humanitariniais koridoriais iš viso buvo evakuota 7 tūkst. 331 žmogus, pranešė aukšto rango Ukrainos pareigūnas. Ministro pirmininko pavaduotoja Iryna Vereshchuk sakė, kad 2 tūkst.
Aktualijos 2022-03-25

JAV su sąjungininkėmis viršūnių susitikimuose demonstruoja raumenis prieš Rusiją

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės ketvirtadienį viršūnių susitikimuose Briuselyje didino spaudimą Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą, perspėdamos Maskvą, jog kuo ilgiau tęsis karas, tuo brangiau jis jai kainuos. Vašingtonas pristatė naujas sankcijas Rusijos įstatymų leidėjams ir gynybos bendrovėms, taip pat aptarė Didžiojo septyneto (G-7) pastangas suspenduoti Rusijos narystę tarptautinėse organizacijose bei įšaldyti jos aukso rezervą.
2022-03-24

Bidenas pritaria, kad Rusija turėtų būti išvaryta iš G-20

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ketvirtadienį pritarė idėjai, kad Rusija turėtų būti pašalinta iš Didžiojo dvidešimtuko (G20) didžiųjų ekonomikų grupės dėl Maskvos surengtos invazijos į Ukrainą. „Iškėliau galimybę, jei to neįmanoma padaryti, jei Indonezija ir kiti nesutinka, tada, mano nuomone, turėtume prašyti, kad... Ukraina... taip pat dalyvautų susitikimuose“, – sakė J. Bidenas po NATO viršūnių susitikimo Briuselyje.
2022-03-24

Bidenas: NATO „dar niekada, niekada nebuvo tokia vieninga“

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ketvirtadienį pareiškė, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nepavyko suskaldyti Vakarų savo karu prieš Ukrainą. „NATO dar niekada, niekada nebuvo tokia vieninga kaip šiandien. V. Putinas gauna visiškai priešingą rezultatą, nei ketino gauti įžengdamas į Ukrainą“, – sakė J. Bidenas po susitikimo su NATO lyderiais.
2022-03-24

Bidenas atvyko į Briuselį dalyvauti viršūnių susitikimuose dėl Ukrainos

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį atskrido į Briuselį dalyvauti virtinėje skubiai sušauktų susitikimų su Europos, Didžiojo septyneto (G-7) ir NATO šalių lyderiais, per kuriuos bus susitelkta į Rusijos invaziją Ukrainoje, parodė naujienų televizija CNN. J. Bidenas, siekiantis sutelkti vieningą Vašingtono sąjungininkų atsaką Maskvai, ketvirtadienį dalyvaus NATO, Europos Sąjungos ir G-7 viršūnių susitikimuose, o penktadienį ir šeštadienį lankysis Lenkijoje.
2022-03-23

Bidenas išvyksta į Europą: tvirtins Vakarų vienybę ir griežtins sankcijas Rusijai

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį išvyko į Europą, siekdamas sustiprinti Vakarų vienybę ir sugriežtinti precedento neturinčias sankcijas Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą ir brutalaus bandymo sugriauti jėgų pusiausvyrą po Šaltojo karo. J. Bidenas lipdamas į sraigtasparnį „Marine One“ prie Baltųjų rūmų žurnalistams pabrėžė Rytų Europoje kilusios krizės rimtumą ir perspėjo, kad mato „realią grėsmę“, jog Rusija gali panaudoti cheminį ginklą Ukrainoje.
2022-03-23

Bidenas: egzistuoja reali Rusijos cheminės atakos prieš Ukrainą grėsmė

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį įspėjo, jog egzistuoja „reali grėsmė“, kad Rusija gali panaudoti cheminius ginklus Ukrainoje. Prezidentas tai pareiškė išskrisdamas į Europą, kur dalyvaus virtinėje viršūnių susitikimų dėl karo Ukrainoje. „Manau, grėsmė reali“, – prieš išvykdamas į Briuselį sakė J. Bidenas žurnalistams, paklaustas apie cheminio ginklo panaudojimo Ukrainoje tikimybę.
2022-03-23

Karas Ukrainoje. Rusijos raketų išpuolis Mykolajive: ukrainiečių kariai žuvo miegodami

Rusijos karinės pajėgos smogė pietų Ukrainos Mykolajivo miesto gynėjams. Dramatiškai su gausiomis Rusijos pajėgomis besikaunančius Ukrainos karius raketos užklupo miegančius. Pranešama, kad per išpuolį galėjo žūti 40 – 100 karių, tikslus skaičius dar nustatinėjamas.
Aktualijos 2022-03-19

Joe Bidenas perspės Kinijos lyderį neteikti Rusijai karinės pagalbos

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija nedaro jokių rimtų pastangų derybose su Kyjivu, kad užbaigtų jau į ketvirtą savaitę įžengusią savo invaziją Ukrainoje. „Viena vertus, giriame Ukrainą, esančią prie stalo, nors ji yra bombarduojamą kiekvienos dienos kiekvieną minutę“, – sakė A. Blinkenas. „Tuo pat metu nemačiau jokių reikšmingų Rusijos pastangų savo vykdomą karą užbaigti diplomatija“, – pridūrė jis.
2022-03-17

Zelenskis kalbėjosi telefonu su Bidenu: paragino sustabdyti agresorę Rusiją

JAV prezidentas Joe Bidenas kartu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu aptarė situacija šalyje. Po daugiau kaip 30 minučių trukusio telefoninio pokalbio Baltųjų rūmų atstovai patikino, kad J. Bidenas Ukrainai pažadėjo ir toliau suteikti reikiamą pagalbą. Lyderiai pokalbio metu taip pat aptarė situaciją dėl suintensyvėjusių Rusijos karių išpuolių, įskaitant karinius antskrydžius Kijeve, kurių metu buvo pataikyta į Babyn Jaro memorialą Holokausto aukoms atminti.
2022-03-01

Puidoko pareiškimai apie karą Ukrainoje šokiravo ne vieną: politologai sako, kad „kaip politikas jis yra nulis“

Po skandalingų pasisakymų apie karą Ukrainoje parlamentaras Mindaugas Puidokas pareiškė besitraukiantis iš Darbo partijos. Buvę partijos kolegos svarsto, kad sprendimą trauktis M. Puidokas brandino jau kurį laiką. Politikos ekspertai išlieka pasibaisėję M. Puidoko pareiškimais dėl karo ir sako, kad politinės ateities šis politikas, ko gero, nebeturės. Seimo narys M. Puidokas vos Rusijai užpuolus Ukrainą savo „Facebook“ paskyroje parašė skandalingą komentarą.

Blinkenas: Bidenas „bet kada“ susitiks su V. Putinu, kad sušvelnintų Ukrainos krizę

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) yra pasirengęs „bet kuriuo metu“ susitikti su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, jei tai padės išvengti karo Ukrainoje, sekmadienį pareiškė Amerikos diplomatijos vadovas.
2022-02-20

JAV valstybės sekretorius: neatmestina, kad Rusija įsiverš į Ukrainą vykstant olimpiadai

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas penktadienį pareiškė, kad Rusija sutelkė dar daugiau karių prie sienų su Ukraina, ir perspėjo, kad Maskva gali pasiųsti savo pajėgas į provakarietišką kaimynę tebevykstant žiemos olimpinėms žaidynėms, kurios truks iki vasario 20 dienos.
2022-02-11

Bidenas žada į Rytų Europą „artimiausiu metu“ nusiųsti JAV karių

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) penktadienį pareiškė, kad netrukus išsiųs į Rytų Europą nedidelį skaičių amerikiečių karių, taip stiprindamas NATO buvimą regione, tebetvyrant įtampai dėl Rusijos kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienų. „Artimiausiu metu perkelsiu karių į Rytų Europą ir NATO šalis. Ne per daug“, – grįžęs į Vašingtoną iš Filadelfijos, kur sakė kalbą, žurnalistams pranešė J. Bidenas.
2022-01-29

Baltuosiuose rūmuose – naujas gyventojas: paskelbė mielą vaizdo įrašą

Baltųjų rūmų dėmesį nuo politinių realijų ir krentančių reitingų trumpam atitraukė prezidento Joe Bideno pirmadienį pristatytas naujas gyventojas – vokiečių aviganių veislės šuniukas, pavadintas Komanderiu (angl. Commander). „Sveikas atvykęs į Baltuosius rūmus, Komanderi“, – parašė J. Bidenas socialiniame tinkle „Twitter“, kur taip pat įkėlė teniso kamuoliuką nasruose nešančio šunyčio nuotrauką.
2021-12-22

Joe Bidenas: stiprinant demokratijas laukia daug darbo

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį užbaigė savo inicijuotą dviejų dienų demokratijų lyderių susitikimą, turėjusį veikiau paskatinti tarptautines diskusijas, kaip sustabdyti demokratijos silpnėjimą, o ne ją plėsti pasaulyje arba pasiekti kokių nors konkrečių rezultatų. J. Bidenas ir kiti lyderiai paskelbė iniciatyvų, turinčių neleisti autokratijoms naudotis technologijų sektoriaus pasiekimais nepaklusnumui malšinti, taip pat stiprinti rinkimų skaidrumą, remti nepriklausomą žiniasklaidą.
2021-12-11

Meghan Markle kreipėsi į Kongresą dėl mokamų atostogų gimus vaikui: „Mes, kaip daugelis tėvų, sunkiai tvarkėmės“

Didžiosios Britanijos princo Harry žmona Meghan Markle trečiadienį paragino Jungtines Valstijas užtikrinti mokamas šeimos nario priežiūros atostogas, atvirame laiške Kongreso lyderiams pripažinusi, kad gimus dukrai sunkiai tvarkėsi.   „Nesu išrinktas pareigūnas, nesu politikė. Aš, kaip daugelis, esu aktyvi pilietė ir mama“, – rašė N. Markle atvirame laiške Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi ir Senato daugumos lyderiui Chuckui Schumerui.
2021-10-21

Bidenas minint Rugsėjo 11-osios atakų metines ragina amerikiečius demonstruoti vienybę

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį, Rugsėjo 11-osios atakų 20-ųjų metinių išvakarėse, paskelbtame vaizdo įraše paragino amerikiečius pademonstruoti vienybę, „mūsų didžiausią stiprybę“. 2001 metais, kai įvykdyti tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ smūgiai užgrobtais lėktuvais, J. Bidenas buvo senatorius. Dabar jis pirmąkart šių įvykių metines mini būdamas vyriausiuoju ginkluotųjų pajėgų vadu.
2021-09-11

Joe Bidenas pirmą kartą per 7 mėnesius kalbėjosi telefonu su Kinijos lyderiu

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį kalbėjosi telefonu su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu – pirmą kartą per septynis mėnesius – ir siekė užtikrinti, kad abiejų supergalių „konkurencija“ nevirstų „konfliktu“, paskelbė Baltieji rūmai.
2021-09-10

Pentagono vadovas: „al Qaeda“ gali pamėginti vėl įsitvirtinti Afganistane

JAV gynybos sekretorius Lloydas Ostinas ketvirtadienį pareiškė, kad ekstremistų tinklas „al Qaeda“, prieš 20 metų pasinaudojęs Afganistanu kaip placdarmu atakoms prieš Ameriką surengti, gali vėl pamėginti įsitvirtinti šioje Vidurio Azijos šalyje, kur pasitraukus NATO pajėgoms į valdžią sugrįžo Talibanas. „Tokia organizacijos prigimtis“, – sakė L. Austinas nedidelei žurnalistų grupei Kuveite, baigdamas keturių dienų trukmės kelionę po Persijos įlankos valstybes.
2021-09-09

Perspėja apie pražūtingą uraganą JAV: žmonės jau palieka namus

Jungtinių Valstijų link artinantis itin galingam uraganui, iš Meksikos įlankos pakrantės bėga dešimtys tūkstančių gyventojų. Ketvirtos iš penkių kategorijos uraganas nusitaikė tiesiai į Naująjį Orleaną. Manoma, kad tai gali būti galingiausia audra, užgriuvusi Luizianą per daugiau nei pusantro šimto metų. Luizianos keliuose, vedančiuose toliau nuo Meksikos įlankos pakrantės – didžiuliai automobilių kamščiai, o valstijos oro uostuose eilės regioną palikti skubančių žmonių.
2021-08-29

Bidenas atvyko į JAV oro pajėgų bazę pagerbti Kabule žuvusių karių

JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį ryte nuvyko į Doverio oro pajėgų bazę Delavere, kur pagerbs 13 amerikiečių karių, anksčiau šią savaitę žuvusių per mirtininko išpuolį Kabule. J. Bidenas ir jo žmona Jill  privačiai „susitiks su kritusių amerikiečių karių, atidavusių savo gyvybes, kad apsaugotų amerikiečius, mūsų partnerius ir mūsų sąjungininkus afganistaniečius Kabule, šeimomis“ prieš palaikų perdavimą, rodo paskelbta prezidento dienotvarkė.
2021-08-29

JAV smogė numanomam atakų Afganistane „planuotojui“

JAV kariuomenė penktadienį pranešė surengusi drono smūgį prieš džihadistų grupuotės „Chorasano islamo valstybė“ (IS-K) atakų „planuotoją“, šiai grupei prisiėmus atsakomybę už pražūtingą ataką Kabulo oro uoste. „Bepiločio aparato smūgis įvyko Afganistano Nangarharo provincijoje.
2021-08-28

Džo Baidenas: JAV kariai galėtų likti Afganistane ilgiau

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį pareiškė, kad jo šalies pajėgos galėtų likti Afganistane po išvedimo termino, jei to prireiktų visiems amerikiečiams iš ten evakuoti. Per interviu televizijai ABC paklaustas, ar kariai liktų, kol būtų evakuotas kiekvienas Afganistaną norintis palikti amerikietis, J. Bidenas atsakė: „Taip.“ „Amerikiečiai turėtų suprasti, kad pamėginsime tai padaryti iki rugpjūčio 31-osios, – teigė prezidentas.
2021-08-19

JAV prezidento infrastruktūros atnaujinimo įstatymo projektas įveikė svarbią kliūtį

Didžiulės apimties infrastruktūros atnaujinimo įstatymo projektas, kurį JAV prezidentas Joe Bidenas yra pavadinęs istoriniu, šeštadienį įveikė svarbią procedūrinę kliūtį, kai prie demokratų prisijungė pakankamai respublikonų senatorių, kad būtų užtikrintas beveik garantuotas šio teisės akto priėmimas aukštuosiuose parlamento rūmuose. 1,2 trln.
2021-08-08

Politikos veteranai grįžta: jie griauna „nenugalimumo mitą“ ir susigrąžina valdžią

Donaldo Tusko atgimimas yra dar vienas žinomo politiko reakcijos pavyzdys kovoje su autoritarizmu. Dramatiškas buvusio Lenkijos ministro pirmininko ir Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko sugrįžimas į nacionalinę politiką papildo augančią pasaulinę veteranų, metančių iššūkį dešiniųjų autoritarams, tendenciją, rašo politico.eu. D. Tuskas viešai pranešė, kad tęs savo kovą su Lenkijos „Įstatymo ir teisingumo“ (PiS) partija. Bet jis nėra vienintelis pavyzdys.
2021-08-01

Bidenas: Jungtinėse Valstijose veikiausiai bus įvesta naujų suvaržymų dėl COVID-19

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį pripažino, kad šalyje veikiausiai bus įvesta naujų taisyklių arba suvaržymų, reaguojant į vėl didėjantį sergamumą koronavirusine infekcija COVID-19. Paklaustas, ar amerikiečiams reikėtų tikėtis naujų sveikatos apsaugos institucijų rekomendacijų arba naujų suvaržymų, prezidentas atsakė „visiškai tikėtina“ ir savaitgaliui išskrido iš Baltųjų rūmų sraigtasparniu. Jis nesukonkretino, kokių žingsnių gali būti imtasi.
2021-07-31

Tęsiantis talibų puolimui Afganistanas siunčia pajėgas prie sienos

Afganistano pajėgos šeštadienį ruošėsi mėginti atsikovoti vieną svarbią sienos perėją, užgrobtą Talibano per didelio masto puolimą, anot kovotojų, leidusį jiems užimti didžiules teritorijas smurto krečiamoje šalyje. JAV tęsiant savo pajėgų išvedimą iš Afganistano talibai paskelbė, kad jų kovotojai užėmė dvi sienos perėjas ir dabar kontroliuoja pasienio teritorijas nuo Irano iki Kinijos sienos. Vienas Talibano atstovas penktadienį pareiškė, kad jo judėjimas šiuo metu kontroliuoja 85 proc.
2021-07-10

Afganistano prezidentas Baltuosiuose rūmuose susitiko su Bidenu

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pažadėjo Afganistano lyderiui Ashrafui Ghani (Ašrafui Ganiui) tvirtą palaikymą per jųdviejų susitikimą Baltuosiuose rūmuose, bet leido suprasti, kad neketina lėtinti amerikiečių pajėgų išvedimo po beveik du dešimtmečius trukusių kovų.
2021-06-26

JAV ir Rusijos viršūnių susitikimas baigėsi

Rusijos ir JAV viršūnių susitikimas, trečiadienį vykęs Ženevoje, baigėsi, informavo Kremliaus spaudos tarnyba ir Baltieji rūmai. Kaip pranešė Baltieji rūmai, prezidentų Joe Bideno (Džo Baideno) ir Vladimiro Putino susitikimas truko maždaug pusketvirtos valandos. Jiedu baigė savo derybų paskutinę dalį 17 val. 5 min. vietos (18 val. 5 min. Lietuvos) laiku, nurodė Baltieji rūmai, o po susitikimo iš vilos „La Grange“ šalia Ženevos ežero išėjo ir pats J. Bidenas.
2021-06-16

Svarbiausi savaitgalio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

BNS pateikia svarbiausių savaitgalio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą: Koronaviruso situacija: * Per praėjusias dvi dienas Lietuvoje buvo nustatyti 338 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirė septyni žmonės. Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 126,3 atvejo, o teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas – 1,2 procento. Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze jau paskiepyti 1 mln. 167 tūkst. 830 žmonių, dviem – 739 tūkst.
Aktualijos 2021-06-13
Į viršų