REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Antanas Matulas teigia nebebalsuosiantis už civilinę sąjungą, nors anksčiau žadėjo balsuoti, jeigu konservatorių lyderiai atšauks iniciatyvą rengti priešlaikinius rinkimus ir nebesiūlys Vyriausybės atsistatydinimo.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Antanas Matulas teigia nebebalsuosiantis už civilinę sąjungą, nors anksčiau žadėjo balsuoti, jeigu konservatorių lyderiai atšauks iniciatyvą rengti priešlaikinius rinkimus ir nebesiūlys Vyriausybės atsistatydinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seime priešlaikinių rinkimų iniciatyva žlugo, o konservatorių prezidiumas nusprendė, kad Ingridos Šimonytės Vyriausybė dirbs toliau. Pati premjerė viešai pasakė, jog kalbėdama apie atsistatydinimo pareiškimo teikimą po NATO vadovų susitikimo sau leido pasakyti per daug. Tačiau taip susiklosčius įvykiams A. Matulas atsižada savo žodžių dėl balsavimo už civilinę sąjungą, kuri aktuali homoseksualiosm ir heteroseksualioms poroms. 

REKLAMA

„Aš balsuosiu taip, kaip ir balsavau. Vienas dalykas, aš pajuokavau. Moraliniai įsitikinimai tokiu būdu nekeičiami. Kitas dalykas, jeigu juokaujant, tai tie, kurie buvo pasiūlę Seimui persikrauti, pasileisti ir Vyriausybę atstatydinti, tai jie savo sprendimo neatšaukė. Juos atšaukė kita institucija, būtent prezidiumas. Tai, kaip sakoma, mano sąlygos nebuvo įgyvendintos pusiau juokais kalbant“, – portalui tv3.lt sakė A. Matulas. 

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar nesibaimina, kad taip nesilaikant žodžio gali nukentėti politiko įvaizdis, konservatorius teigė visai to nebijantis, nes įvaizdis formuojamas ne vien juokavimais. „Tikrai nemanau, kad kažkas pasikeis, aš laisvas pilietis“, – sakė A. Matulas. 

A. Matulas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdyje anksčiau sukėlė tikrą juoko bangą, kai svarstant konservatorių lyderių iniciatyvą surengti priešlaikinius Seimo rinkimus arba atsistatydinti visai Vyriausybei pareiškė, jog gali balsuoti net už civilinę sąjungą, kad tik būtų atsiimtos tokios keistos idėjos. Diskusija tuomet vyko apie tai, kad įvairių užsienio valstybių atstovai nuolat klausia apie Vyriausybės ateitį ir kas čia vyksta. Bet idėjos iniciatoriai kontrargumentavo, kad užsienio valstybių atstovai lygiai taip pat dažnai klausia ir netgi kritikuoja dėl to, jog mūsų šalis niekaip nepatvirtina Civilinės sąjungos įstatymo projekto. Tuomet A. Matulas esą ir pasakė, kad tiek jau to, balsuos už civilinę sąjungą, kad tik išliktų Vyriausybė ir nebūtų priešlaikinių rinkimų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi buvo pasakyta tokia mintis, jog ambasadoriai dabar eina ne tik prašydami negriauti Vyriausybės, nes artėja summitas ir kiti dalykai, bet buvo pasakyta, kad ambasadoriai vos ne dažniau priekaištauja, jog nepriimtas Civilinės partnerystės įstatymas, tai jau aš aukodamasis pasižadėjau: jeigu pirmininkas ir Vyriausybės vadovė atšaukia savo sprendimus dėl pirmalaikių rinkimų ir Vyriausybės atsistatydinimo, tai tiek to, aš jau pabalsuosiu už Civilinės sąjungos įstatymą“, – po posėdžio aiškino politikas. 

REKLAMA

Civilinės sąjungos įstatymo projektas šiuo metu Seime yra patvirtintas po svarstymo, o tai reiškia, kad plenarinių posėdžių salėje liko vienas, pats svarbiausias, balsavimas. 

Šiuo įstatymu norima sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų turtinius ir asmeninius neturtinius santykius. Įstatymas yra aktualus homoseksualioms ir heteroseksualioms poroms. 

Civilinė sąjunga būtų apibrėžiama, kaip dviejų asmenų, partnerių savanoriškas susitarimas, kuriuo jie siekia sukurti, plėtoti, apsaugoti tarpusavio asmeninius santykius. Tokiu būdu, pasak projekto iniciatorių, būtų įtvirtintas lyčiai neutralios registruotos civilinės sąjungos modelis, o teisinės civilinės sąjungos pasekmės atsirastų nuo civilinės sąjungos įregistravimo momento.

REKLAMA

Pagal projektą, civilinę sąjungą sudaryti siekiantys asmenys turėtų būti sulaukę pilnametystės, ją būtų draudžiama įregistruoti artimiems giminaičiams, o ją registravę ir jos nenutraukę asmenys negalėtų sudaryti santuokos ar civilinės sąjungos su kitu asmeniu. Civilinę sąjungą tvirtintų notaras.

Įstatymo projektu būtų reglamentuotas partnerių turto teisinis režimas, paveldėjimo teisė, atstovimo ir veikimo kito partnerio vardu teisė.

Civilinės sąjungos įteisinimas yra vienas svarbiausių Laisvės partijos pažadų, duotų per Seimo rinkimus. 

Liks istorijoje kaip debiliausia valdančioji dauguma
Neįmanoma suprast už ką jis ? jam lgbt reikalavimai svarbiau už Lietuvos ateitį ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų