REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentarai vėl imasi Civilinės sąjungos įstatymo projekto, kuris leistų sureguliuoti santuokos nesudariusių, bet kartu gyvenančių tiek heteroseksualių, tiek homoseksualių porų santykius. Šį kartą Seimo nariai svarstė įvairius siūlymus, kuriuose norėta ir įsigaliojamo datą nukelti, ir apskritai išbraukti civilinės sąjungos sąvoką iš įstatymo.

Parlamentarai vėl imasi Civilinės sąjungos įstatymo projekto, kuris leistų sureguliuoti santuokos nesudariusių, bet kartu gyvenančių tiek heteroseksualių, tiek homoseksualių porų santykius. Šį kartą Seimo nariai svarstė įvairius siūlymus, kuriuose norėta ir įsigaliojamo datą nukelti, ir apskritai išbraukti civilinės sąjungos sąvoką iš įstatymo.

REKLAMA

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) trečiadienį svarstė daug diskusijų parlamente sukėlusį, tos pačios lyties santykius reglamentuojantį Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Komitete svarstyti pasiūlymai šiam projektui.

Parlamentaras Petras Gražulis siūlė civilinės sąjungos terminą pakeisti sąvoka gyvenimas kartu ir išbraukti dalį įstatyme numatytų partnerių teisių ir pareigų. Pats P. Gražulis komiteto posėdyje nedalyvavo.

„Man keista, kad gerbiamas kolega Petras teikia kažkokius pasiūlymus įstatymo projektui, kuris, man atrodo, jam labai aktualus, žinant jo gyvenimo būdą iš viešosios informacijos“, – kalbėjo viena iš Civilinės sąjungos įstatymo projekto architekčių, konservatorė Jurgita Sejonienė.

REKLAMA
REKLAMA

Komitetas atmetė visus P. Gražulio pasiūlymus. Agnė Širinskienė su grupe parlamentarių siūlė nukelti Civilinės sąjungos įstatymo įsigaliojimą su grupe parlamentarių siūlė nukelti Civilinės sąjungos įstatymo įsigaliojimą iki 2025 m. liepos 1 d.

REKLAMA

„Matant sociologines apklausas, kurios rodo, kad dauguma Lietuvos žmonių nepritaria civilinės sąjungos (partnerystės) tarp tos pačios lyties asmenų įteisinimui, bei suprantant, kad kelių balsų skirtumu priimami įstatymai neturi tvarumo, o taip pat siekiant nesukurti  nepagrįstų teisėtų lūkesčių, kurie keltų klausimų po Seimo rinkimų kitai daugumai nusprendus atšaukti priimtą įstatymą, siūlome nukelti įstatymo įsigaliojimo datą to 2024 m. vyksiančių Seimo rinkimų“, – rašoma pasiūlyme.

Pasak A. Širinskienės, abejotina, jei sprendimas bus priimtas šios kadencijos Seime, jis bus, politikės žodžiais, tvarus.

REKLAMA
REKLAMA

„Kyla klausimas, ar reikia žmonėms sukurti teisėtų lūkesčių tuo atveju, jei kita valdžia nuspręstų jį atšaukti“, – dėstė A. Širinskienė.

Teisingumo ministerijos atstovė Reda Nikrėvičė, kad metų pasirengti civilinės sąjungos įgyvendinimui ministerijai užtenka, tad įstatymas galėtų įsigalioti nuo kitų metų lapkričio.

Komitetas atmetė A. Širinskienės pasiūlymą.

Civilinės sąjungos projektą jau kelis kartus iš Seimo darbotvarkės bandė išbraukti A. Širinskienė. Vis dėlto, Seimo nariai šios iniciatyvos nepalaikė. Seimas po svarstymo gegužės mėnesį pritarė valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projektu siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius.

Visgi skeptiškai įstatymą vertina dalis Seimo narių valdančiojoje daugumoje ir opozicijoje. Abejones dėl projekto ne kartą yra išsakęs ir prezidentas. Tačiau konkrečių įstatymo detalių bei savo požiūrio dėl jų šalies vadovas nekomentuoja ir tikina, kad laukia galutinio Seimo apsisprendimo.

Įstatymą inicijavusios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė rugpjūčio pabaigoje pareiškė, kad artėjanti Seimo rudens sesija yra paskutinė, kada galima priimti Civilinės sąjungos įstatymo projektą.

Stebina ir pati Sėjonienė kuri praeitoje kadencijoje su medikų sąjūdžiu neužsičiaupdma kritikavo esamas medicinos paslaugas,dabar įlindus į seima su konservatoriais jau apie medicinos problemas tyli,,Ir nesuprantama kaip čia taip tapo LGBT propagandiste,parašė teisės aktus,lyg pati Armonaitė su Raskevičiumi to nesugebėtų.O kur dingo konservatorės Abramikienės siųlytas partnerystės teisės aktas?Čia tai tikra išdavikė visų principų,jei okupuotų rusai pati pirma būtų jų pusėje,
O ką gi tu žinai apie P. Gražulio gyvenimo būdą? Gal pašniukštinėk verčiau po savo partijos gašlūnų gyvenimo peripetijas, ilgaliežuvininke
Sejoniene-tai cia ta pati isgama,kuri tv laidoje,dantis kaip arklis iskisusi zvenge,kaip Lietuvos zmoniu gyvenima paversti pragaru?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų