civilinė sąjunga

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „civilinė sąjunga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „civilinė sąjunga“.

Užsienio atstovybių ambasadoriai Lietuvoje reiškia palaikymą Civilinės sąjungos projektui

Užsienio atstovybių ambasadoriai Lietuvoje, minint tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną, reiškia paramą Seime sunkiai kelią besiskinančiam Civilinės sąjungos projektui. Užsienio šalių ambasadoriai pažymi, kad praėjus daugiau nei trims dešimtmečiams LGBTQI+ bendruomenės vis dar susiduria su netolerancija, išankstiniu nusistatymu, diskriminacija ir nesupratimu.

Nausėda teigia, kad šeima atsiranda tik iš santuokos: Civilinės sąjungos įstatymu bandoma gudrauti

Perrinkimo siekiančio prezidento Gitano Nausėdos manymu, šeima sukuriama santuokos pagrindu. Todėl, jo manymu, Civilinės sąjungos įstatymo projektą teikiantys ir palaikantys parlamentarai gudrauja, mat, pastebi šalies vadovas, mėgina įteisinti artimos sąvokos šeimai institutą. „Man yra svarbu, kad nebūtų pažeistas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnis.

Civilinės sąjungos projektas išbrauktas iš pavasario darbų programos

Seimas ketvirtadienį iš pavasario sesijos darbų programos išbraukė Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuriuo siūloma įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę. Už tokį Seimo narių Mišrios grupės atstovės Agnės Širinskienės pateiktą siūlymą balsavo 59 parlamentarai, prieš buvo 44 ir susilaikė dešimt Seimo narių.

Nuo civilinės sąjungos „laisviečiai“ neatsitraukia: kiekvieną dieną vertiname, kaip atrodo balsų dinamika

Laisvės partija neatsitraukia ir yra pasiruošusi likusios Seimo kadencijos metu grįžti prie Civilinės sąjungos iniciatyvos. Visgi, pripažįsta teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska, kol kas balsų priimti diskusijas keliantį įstatymą neužtenka. „Šiai dienai priėmimui balsų neužtenka, bet Laisvės partija kiekvieną dieną vertina kaip atrodo tie balsai ir jų dinamika.

Viktorija Čmilytė-Nielsen: civilinei sąjungai priimti reikia ne atsitiktinių, o tvirto 71 balso

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen trečiadienį perspėjo, kad lyčiai neutraliai partnerystei priimti parlamente reikia ne atsitiktinės, o tvirtos daugumos, nes ją sutelkti gali tekti du kartus dėl potencialaus prezidento Gitano Nausėdos veto. Pasak jos, nesant tokios daugumos būtų rizikinga įtraukti į Seimo darbotvarkę įstatymo priėmimą, o sužlugdyti projektą būtų apmaudu.

Dobrowolska apie civilinę sąjungą: pasakė, kada įstatymas būtų įteisintas

Šiais metais daug diskusijų Seime sukėlė tos pačios lyties santykius reglamentuojantis Civilinės sąjungos įstatymo projektas. Ar galima tikėtis, kad kitais metais jis bus priimtas, naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ atsakė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Prieš balsavimą dėl biudžeto – skambus Aušrinės Armonaitės pareiškimas

Prieš antradienį Seimui balsuojant dėl kitų metų biudžeto priėmimo, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė nupiešė, kokia šiuo metu yra situacija dėl Civilinės sąjungos įstatymo priėmimo ir konstatavo, kad įvertinus visą padėtį neužtenka balsų priimti šiam įsipareigojimui, todėl Laisvės partija mano galinti atsitraukti nuo tam tikrų savo duotų įsipareigojimų.

Aušrinė Armonaitė: nesant palaikymo civilinei sąjungai, „laisviečiai“ spręs dėl įsipareigojimų

Valdančiosios koalicijos partneriams nepavyko užtikrinti papildomų balsų Civilinės sąjungos įstatymo palaikymui Seime, Laisvės partija vertins ir savo įsipareigojimus valdantiesiems, sako partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. „Lapkričio 20 dieną koalicijos susitikime mes kėlėme ir biudžeto, ir Civilinės sąjungos klausimą, partneriai pažadėjo dar paieškoti balsų. Šiandien po dviejų savaičių jie sugrįžo.

Raskevičius po konservatorės žodžių laidos metu nesusivaldė: sūnus žino, kas yra mano šeima

Lietuvoje siekiama įteisinti Civilinės sąjungos įstatymą, tačiau dalis politikų su tuo nesutinka ir sako, kad gėjams, lesbietėms ir kitoms seksualinėms mažumoms esą jau buvo pasiūlyta įvairių variantų, o šeimos prigimtis turi būti išsaugojama. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė žurnalistams teigė, kad koalicijos partneriai pažadėjo paieškoti papildomų balsų Seime priimti Civilinės sąjungos įstatymą.

Armonaitė: koalicijos partneriai pažadėjo paieškoti balsų civilinei sąjungai

Koalicijos partneriai pažadėjo paieškoti papildomų balsų Seime priimti Civilinės sąjungos įstatymą, įteisinant lyčiai neutralią partnerystę, pirmadienį sakė Laisvės partijos pirmininkė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Po valdančiosios koalicijos tarybos susitikimo ji žurnalistams teigė neišgirdusi, kiek balsų liberalai ir konservatoriai garantuoja minėto įstatymo priėmimui, tačiau išgirdo pažadą padirbėti savo frakcijose, kad balsai būtų.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų